NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Umowa zlecenie a umowa o pracę, ile jeszcze trzeba będzie to znosić..
~~lukas
ff
Wysłany: 19 Marz 2009r. 17:21  
Cytuj
Witam.
Ciekaw jestem,jak wielu z Was jest w podobnej sytuacji.Otóż mimo obiecanej umowy o pracę podpisuję już 2 z rzędu umowę zlecenie.Jaka jest różnica dla nas pracowników oczywiście wiemy.To tylko mój wybór ,że zgadzam się na takie warunki bo to jedyna opcja aby w tej pracy zostać.Zastanawiam się tylko,czy znajdzie się w końcu jakiś przysłowiowy bat na przedsiębiorców,którzy rąbią nas na prawach pracowniczych,oszczędzając na nas ile się tylko da,a na wszystkie sugestie dotyczące albo podwyżki albo zmiany umowy słyszymy tylko że powinniśmy się cieszyć ,że mamy pracę...

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Marz 2009r. 17:21  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Marz 2009r. 17:30  
Cytuj
Niestety taka jest rzeczywistość a ty jak i inni musza się z nią godzić....ale wiesz mogliby wam dać umowe na czas określony np 6 m-cy skoro dalej i tak nie wiadomo ....ale przynajmniej wiesz lepiej na czym stoisz.....Z drugiej strony dla pracodawcy korzystniej dać umowe zlecenie.........nic na to nie poradziszcool girl

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 15 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Marz 2009r. 17:43  
Cytuj
umowa zlecenie to gówno ;/ nie liczy sie do lat pracy i możesz tak pracować kilka lat i nie dostaniesz ani grosza zasiłku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~lukas
ff
Wysłany: 19 Marz 2009r. 17:50  
Cytuj
Może jednak warto rozdmuchać ten temat?Jeśli wystarczająca ilość osób zacznie podnosić głos ,ktoś wreszcie usłyszy - napisałem ten topic aby poznać Wasze zdanie na ten temat - myślę ,że siedzenie ze stulonymi uszami "...bo i tak nic się nie zmieni..." nie załatwia sprawy.

 
 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Marz 2009r. 18:48  
Cytuj
CYTAT
Może jednak warto rozdmuchać ten temat?Jeśli wystarczająca ilość osób zacznie podnosić głos ,ktoś wreszcie usłyszy - napisałem ten topic aby poznać Wasze zdanie na ten temat - myślę ,że siedzenie ze stulonymi uszami \"...bo i tak nic się nie zmieni...\" nie załatwia sprawy.




cool girl .... więc proponuje koledze - zacznij dmuchać - masz rację.... a ja sobie dalej ze stulonymi uszami będę siedziała - i czekała...na efekty twojego dmuchania - a nóż widelec w łyżkę się zmieni
Narazie mnie to nie dotyczy,choć nie wiem jaka będzie kolej rzeczy i wiem ,że nie byłabym zadowolona z podpisania takiego kwitkucool girl

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Marz 2009r. 23:49  
Cytuj
Ciesz się że masz umowę, ja nie mam wcale umiech
A jeśli pracodawca stawia taki warunek, to pewnie Ci podziękuje jak się upomniesz. A na wolne miejsce zawsze sięktoś znajdzie, nawet na zlecenie, uwierz..

A nulka, dzisiaj zmieniłaś avatara? good

Nie wycinaj lasów, bo może kiedyś będziesz partyzantem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Marz 2009r. 23:58  
Cytuj
Tuka...ja nie napisałam słowa o tym czy pracuję,czy mam umowę i jaką itd napisałam że nie chciałabym mieć bo nie chodziło mi o dziś tylko o - kiedyś dalej ......cool girl a avatarek zmieniłam wczoraj a czemu pytasz?

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 334
Dołączył: 3 Cze 2007r.
Skąd: mam wiedzieć?
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2009r. 00:53  
Cytuj
Ja mam taką sytuację, że pracując na umowę o dzieło / zlecenie dostaję większą o parę stówek wypłatę. Jeżeli liczycie na to, że utrzymacie się godnie za kasę z ZUSu, który moim zdaniem i tak prędzej czy później upadnie, to moje gratulacje. umiech

Jam ci jest picza! Picza zbrodnicza!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2009r. 08:26  
Cytuj
Z tą umową to chodziło o Lukasa..
A o avatarek pytałam, bo chyba w tym samym momencie zmieniałyśmy umiech

Nie wycinaj lasów, bo może kiedyś będziesz partyzantem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 405
Dołączył: 17 Lip 2007r.
Skąd: z czeskich filmów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2009r. 08:31  
Cytuj
Niekoniecznie trzeba "dmuchać" - bez niezdrowych skojarzeńjezyk ani też "siedzieć ze stulonymi uszami... bo i tak nic się nie zmieni..." Sprawa jest dość prosta - jeżeli w umowie zlecenie przeważają cechy zarezerwowane dla stosunku pracy, to należy uznać, że strony wiąże umowa o pracę [orzeczenie SN z 26 marca 2008 r. I UK 282/07]. Istnieje ugruntowana linia orzecznicza odnosząca się do oceny charakteru prawnego zatrudnienia. Jeżeli w umowie - zleceniu przeważają cechy charakterystyczne dla stosunku pracy (w szczególności pracownik wykonuje określony rodzaj pracy na rzecz i pod kierownictwem pracodawcy, w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę), to uznaje się, że niezależnie od nazwy zawartej przez strony umowy jest to zatrudnienie na podstawie stosunku pracy (art. 22 § 1 Kodeksu Pracy).
Możesz zatem śmiało zakapować pracodawcę do PIP-uzarumieniony albo wystąpić do Sądu o potwierdzenie charakteru umowy (prawdopodobnie wygrasz) inna sprawa jak długo popracujesz w oparciu o nową „zalegalizowaną” umowę o pracęchytry

Jutro To Dziś Tyle Że Jutro
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~syndyk;-)
ff
Wysłany: 20 Marz 2009r. 09:27  
Cytuj
Jasne - przedmówca ma rację -dawaj namiary na gościa rozjedziemy go- jeśli to praca w lokalu albo zakładzie a nie na budowie bo nie napisałeś jaki charakter ma twoja praca.

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »