NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Rondo obwodnica, zasady ruchu
Posty: 67
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2016r. 13:16  
Cytuj
Drodzy Kierowcy,


wygląda na to że niektórym naprawdę ciężko jest zrozumieć, że auta znajdujące się na rondzie mają bezwzględne pierwszeństwo, natomiast kierowcy którzy chcą wjechać na rondo muszą ustąpić pierwszeństwa tym którzy na rondzie już się znajdują.

Dotyczy to szczególnie kierowców którzy jadą od strony 'górki' i koniecznie chcą wbić się siłą rozpędu na rondo przy galerii Vivo. Poza tym przy wjeździe na rondo znajduje się znak ustąp pierwszeństwa przejazdu szanowni kierowcy.

Osoby wjeżdżające na rondo od strony obwodnicy i zjeżdżające na galerię Vivo muszę zachować dużą czujność. Dzięki własnej czujności uniknęłam staranowania przez pana super genialnego kierowcę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2016r. 13:16  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Sty 2016r. 15:43  
Cytuj
Temat już był przerabiany wielokrotnie w mieście rond. Powszechnie (a może właśnie niezbyt powszechnie) wiadomo, że samochody wjeżdżające na rondo mają pierwszeństwo, chyba, że oznakowanie stanowi inaczej... pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Sty 2016r. 18:16  
Cytuj
Raczej kierowca wjeżdżający ma ustąpić kierowcy, który już na tym rondzie jest ;-)

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Sty 2016r. 19:23  
Cytuj
http://www.poradopedia.pl/motoryzacja/sposob-jazdy-na-rondzie-kiedy-kierunkowskaz-kto-ma-pierwszenstwo,88.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Sty 2016r. 21:16  
Cytuj
CYTAT
Raczej kierowca wjeżdżający ma ustąpić kierowcy, który już na tym rondzie jest ;-)

Uffff... właśnie dlatego za każdym razem, gdy zbliżam się do ronda, przed którym nie ma znaku "ustąp", nie wiem co robić pomimo, że wiem co powinienem zrobić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 996
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2016r. 21:33  
Cytuj
No Szopen zabłysnąłeś. W tym mieście nawet ronda ludziom nie pomogą. Tu każdy myśli, że niezależnie od znaków to"ON" ma pierszeństwo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Sty 2016r. 22:45  
Cytuj
CYTAT
No Szopen zabłysnąłeś.

Dzięki. Chociaż osobiście uważam, że znajomość podstawowych przepisów drogowych przez osobę posiadającą prawo jazdy to nic nadzwyczajnego i raczej powinno to być normą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2016r. 11:53  
Cytuj
CYTAT
Drodzy Kierowcy,


wygląda na to że niektórym naprawdę ciężko jest zrozumieć, że auta znajdujące się na rondzie mają bezwzględne pierwszeństwo, natomiast kierowcy którzy chcą wjechać na rondo muszą ustąpić pierwszeństwa tym którzy na rondzie już się znajdują.

Dotyczy to szczególnie kierowców którzy jadą od strony 'górki' i koniecznie chcą wbić się siłą rozpędu na rondo przy galerii Vivo. Poza tym przy wjeździe na rondo znajduje się znak ustąp pierwszeństwa przejazdu szanowni kierowcy.

Osoby wjeżdżające na rondo od strony obwodnicy i zjeżdżające na galerię Vivo muszę zachować dużą czujność. Dzięki własnej czujności uniknęłam staranowania przez pana super genialnego kierowcę.






Chęć zrobienia zakupów w VIVO najwyraźniej niektórym odbiera rozum. W zeszłym tygodniu dojeżdżając do ronda od strony "górki" zauważyłem
jak na przeciwnym pasie kierowca nagle zwolnił i patrzy w kierunku galerii. Nagle zrobił "rogala" tuż przed maską mojego samochodu i wjechał na rondo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »