NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Rozkładanie karabinu kałasznikowa, Praktyczny instruktarz
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 5 Marz 2016r. 16:21  
Cytuj
@ stejcz

Ja tej części nigdy nie odpinałem. Zresztą nie wiem jak.
U mnie wyglądało to tak:

1. Odpięcie magazynka i odbezpieczenie;

2. Przeładowanie (aby sprawdzić czy w komorze nabojowej nie ma naboju) i przestrzelnie (naciśnięcie spustu w celu zwolnienia napięcia sprężyny iglicy);

3. Wyciągnięcie spod lufy druta do czyszczenia (tzw. wycior);

4. Zdjęcie pokrywy sprężyny powrotnej i wyciągnięcie samej sprężyny powrotnej;

5. Wyciągnięcie suwadła zamka wraz zamkiem (lepiej nie ściągać zamka, bo jak zauważyła Cinnamon_Girl potem trudno założyć);

6. Odpięcie komory gazowej (trzeba unieść go góry metalowe widełki które ją blokują).

Gotowe umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2016r. 16:21  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 5 Marz 2016r. 17:16  
Cytuj
Jak to czytam to czuję jak Cię to Nacht pasjonuje. Tymczasem jest to dość prosta czynność, trudniej było złożyć torpedo tylnego koła Wigry3!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 5 Marz 2016r. 17:21  
Cytuj
@ Maruda

Masz rację.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Marz 2016r. 21:55  
Cytuj
@ Nacht
Co Ty pleciesz, że nikt takiej broni w domu nie trzyma. Ja sama znam kilkunastu takich gości. Mało tego , to ostatnimi czasy sporo ludzi stara się o pozwolenie na bron ( sportową, kolekcjonerską ).
Wydaje mi się, że lęk przed bronią jest sztucznie wzbudzany i wyolbrzymiany. Nikt nie pomyślał, że osoba która posiada takie pozwolenie dodatkowo stara się nie łamać nawet drobnych przepisów w obawie przed utratą takowego. Przecież to same plusy ok

Gdzieś słyszałam takie przysłowie, że złego człowieka z bronią może powstrzymać tylko dobry człowiek z bronią.

A co do składania kałacha na czas - wystarczy, że Ci dobrze łapy zmarzną i już dupa potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2016r. 10:48  
Cytuj
W polsce nie wydaje się pozwoleń na broń automatyczną, to jest taką, która za jednym naciśnięciem spustu umorzliwia wystrzelenie wiecej niz jednego pocisku. Pozwolenia takowe wydaje się jedynie specjalistycznym firmom ochrony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2016r. 11:00  
Cytuj
Zgadza się. Kałachy dostępne na rynku są odpowiednio przerobione i mają zablokowaną możliwość przełączenia na ogień ciągły.
Poza tym jak strzelasz sportowo, to liczy sie celność, co w przypadku puszczenia serii jest po prostu niemożliwe do osiągnięcia ze względu na rozrzut. good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 13 Wrz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2016r. 11:49  
Cytuj
A rozrzut mają sporawy ,trzeba było celować w pierś aby trafić w głowę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 7 Marz 2016r. 12:36  
Cytuj
W ostatnich latach na rosyjskim rynku pojawiły się wersje AK-101 i AK-102* zasilane NATO-wską amunicją kaliber 5,56 x 45 mm. Wojsko Polskie użytkuje naboje kaliber 5,56 x 45 mm w standardowej wersji: ołowiowy rdzeń w pełnym płaszczu miedzianym.
Jest jednak również wersja przeciwpancerna, nazywana "green tip" (zielony czubek). Różni się tym, że rdzeń pocisku jest stalowy i wystaje z przodu poza płaszcz. "Green tip" przebija pancerz burtowy bojowych wozów piechoty BMP-1 / BMP-2 z odległości do 200 metrów.

* - AK-102 to wersja AK-101 ze skróconą lufą.

P.S. Oczywiście ma znaczenie, czy strzela się z "Beryla" o długiej lufie, czy też z wersji o krótkiej lufie. Wersja z długą lufą generuje prędkość początkową pocisku 920 m/s. W przypadku krótkiej lufy jest to 770 m/s.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »