NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Moment prawdy - Polsat,
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2009r. 11:58  
Cytuj
Co sądzicie o tym nowym teleturnieju?
Czytając opinie na innych forach, ludzie w zdecydowanej większości nie zostawiają suchej nitki na twórcach programu, popierając chyba tym samym jednak hipokryzję?
Program ten pokazuje tak naprawdę to, o czym wszyscy i tak wiemy, ale raczej nie mówiło się o tym głośno.
A jakby tak wszyscy poza teleturniejem zaczęli mówić szczerą prawdę? O ile wtedy świat byłby piękniejszy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2009r. 11:58  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2009r. 12:01  
Cytuj
Jeszcze w uzupełnieniu, bo nie można edytować.

Do takich wariografów, przy włączonych mikrofonach i kamerach, powinni zostać podłączeni wszyscy czołowi politycy. Na pewno dowiedzielibyśmy się wielu ciekawostek niekoniecznie z życia prywatnego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 139
Dołączył: 28 Kwie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2009r. 14:10  
Cytuj
Dla mnie ten program jest lekko naciagany...ten caly wykrywacz klamst nie jest 100% nie mozna go stosowac w sprawach sadowych bo nie jest wiarygodny.Niektorzy ludzie maja takie "zdolnosci" ze zaden wariograf ich nie wykryje...uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~ewe
ff
Wysłany: 20 Marz 2009r. 15:02  
Cytuj
Mnie się program podoba, bo lubię obserwować ludzi którzy sie obnażają przed cała Polską ze swych najskrytszych tajemnic a przy tym oglądać miny ich bliskich, po kolejnych niewygodnych pytaniach - bezcenne good Tylko denerwuje mnie, że skoro już zdecydowali się na ten program to powinni iść na całość a nie wycofywać sie po paru pytaniach zaklopotany

 
 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2009r. 15:43  
Cytuj
Ten program jest świetny, gdyż obnaża powszechnie panującą hipokryzję. Wszyscy wiemy, że większość ludzi się puszcza, ale udają świętych, wszyscy wiemy, że większość kłamie, ale łudzimy się, że tak nie jest, wszyscy wiemy, że .... itd.
Natury ludzkiej nic nie oszuka. Więc może od samego początku być szczerym wobec każdego? Ale z drugiej strony w środowisku dominujących hipokrytów, szczerość nie popłaca - stajesz się wrogiem. To oczywiste, że dla odświeżenia każdego związku potrzeba nowego kutasa/cipy od czasu do czasu. Mamy to w genach.
Generalnie, program bardzo dobry. Oprócz dobrej zabawy również edukuje społeczeństwo i przyzwyczaja do tego, aby o rzeczach "wstydliwych" nie bać się mówić, bo każdy je robi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2009r. 15:47  
Cytuj
Hipokryzja (od gr. hypokrisis, udawanie) – zachowanie lub sposób myślenia i działania charakteryzujący się niespójnością stosowanych zasad moralnych.

Hipokryzja może się przejawiać na kilka sposobów:

* oficjalne głoszenie przestrzegania określonych zasad moralnych i jednoczesne ich "ciche" łamanie, gdy nikt ważny tego nie widzi (np. głoszenie przez polityka, że walczy z korupcją i jednoczesne branie przez tego polityka po cichu łapówek),
* stosowanie różnych, sprzecznych wzajemnie zasad moralnych przy różnych sytuacjach (np. wymaganie od dzieci, żeby nie piły alkoholu i jednoczesne upijanie się samemu),
* wymyślanie rozmaitych teorii, które w pokrętny sposób tłumaczą stosowanie różnych norm moralnych przy różnych sytuacjach (np. głoszenie, że zabijanie dzieci wroga w czasie wojny jest dobre dlatego, że wróg ten popełnił wcześniej zbrodnię mordując nasze dzieci),
* tworzenie obszarów tabu, czyli spraw, o których się nigdy nie rozmawia publicznie; zazwyczaj są to sprawy, które w świadomości wielu ludzi są niemoralne, ale są lub były jednocześnie masowo praktykowane.

Hipokryzja jest stałą cechą ludzkich społeczeństw. Wynika ona z jednej strony z konfliktu między indywidualnym interesem poszczególnych osób i normami moralnymi panującymi w danym społeczeństwie, a z drugiej strony z konfliktu między normami obyczajowymi i moralnymi.

http://pl.wi(...)pokryzja

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~lol
ff
Wysłany: 20 Marz 2009r. 16:09  
Cytuj
Ten program jest wlasnie dla takich oszolomow jak prawdziwy - ktorzy o zgrozo stanowia znaczy procent spoleczenstwa. To taka zabawa, ktora polega na udowadnianiu, ze inni tez maja przechlapane i jak samemu sie stuknie sasiadke to nie jest az tak zle ;-) Skoro robia to inni...

Dodatkowo sam program jest ironia, "telewizja klamie" i w jednym ze swoich programow ujawnia "klamstwa"smiech2 To wlasnie program skierowany do paranoikow, ktorzy wszedzie doszukuja sie drugiego dna - a w rece szalenstwa popycha ich glowny "klamca", ktoremu wierza bezgranicznie.

 
 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2009r. 16:17  
Cytuj
CYTAT
Ten program jest wlasnie dla takich oszolomow jak prawdziwy - ktorzy o zgrozo stanowia znaczy procent spoleczenstwa. To taka zabawa, ktora polega na udowadnianiu, ze inni tez maja przechlapane i jak samemu sie stuknie sasiadke to nie jest az tak zle ;-) Skoro robia to inni...

Dodatkowo sam program jest ironia, \"telewizja klamie\" i w jednym ze swoich programow ujawnia \"klamstwa\"smiech2 To wlasnie program skierowany do paranoikow, ktorzy wszedzie doszukuja sie drugiego dna - a w rece szalenstwa popycha ich glowny \"klamca\", ktoremu wierza bezgranicznie.


Odezwał się pierwszy hipokryta broniący status quo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~????
ff
Wysłany: 20 Marz 2009r. 16:17  
Cytuj
jak bardzo trzeba być znudzonym zeby zalozyć temat i samemu sobie w nim odpowiadać ja się pytam!!!!!!!!!!!!!!do praw.org

 
 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2009r. 16:28  
Cytuj
CYTAT
jak bardzo trzeba być znudzonym zeby zalozyć temat i samemu sobie w nim odpowiadać ja się pytam!!!!!!!!!!!!!!do praw.org


A co ci do tego - ja też się pytam? Spytaj lepiej administratora kiedy poprawi możliwość edycji postów.

Czy pamiętasz ile kochanków miałaś/eś w swoim życiu?
Czy kiedykolwiek zdradziłaś/eś żonę/męża?
Czy lubisz się puszczać?

Rozumiem, że dla "lol" te pytanie są szukaniem drugiego dna i lepiej ich nie poruszać. Bo po co? Trzeba ubrać uśmiech nr5 i udawać, że wszystko jest cacy. I oszukiwać się wzajemnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~lol
ff
Wysłany: 20 Marz 2009r. 16:30  
Cytuj
CYTAT

Odezwał się pierwszy hipokryta broniący status quo.


Nie sadze, zeby propagowanie oszustw, zdrady malzenskiej i innych patologii bylo dobrym pomyslem, to wysyla sygnal do takich jak ty \"kradne, gwalce i ty tez mozesz\".

Co jak co, ale nie spodziewalem sie, ze prawdziwy zlapie sie w sidla "klamiacej" telewizji, ktorej szef jest agentem itpumiech

 
 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2009r. 16:32  
Cytuj
CYTAT
Nie sadze, zeby propagowanie oszustw, zdrady malzenskiej i innych patologii bylo dobrym pomyslem, to wysyla sygnal do takich jak ty \"kradne, gwalce i ty tez mozesz\".

Co jak co, ale nie spodziewalem sie, ze prawdziwy zlapie sie w sidla "klamiacej" telewizji, ktorej szef jest agentem itp


Program jest na licencji, więc miejsce emisji nie ma tu nic do rzeczy.

Nie propagowanie, tylko pokazywanie, że dookoła nas żyją właśnie tacy ludzie. Myślisz, że jak o czymś nie powiesz, nie pokażesz, to tego nie ma?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~lol
ff
Wysłany: 20 Marz 2009r. 16:35  
Cytuj
CYTAT

Nie propagowanie, tylko pokazywanie, że dookoła nas żyją właśnie tacy ludzie. Myślisz, że jak o czymś nie powiesz, nie pokażesz, to tego nie ma?


Czyli jak pokazali w telewizji Fritzla, to znaczy ze mam budowac sobie wiezienie w piwnicy? Idz czlowieku sie puknij w glowe i jak wyskkaujesz tu ze \"puszczanie sie\" jest powszechne to chyba masz deczko skrzywione otoczenie i nie oglaszalbym sie z tym na twoim miejscu...

 
 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2009r. 16:39  
Cytuj
CYTAT
Czyli jak pokazali w telewizji Fritzla, to znaczy ze mam budowac sobie wiezienie w piwnicy? Idz czlowieku sie puknij w glowe i jak wyskkaujesz tu ze \"puszczanie sie\" jest powszechne to chyba masz deczko skrzywione otoczenie i nie oglaszalbym sie z tym na twoim miejscu...


Jest powszechne, szczególnie wśród młodych ludzi. A jeśli twierdzisz inaczej, to nie znasz życia, czyli żyjesz w świadomym bądź nieświadomym zakłamaniu. Programy tego typu mają odkłamywać, pokazywać na światło dzienne coś, co większość i tak robi, ale oficjalnie twierdzi, że nie robi i w rozmowach się tym brzydzi (vide "lol").

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~lol
ff
Wysłany: 20 Marz 2009r. 16:43  
Cytuj
CYTAT

Jest powszechne, szczególnie wśród młodych ludzi. A jeśli twierdzisz inaczej, to nie znasz życia, czyli żyjesz w świadomym bądź nieświadomym zakłamaniu. Programy tego typu mają odkłamywać, pokazywać na światło dzienne coś, co większość i tak robi, ale oficjalnie twierdzi, że nie robi i w rozmowach się tym brzydzi (vide \"lol\").


"Dziadku" jezeli twoja stara tak robi, to nie znaczy ze cala mlodziez tez - kazdy biega z kosa po miescie? Nie sadze, a temat ostatnio jest na glownej stalowego miasta caly czas. Nie potrafisz odroznic faktow, od tego co serwuje ci telewizja i jej 'reality szoły'.

 
 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2009r. 16:49  
Cytuj
CYTAT
"Dziadku" jezeli twoja stara tak robi, to nie znaczy ze cala mlodziez tez - kazdy biega z kosa po miescie? Nie sadze, a temat ostatnio jest na glownej stalowego miasta caly czas. Nie potrafisz odroznic faktow, od tego co serwuje ci telewizja i jej 'reality szoły'.


Nie porównuj przestępczości do czynów z gatunku moralno-etycznego. Za to pierwsze się odpowiada karnie i trudno, żeby każdy latał z kosami. Ale jakby zniknęła nagle policja i sądy, to jak myślisz, co by się działo?
Za czyny natury moralnej nie ma kary, więc można swobodnie je popełniać i kłamać. Program wywala na światło dzienne te kłamstwa, a raczej pokazuje prawdę, gdyż uczestnik musi się przyznać, chcąc cośkolwiek wygrać.
Uważam, że chcesz ciągle tkwić w błogiej nieświadomości i upajać się stanem "faktycznym", czyli bez drugiego dna, bo po co burzyć określony porządek, prawda? Ja myślę inaczej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~marta
ff
Wysłany: 20 Marz 2009r. 16:49  
Cytuj
Uważaj ~lol, "uszczypnąłeś" najbardziej oświeconego, jedynego nieomylnego -prawdziwego.Będzie co czytać, bo gość ma chore podejście, jeśli ktoś myśli inaczej niz on.

 
 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2009r. 16:54  
Cytuj
CYTAT
Uważaj ~lol, \"uszczypnąłeś\" najbardziej oświeconego, jedynego nieomylnego -prawdziwego.Będzie co czytać, bo gość ma chore podejście, jeśli ktoś myśli inaczej niz on.


A wiesz, że bardzo chętnie przebadałbym to całe wasze kółeczko wzajemnej adoracji (stali bywalcy wiedzą o co chodzi) na takim wariografie? Pozadawałbym pytań. Wy mnie oczywiście też moglibyście zbadać.
Wiecie co, obawiam się, że nie zgodzilibyście się na takie badanie, bo za dużo grzeszków powychodziłoby na świat. Ja się takich badań nie boję. Nie mam nic do ukrycia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~marta
ff
Wysłany: 20 Marz 2009r. 16:59  
Cytuj
Uderz w stół...!Nie rozśmieszaj mnie bardzo proszę.Czytałam co piszesz w innych tematach i jestem ,oględnie mówiąc, "nieco" zniesmaczona!

 
 
 
 
~~lol
ff
Wysłany: 20 Marz 2009r. 17:01  
Cytuj
CYTAT

Uważam, że chcesz ciągle tkwić w błogiej nieświadomości i upajać się stanem \\\"faktycznym\\\", czyli bez drugiego dna, bo po co burzyć określony porządek, prawda? Ja myślę inaczej.


Nie tkwie z nieswiadomosci, ale umiem odroznic papke, ktora serwuje telewizja, od rzeczywistosci. Osoby do takich programow sa specjalnie wybierane, przed przystapieniem masz rozmowe z psychologiem, wywiad srodowiskowy i inne zabiegi, ktore gwarantuja ze program bedzie \"ciekawy\" - inaczej nitk by tego nie ogladal - jakbys ksiedza przepytywal to pewnie nic ciekawego by nie wyszlo.

Dodatkowo ten program ma za zadanie wywolywac emocje, zarazem pozytywne (ja mam normalna rodzine) i negatywne (swiat jest zly z definicji) i dlatego przyciaga cie przed telewizor, analogicznie dziala pani ewa drzyzga i jej rozmowy w toku - popatrz jak to sie swietnie sprzedajeumiech W miedzyczasie puszczaja reklamy, na ktorych widac super impreze po \"leszku\" i pierwsze co mam ochote zrobic po takim programie to isc na piwoumiech Tak dziala telewizja, niestety swiat nie jest jakos strasznie zaklamany, nie wszystko ma drugie dno itp.

No i sorry za \"twoja stara\" to bylo nie na miejscu.

 
 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2009r. 17:02  
Cytuj
CYTAT
Uderz w stół...!Nie rozśmieszaj mnie bardzo proszę.Czytałam co piszesz w innych tematach i jestem ,oględnie mówiąc, \"nieco\" zniesmaczona!


No i co ma dla mnie z tego wynikać? Że mam dostosować swoje opinie do tego żeby pani hrabina "marta" nie była zniesmaczona?
Ja nie muszę, tak jak stacje radiowe i telewizyjne, dbać o tzw. target i uważać, żeby nie "zniesmaczyć" niektórych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~marta
ff
Wysłany: 20 Marz 2009r. 17:08  
Cytuj
Może być hrabina, dlaczego nie?

 
 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2009r. 17:10  
Cytuj
CYTAT
Nie tkwie z nieswiadomosci, ale umiem odroznic papke, ktora serwuje telewizja, od rzeczywistosci. Osoby do takich programow sa specjalnie wybierane, przed przystapieniem masz rozmowe z psychologiem, wywiad srodowiskowy i inne zabiegi, ktore gwarantuja ze program bedzie \"ciekawy\" - inaczej nitk by tego nie ogladal - jakbys ksiedza przepytywal to pewnie nic ciekawego by nie wyszlo.

Dodatkowo ten program ma za zadanie wywolywac emocje, zarazem pozytywne (ja mam normalna rodzine) i negatywne (swiat jest zly z definicji) i dlatego przyciaga cie przed telewizor, analogicznie dziala pani ewa drzyzga i jej rozmowy w toku - popatrz jak to sie swietnie sprzedajeumiech W miedzyczasie puszczaja reklamy, na ktorych widac super impreze po \"leszku\" i pierwsze co mam ochote zrobic po takim programie to isc na piwoumiech Tak dziala telewizja, niestety swiat nie jest jakos strasznie zaklamany, nie wszystko ma drugie dno itp.

No i sorry za \"twoja stara\" to bylo nie na miejscu.


No ja wiem, czy przepytując księdza, nic ciekawego by nie wyszło? Np. czy poszedł ksiądz do seminarium dla pieniędzy? Itd.
I taki przykład dam z życia. Często podczas zatrzymań różnych młodocianych sprawców policja przychodzi do ich rodziców lub wykonuje wywiad środowiskowy. Okazuje się, że dzieci były aniołkami. I ten program jest właśnie czymś takim, tylko oczywiście w innych dziedzinach. Dlatego podoba mi się. Wiadomo, że muszą dobrać osoby, ale to nie oznacza, że tylko one tak postępują.
I jeszcze jedno. Czemu ludzie nie oburzają się na programy typu W11, w których pokazują dokonywanie przestępstw oraz ich analizę (wiadomo jest to ubarwione), a oburzają się na takie niewinne pytanka? Czyżby rzeczywiście na zasadzie, na złodzieju czapka gore?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~qłaliti
ff
Wysłany: 20 Marz 2009r. 19:46  
Cytuj
Ren program to totalna żenada. dla psychicznych exibicjonistów.
Po 3 minutach miałem dość oglądania tego gówna. CHajzer juz jest lepszy w reklamach VIZIRA ;)
A jednym słowem: Żenua

 
 
 
 
~~mila
ff
Wysłany: 20 Marz 2009r. 19:47  
Cytuj
hej hej ale mielismy wymieniac opinie na temat tego programu a nie obrazac sie wzajemnie ja mysle ze to jest wyciaganie swojego zycia i wszystkich tajemnic na swiatlo dzienne widzialam tez wczoraj na Polsat Caffe bodajrze amerykanska wersje jak dziewczyna nie wytrzymala napiecia a brala udzial w konkursach pieknosci trzeba miec mocna psychike bo pytali ja o takie sprawy z tych wlasnie pokazow ze spalila za soba droge do udzialu w innych pokazach.Trzeba ich podziwiac a swoja droga co ludzie moga zrobic dla kasy, pozdrawiam

 
 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »