NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Telefon z banku,
Posty: 65
Dołączył: 26 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2016r. 17:42  
Cytuj
Czy może ktoś z Was miał telefon z banku, aby przyjść i podpisać specjalne oświadczenie dot.lokowania pieniędzy w bankach amerykańskich, czyli tym samym nie placenia podatków w Polsce?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2016r. 17:42  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8452
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 12 Maja 2016r. 18:02  
Cytuj
A co to bank obchodzi? To raczej sprawa skarbówki. Który to bank do ciebie dzwonił?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2016r. 18:20  
Cytuj
Mylisz sie Andrzejku. Jeśli bank cie o to poprosi, Masz obowiązek podać taką informacje. W przeciwnym razie zablokuja vi konto.
Amerykanie poprosili nas o taką informację, a Polska zobowiązała się ją dostarczyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 71
Dołączył: 7 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2016r. 18:21  
Cytuj
Nie wiem o co chodzi, ale ostatnio mignął mi komunikat przy logowaniu do banku, że trzeba podpisać właśnie jakieś oświadczenie.. Muszę się temu lepiej przyjrzeć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 26 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2016r. 19:20  
Cytuj
CYTAT
A co to bank obchodzi? To raczej sprawa skarbówki. Który t
o bank do ciebie dzwonił?

Dzwonił San bank St.Wola

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2016r. 19:50  
Cytuj
Mamy obowiązek podać taką informacje albo przez serwis internetowy banku, poczta (bank powinien dołączyć kopertę zwrotną) lub osobiście w placówce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 22 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2016r. 19:53  
Cytuj
zmianynaziemi.pl/wiadomosc/banki-beda-mogly-wkrotce-legalnie-krasc-pieniadze-naszych-kont


alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-gospodarka-polska/item/76634-czy-twoje-pieniadze-sa-bezpieczne-w-polskich-bankach

kto ma obowiązek cokolwiek komu podawać, ten magood

leave the matrix now mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
TDI
TDI
TDI
Posty: 2
Dołączył: 12 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2016r. 21:53  
Cytuj
Do mojej teściowej też dzwonili w sprawie jakiegos podatku dla USA, chcecie powiedzieć, że napierd...ją z banku telefonicznie do wszystkich klientów ?!?! buahahhaahaa ludzie XXI wiek mamy umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2016r. 22:11  
Cytuj
CYTAT
Czy może ktoś z Was miał telefon z banku, aby przyjść i podpisać specjalne oświadczenie dot.lokowania pieniędzy w bankach amerykańskich, czyli tym samym nie placenia podatków w Polsce?


Jest to umowa FATCA. Na jej podstawie każda osoba posiadająca konto w banku lub innej instytucji finansowej (w funduszach inwestycyjnych, giełdzie) jest zobowiązana do zadeklarowania czy jest podatnikiem USA. Jeśli tak to jaki ma amerykański odpowiednik nr NIP. Jeśli do końca listopada oświadczenie nie będzie złożone, wówczas dostęp do pieniędzy zostanie zablokowany do czasu podpisania oświadczenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Maja 2016r. 22:12  
Cytuj
CYTAT
Do mojej teściowej też dzwonili w sprawie jakiegos podatku dla USA, chcecie powiedzieć, że napierd...ją z banku telefonicznie do wszystkich klientów ?!?! buahahhaahaa ludzie XXI wiek mamy umiech

Jak w stw remontowali oddział ING, to kobieta z banku osobiście do mnie zadzwoniła z informacją, w których dniach oddział będzie nieczynny i gdzie znajdę najbliższy. Na moje pytanie, czy dzwoni do wszystkich klientów odparła, że tak. Da się.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
TDI
TDI
TDI
Posty: 2
Dołączył: 12 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2016r. 09:42  
Cytuj
Tylko, że w spoldzielczym wszędzie kolejki, a w takim ing raczej nie, więc chyba w spółdzielczym trochę więcej klientów do ogarnięcia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Maja 2016r. 09:48  
Cytuj
CYTAT
Tylko, że w spoldzielczym wszędzie kolejki, a w takim ing raczej nie, więc chyba w spółdzielczym trochę więcej klientów do ogarnięcia.

Spokojnie, po 1. pewnie masa ludzi stoi tam by zapłacić rachunek, a poza tym możemy liczyć ile jest oddziałów i pracowników banku ING, a ile BS.
Fakt jest faktem, że to żaden fake. Też przez to przechodziłem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2016r. 06:56  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Do mojej teściowej też dzwonili w sprawie jakiegos podatku dla USA, chcecie powiedzieć, że napierd...ją z banku telefonicznie do wszystkich klientów ?!?! buahahhaahaa ludzie XXI wiek mamy umiech

Jak w stw remontowali oddział ING, to kobieta z banku osobiście do mnie zadzwoniła z informacją, w których dniach oddział będzie nieczynny i gdzie znajdę najbliższy. Na moje pytanie, czy dzwoni do wszystkich klientów odparła, że tak. Da się.


Bzdura. To, że tak odpowiedziała nie oznacza, że każdego poinformowali. Znam klientów, którzy pocałowali klamkę, bo ich nikt nie poinformował.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Maja 2016r. 17:11  
Cytuj
No to mnie ING oszukał :( Ale i czuje się wyróżniony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 17 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2016r. 14:53  
Cytuj
Coś takiego było.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »