NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Okulary progresywne,
Aja
Aja
Aja
Posty: 217
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2016r. 15:42  
Cytuj
Witam. Gdzie w Stalowej /ostatecznie Rzeszów/ lekarz dobierze mi dobre okulary progresywne ? Jeżeli ktoś ma - warto ? trudno się przyzwyczaić ? jak cenowo to wygląda ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2016r. 15:42  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2016r. 16:11  
Cytuj
Za same szkła zapłaciłem 250 pln. Znajomi chwalili, że wygoda itp.
Osobiście nie przyzwyczaiłem się i używam poprzednie,w moim przypadku potwierdziła się reguła,że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
Wybór jednak należy do Ciebie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 19 Cze 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2016r. 10:21  
Cytuj
Witam, okulary progresywne są dobierane indywidualnie do konkretnej osoby. Dobranie mocy to jedno, najważniejsza jest jakość dzkieł. Wrzucanie wszystkich do jednego worka jest bez sensu. Biorąc szkła za 250zł były zapewne z wąskim kanałem do bliży być może złe oprawy i miał pan za szybkie przeskoki mocy... Dlatego Pan się nie przyzwyczaił..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Aja
Aja
Aja
Posty: 217
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2016r. 12:13  
Cytuj
Też o tym słyszałam ,dlatego szukam sprawdzonego miejsca/lekarza żeby dobrał mi dobre szkła....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 17 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2016r. 17:14  
Cytuj
Ja mam takie okulary - sa super - robione w optyku na Narutowicza

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2016r. 19:38  
Cytuj
CYTAT
Też o tym słyszałam ,dlatego szukam sprawdzonego miejsca/lekarza żeby dobrał mi dobre szkła....

Do szkieł progresywnych nie każdy jest w stanie się przyzwyczaić, ale szansę zwiększa właściwy dobór szkieł. W tej dziedzinie zdecydowanie lepszy od lekarza jest optometrysta. Polecam Pana Skrzypka, przyjmuje w Nisku http://annaoptyk.pl i w Rzeszowie http://optic(...)u_4.html

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2016r. 20:20  
Cytuj
CYTAT
Za same szkła zapłaciłem 250 pln. Znajomi chwalili, że wygoda itp.
Osobiście nie przyzwyczaiłem się i używam poprzednie,w moim przypadku potwierdziła się reguła,że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
Wybór jednak należy do Ciebie

Okulary progresywne to obecnie najbardziej uniwersalne rozwiązanie dla osób potrzebujących okularów do dali, do bliży i odległości pośrednich.
Ok. 250 zł kosztują jednak szkła, które na rynek wchodziły ponad 30 lat temu.
Jeżeli chodzi o szkła nowszych konstrukcji to prawie nikt nie ma problemu z przyzwyczajeniem się do nich, a komfort jest nie do przecenienia.
Z doborem mocy nie powinien mieć problemu żaden okulista, natomiast o rodzajach soczewek progresywnych porozmawiaj z optykiem. To optycy mają najlepsze informacje jeżeli chodzi o nowości, a w tej dziedzinie co chwilę jest coś nowego.
Ja polecam optyka na Okulickiego 108, obok apteki Nova i salonu Orange.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Aja
Aja
Aja
Posty: 217
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2016r. 21:48  
Cytuj
Polecacie optyka na Narutowicza, Okulickieko.... Ale przecież to chyba najpierw jakiś okulista powinien mi dobrać ODPOWIEDNIE szkła do bliży i dali....? Wypisać receptę a dopiero potem optyk ...?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2016r. 22:47  
Cytuj
Recepta na okulary nie jest potrzebna, idzie sie do optometrysty, on robi badania i dobiera szkła. Chodziłam kiedyś do okulistów, ale zwykle dobór szkieł nie był odpowiedni, że nie wspomnę o żenujących, trwających 5 minut badaniach wzroku. Ktoś doradził mi optometrystę i od tej pory omijam okulistów szerokim łukiem

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2016r. 08:20  
Cytuj
hutnicza 8
dr Ujda
szkla P. Głowacki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 20 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2016r. 09:38  
Cytuj
Polecam zakład optyczny pana Szmuca. W biało czerwonych pawilonach w pobliżu hali, jak już ktoś napisał, tam gdzie Orange i apteka Nova. Bardzo profesjonalna obsługa i okulary zawsze starannie wykonane.
Oni mają też drugi zakład na J.P. koło Fraca, tam jest chyba jego żona. Tam też jest okulistka, dr Małgorzata Stec.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »