NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Znieczulica na drogach, Problem?
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Marz 2016r. 14:52  
Cytuj
Czytam na konkurencyjnym portalu o pożarze samochodu
"Kierowca nie miał szans na ugaszenie samemu pożaru. Ulicą Okulickiego przejeżdżały dziesiątki samochodów jednak żaden ze spoglądających kierowców nie wpadł na pomysł aby pomóc gasić pożar gaśnicą ze swojego samochodu ".
Przypomina mi się sytuacja z innego miasta. Dziewczyna stoi przy skrzyżowaniu na awaryjnych światłach,inni kierowcy ją objeżdżają,trąbią ale nikt nie reaguje. Zepchnąłem ją na pobocze, 5 min.wkładu własnego czasu i problem rozwiązany.

Czym kieruje się świadek takich sytuacji,gdy widzi i nie reaguje ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Marz 2016r. 14:52  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 167
Dołączył: 16 Maja 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Marz 2016r. 15:55  
Cytuj
Myśli że ktos inny pomoże, a więc to nie jego sprawa. Przeczytaj książkę "Efekt lucyfera" tam między innymi jest o takim zachowaniu napisane, lub jaką kolwiek inna o tematyce socjologicznej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Marz 2016r. 17:00  
Cytuj
To kwestia pewnej mentalności, opartej na zasadzie: "Byle szybciej, byle więcej, byle ja".
Żebyś komuś pomóc, trzeba przystanąć i być może pozwolić się innym wyprzedzić. To kwestia wyboru. Wszystko ma swoją cenę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Marz 2016r. 17:03  
Cytuj
Znieczulica niestety jest konkretna, ze dwa razy ściągałem komuś auto ze skrzyżowania bo padło i nikt się nie zatrzymał. A w temacie pożaru. Na ugaszenie płonącej komory poszło 5 gaśnic 2.5 kg. Co gorsza większość osób i tak nie wie jak używać gaśnicy że trzeba przed użyciem ją o asfalt puknąć by,zruszać proszek. 1 kg to można patelnie zgasić, a co gorsza bez uderzenia o beton polecą dwa dymki i po gazie w gaśnicy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 25 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2016r. 10:16  
Cytuj
Znieczulica jest straszna na naszych drogach jeden drugiemu nie pomoze nawet w kwestiach wypadku jezeli widze ze komus potrzebna jest pomoc zawsze sie zatrzymuje i pomagam nawet gdyby mi sie bardzo spieszylo i mialbym sie spuznic .w takiej sytuacji zawsze wlacza sie myslenie ze co gdybym ja potrzebowal pomocy moze tez ktos sie zatrzyma i pomoze.przynajmniej ja tak mam.kazdy kierowca posiadajacy prawo jazdy jest zobowiazany do udzielenia pomocy potrzebujacym,tylko nie wiele osob sie do tego stosuje przykra sprawa.ludzie patrza tylko jak kogos podkablowac a zeby pomoc komus to nie bo to nie ich dotyczy ,jak bedziecpotrzebna pomoc jemu to bedzie wyklinac caly swiat ze nikt nie stanie nie pomoze .Ludzie opamietajcie sie i pomagajcie innym a niejednokrotnie mozecie komus uratowac zycie lub dorobek zycia ,a to bedzie dla was prawdziwy zaszczyt ze to ty pomogles i ktos bedzie ci za to wdzieczny cale zycie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2016r. 10:33  
Cytuj
Przypomniało mi się, jak kolega opowiadał jak był na szkoleniu likwidującym punkty karne. Policjant który prowadził wykład pokazywał im zdjęcia ciał ofiar i mówił przy jakiej prędkości dane obrażenia wystąpiły. Mówił też o tej straszliwej znieczulicy. Był przy wypadku drogowym - tzn już po... Dziewczyna jakoś nieszczęśliwie dachowała, że jej nic się nie stało, ale drzwi się zacięły. Nie mogła się wydostać, a auto zaczęło płonąć. Gośc mówił, że gdyby jeden na 10 kierowców, którzy ją mijali miał gaśnicę i gdyby jeden na 10 z tychże się zatrzymał i użył tej gaśnicy, to nic by jej sie nie stało. ALE WSZYSCY JĄ MIJALI , A ONA SPŁONĘŁĄ ŻYWCEM W TYM AUCIE !
Teraz ludzie zamiast pomóc drugiemu wolą wyjąć telefon i nagrywać.
SZOK ! zaklopotany neutralny sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2016r. 11:18  
Cytuj
temat już był poruszany tu http://stalo(...)=797155.
Co do tego konkretnego przypadku - przejeżdzałem jak już straż dogaszała tą nieszczęsną polówkę . Gapiów cała kupa jak zawsze ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 25 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2016r. 08:30  
Cytuj
Tak wlasnie ludzie robia ale gdyby ta tragedia dosiegla ich lub ich bliskich mieli by pretensje do calego swiata a sami nie pomogli w potrzebie ratowania zycia drugiej osoby

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 16 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2016r. 13:20  
Cytuj
Niektórzy kierowcy to poniżej krytyki jak się poruszają po drogach ! Szybka brawurowa jazda i później się dziwić, że ginie człowiek na pasach...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 230
Dołączył: 7 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2016r. 20:37  
Cytuj
Kiedyś traktowałem ludzi dobrze, teraz traktuję z wzajemnością.
Tak się zastanawiam.
Mam pomagać człowiekowi który z bardzo dużym prawdopodobieństwem (zakładając dorosłą osobę) skazuje mnie, moją rodzinę i bliskich na niedole, bo polityką się nie interesuje ale na wybory chodzi i wybiera po-pis czy innych wrednych lewaków.
Niestety jaka władza, tacy ludzie. Jacy ludzie, taka władza.
Kur###stwo, złodziejstwo, kombinatorstwo jest w nie(rządzie) od Magdalenkowej zdrady.
I tacy są też ludzie. Większość (z dużym prawdo podobieństwem o tobie piszę) to ignoranci i idioci.
Pomógłbyś biurwie ze skarbówy czy innego zusu która wykonuje polecania jakieś przekupnego durnia z po-pis'u i kontroluje /niszczy - bo od tego ma prowizję ile kary dowali/ ci firmę?
Kto ma do czynienia na co dzień z patologicznym aparatem tego państwa wie o co chodzi.
Wolna, mądra Polska mi się śni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2016r. 09:40  
Cytuj
Wystarczyć mieć kogoś w państwówce lub w polityce...ma co opowiadać...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 9 Marz 2016r. 10:31  
Cytuj
CYTAT
Kiedyś traktowałem ludzi dobrze, teraz traktuję z wzajemnością.
Tak się zastanawiam.
Mam pomagać człowiekowi który z bardzo dużym prawdopodobieństwem (zakładając dorosłą osobę) skazuje mnie, moją rodzinę i bliskich na niedole, bo polityką się nie interesuje ale na wybory chodzi i wybiera po-pis czy innych wrednych lewaków.
Niestety jaka władza, tacy ludzie. Jacy ludzie, taka władza.
Kur###stwo, złodziejstwo, kombinatorstwo jest w nie(rządzie) od Magdalenkowej zdrady.
I tacy są też ludzie. Większość (z dużym prawdo podobieństwem o tobie piszę) to ignoranci i idioci.
Pomógłbyś biurwie ze skarbówy czy innego zusu która wykonuje polecania jakieś przekupnego durnia z po-pis'u i kontroluje /niszczy - bo od tego ma prowizję ile kary dowali/ ci firmę?
Kto ma do czynienia na co dzień z patologicznym aparatem tego państwa wie o co chodzi.
Wolna, mądra Polska mi się śni.


O matko moja,może strzel sobie od razu w łeb jak nie możesz żyć między ludźmi

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Marz 2016r. 11:38  
Cytuj
Przed kilkoma minutami widziałem z okna u siebie na ulic 11 Listopada, taką sytuację: niebieski samochód osobowy próbował wyprzedzić srebrnego, a ten srebrny złośliwie najpierw przyśpieszał a potem - gdy ten niebieski się z nim zrównał - odbił w stronę środka drogi, próbując zepchnąć niebieskiego na przydrożną lampę po drugiej stronie ulicy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Marz 2016r. 11:34  
Cytuj
TARNOBRZEG: NIKT NIE POMÓGŁ OFIAROM WYPADKU! NIE BĄDŹ OBOJĘTNY!


https://www.youtu(...)ZHRDBxfw

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »