NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Ciąża , Ciąża
Posty: 352
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2016r. 21:59  
Cytuj
W uk kobiety ida na zwolnienie dopiero ok 5-6 tydz przed rozwiazaniem jednakze poronienia sa tam bardzo czeste....

Z miłością jest jak z masłem, od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje ją w świeżości (M. Achard)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2016r. 21:59  
Cytuj

Z miłością jest jak z masłem, od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje ją w świeżości (M. Achard)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 20 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2016r. 23:13  
Cytuj
Moja żona poroniła 3 razy,ale lekarze w Stalowej Woli i w Nisku nie widzieli w tym żadnego problemu.Oczywiscie kazali pracować żonie bo ciąża to nie choroba.Dopiero Lublin uratował nam tę chorą sytuację.Po 1 zwolnieniu wypisanym przez lekarza w Lublinie zaczęły się kontrolę z ZUSU w domu i tak było do samego końca ciąży,nawet Pani orzecznik w Stalowej śmiała się że tak nie powinno być żeby kobieta w 9 miesiącu była wzywana do ZUSU na kontrolę.A najlepsze jest to że lekarz w LUBLINIE był nękany po każdym wypisanym zwolnieniu do przesyłania dokumentacji medycznej do ZUSU do Rzeszowa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 296
Dołączył: 15 Cze 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 21 Lut 2016r. 08:39  
Cytuj
CYTAT
W uk kobiety ida na zwolnienie dopiero ok 5-6 tydz przed rozwiazaniem jednakze poronienua sa tam bardzo czeste....
Ale mieszkamy w PL.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 296
Dołączył: 15 Cze 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 21 Lut 2016r. 08:47  
Cytuj
CYTAT
oczywiscie ze zawczesnie jesli praca nie ejst fizyczna a przy biurku racowac do konca
a pozniej jak urodzisz to mozesz pracowac dalej przy biurku jedną nogą mozesz kolysac wozek i rece bedą wole.umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 17 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2016r. 11:11  
Cytuj
CYTAT
Moderowano przez: panna_pina
Nie ma sensu dyskutować z trolamicool girl


Fajnie, że ktoś w końcu się tym zajął ;-) Autorko wątku - zmień lekarza, bo rodzaj Twojej pracy ciąży nie służy. Ewentualnie możesz też symulować, że masz bóle w podbrzuszu no i koniecznie powiedzieć o pracy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 23 Cze 2009r.
Skąd: Stalowa Wola, Bielin
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2016r. 20:03  
Cytuj
Rodzaj pracy ciazy nie służy.Czy osoby pozostające w Polsce są delikatniejsze?Koleżanka przez całą ciążę pracowała w housekeepingu w Anglii,i dziwila się, że w Polsce każda dziewczyna w ciazy idzie na chorobowe.Ona mówiła,przecież ciąża to nie choroba.Przecież gdyby czuła że w Polsce jest tak dobrze,to by nie siedziała na emigracji

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 296
Dołączył: 15 Cze 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 21 Lut 2016r. 20:27  
Cytuj
CYTAT
Rodzaj pracy ciazy nie służy.Czy osoby pozostające w Polsce są delikatniejsze?Koleżanka przez całą ciążę pracowała w housekeepingu w Anglii,i dziwila się, że w Polsce każda dziewczyna w ciazy idzie na chorobowe.Ona mówiła,przecież ciąża to nie choroba.Przecież gdyby czuła że w Polsce jest tak dobrze,to by nie siedziała na emigracji
ciążą nie jest chorobą ale jak ktoś wymiotuje zle sie czuje. większość kobiet pracuje w sklepach czyli musza stac po kilka godzin.a jak ktos ma zagrozoną ciąze? w ciązy powinno sie uwazac na siebie nie przemęczac . nie ma tu zadnego porownania czy to anglia czy Polska,, w Anglii jak jestes w ciązy to lekarz sie pyta czy chcesz donosic czy usuwamy a w Polsce lezy sie w szpitalu i dbamy nie ma sensu porównywać

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 23 Cze 2009r.
Skąd: Stalowa Wola, Bielin
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2016r. 20:40  
Cytuj
To niewiem czemu tyle ludzi nie widzi przyszłości w Polsce,tylko ucieka stąd.Chcą pracować, chcą być niezależni.Jeżeli było by im tam źle, to nie meczyli by się wvobcym kraju.W Polsce kobiety dbają o siebie, powodem jest deficyt pracy.Wiedzą że przynajmniej na kilka tygodni po urodzeniu dziecka będą musiały zrezygnować z pracy,zaś w tym czasie pracodawca dojdzie do wniosku ze poradzi sobie bez jednego pracownika.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 23 Cze 2009r.
Skąd: Stalowa Wola, Bielin
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2016r. 20:40  
Cytuj
To niewiem czemu tyle ludzi nie widzi przyszłości w Polsce,tylko ucieka stąd.Chcą pracować, chcą być niezależni.Jeżeli było by im tam źle, to nie meczyli by się wvobcym kraju.W Polsce kobiety dbają o siebie, powodem jest deficyt pracy.Wiedzą że przynajmniej na kilka tygodni po urodzeniu dziecka będą musiały zrezygnować z pracy,zaś w tym czasie pracodawca dojdzie do wniosku ze poradzi sobie bez jednego pracownika.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 23 Cze 2009r.
Skąd: Stalowa Wola, Bielin
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2016r. 20:40  
Cytuj
To niewiem czemu tyle ludzi nie widzi przyszłości w Polsce,tylko ucieka stąd.Chcą pracować, chcą być niezależni.Jeżeli było by im tam źle, to nie meczyli by się wvobcym kraju.W Polsce kobiety dbają o siebie, powodem jest deficyt pracy.Wiedzą że przynajmniej na kilka tygodni po urodzeniu dziecka będą musiały zrezygnować z pracy,zaś w tym czasie pracodawca dojdzie do wniosku ze poradzi sobie bez jednego pracownika.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 23 Cze 2009r.
Skąd: Stalowa Wola, Bielin
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2016r. 20:40  
Cytuj
To niewiem czemu tyle ludzi nie widzi przyszłości w Polsce,tylko ucieka stąd.Chcą pracować, chcą być niezależni.Jeżeli było by im tam źle, to nie meczyli by się wvobcym kraju.W Polsce kobiety dbają o siebie, powodem jest deficyt pracy.Wiedzą że przynajmniej na kilka tygodni po urodzeniu dziecka będą musiały zrezygnować z pracy,zaś w tym czasie pracodawca dojdzie do wniosku ze poradzi sobie bez jednego pracownika.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2016r. 20:42  
Cytuj
Nie wiem czego tak rozwlekacie temat. Każda ciąża jest inna, jedna dziewczyna będzie się czuła dobrze i będzie pracować do ostatniego dnia, a inna nie (ciąże zagrożone, złe samopoczucie matki, warunki pracy nieadekwatne do stanu i może być to tak samo praca fizyczna jak i za biurkiem, stres też źle wpływa na organizm), wiadomo, że jest dużo dziewczyn, które idą na zwolnienia, a czują się dobrze. Ale czy przeliczamy pracę ponad życie czy zdrowie dziecka? Bezsensowna debata.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 4 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2016r. 07:47  
Cytuj
Ja obecnie jestem w 3 ciąży i czuję się dobrze.To już 6 miesiąc i cały czas chodzę do pracy, myślę że tak jak w poprzedniej przechodzę całe 9 m-cy, ale nie można każdej ciąży oceniać tak samo.Moja pierwsza ciąża też była ok prawie 4 mce chodziłam po czym prawie ostatniego dnia 4 mca odeszły mi wody w pracy i stało się najgorsze.
Nikt nie wie jak mocno takie sytuacje działają na psychikę więc twierdzenie że ktoś dziwi się że kobieta w ciąży nie chodzi do pracy nie wie lub nie zna przyczyn takiego zachowania( oczywiście zdarzają się sytuacje gdzie kobiety faktycznie czując się dobrze idą na zwolnienia i co do takich komentarzy też sie zgadzam), ale zanim zaczniemy osądzać to trzeba mocno zastanowić się co się chce napisać i na jakiej podstawie kogoś osądzać.( zaznaczę że gdy zaszłam w 2 ciąże i też chodziłam do pracy to po pierwszym doświadczeniu co 5 minut byłam w toalecie by sprawdzić czy wszystko w porządku i tak do samego końca a w 3 ciąży moje zachowanie jest podobne.Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 21 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2016r. 08:29  
Cytuj
Każda ciąża jest inna, każda kobieta ma inny organizm. Moja pierwsza ciąża była bez żadnych komplikacji ale mimo to poszłam na zwolnienie bo miałam prace stojącą i było mi ciągle niedobrze, szybko się męczyłam. Przy drugiej ciąży pracowałam po 12, 13 godzin na stojąco, nie było czasu nawet żeby zjeść jakis posiłek.Poszłam na zwolnienie, mimo to że byłam w domu to znalazłam się 2 razy w szpitalu ze skurczami porodowymi.Musiałam bardzo uważać żeby donosić ciąże.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 28 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2016r. 21:57  
Cytuj
Cześć,
czy któraś z was cierpiała na popuszczanie moczu w ciąży? Jeśli tak, to w których miesiącach ciąży?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »