NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Serwis GSM - Dziecko utopiło telefon,
Posty: 210
Dołączył: 19 Lut 2008r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Marz 2016r. 22:52  
Cytuj
Witam,

gdzie warto podejść żeby rzetelnie sprawdzili i doradzili czy da się uratować ?

Telefon szybko wyciągnięty, bateria wyjęta, rozkręcony, leży od soboty.
Na tej baterii co była nie dycha, ale po podłączeniu do ładowarki coś żyje (albo to moja nadzieja), bo delikatnie się ociepla w pewnym miejscu - więc może jest możliwość weryfikacji co i jak oraz podpowiedzą czy jest sens coś próbować naprawiać, czy kosztowo bez sensu i lepiej już szukać nowego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2016r. 22:52  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 63
Dołączył: 16 Cze 2008r.
Skąd: St. Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2016r. 08:47  
Cytuj
Trzeba było od razu włożyć telefon do ryżu , ryż pochłania wilgoć. A z serwisów w Stalowej nie korzystałem więc nie mogę żadnego polecić .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 210
Dołączył: 19 Lut 2008r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Marz 2016r. 08:52  
Cytuj
I tak zrobiłem - leży cały czas (czytałem, że niektórym to po tygodniu leżenia nawet ożywał).
Ale teraz szukam żeby ktoś to ocenił - posprawdzał miernikiem itd.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 29 Marz 2016r. 09:11  
Cytuj
Wysusz wszystkie części, złóż telefon, podłącz do ładowarki i sprawdź czy da się włączyć. Jeżeli się da, to OK. A jeżeli się nie da, to po telefonie. Trzeba kupić nowy.

P.S. Susz go przez co najmniej dwa dni. Ze wszystkich styków musi dokładnie odparować woda. Nie musisz wkładać do ryżu. Połóż na półce, albo na parapecie przy oknie, i niech leży.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2016r. 09:36  
Cytuj
CYTAT
Witam,

gdzie warto podejść żeby rzetelnie sprawdzili i doradzili czy da się uratować ?

Telefon szybko wyciągnięty, bateria wyjęta, rozkręcony, leży od soboty.
Na tej baterii co była nie dycha, ale po podłączeniu do ładowarki coś żyje (albo to moja nadzieja), bo delikatnie się ociepla w pewnym miejscu - więc może jest możliwość weryfikacji co i jak oraz podpowiedzą czy jest sens coś próbować naprawiać, czy kosztowo bez sensu i lepiej już szukać nowego.


Możesz próbować ratować jak na filmiku, rozkręcić telefon i wysuszyć go dokładnie - https://www.youtu(...)j7shxffE

Serwisy to różnie sobie z tym radzą. Nie wiem jak jest w tym telefonie, czasami są czujniki wilgoci blokujące pracę telefonu - czasami wystarczy je wysuszyć, czasami trzeba je wymienić.
Zacząłbym od tego filmiku i rozebraniu go na części - jak nie pomoże, to szukać serwisu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »