NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Andrzeju i Beato czeka was Trybunał Stanu,
Posty: 2
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2016r. 08:36  
Cytuj
Na wiadukckie, pod którym przebiega ruchliwa ulica Okulickiego, dość często kibice wieszają płachty, zachęcające do wyjazdów na mecze. Wiszą całymi dniami. Płachta ostrzegająca polskie władze przez odpowiedzialnością konstytucyjną za niepublikowanie wyroków Trybunału Konstytucyjnego i niezaprzysiężenie sędziów, wisiała tylko pół dnia bo ściągnął ją [moderowano]

Moderowano przez: magpie
Forum służy do dyskusji, nie oskarżeń i wulgarnego wypowiadania się. Zakładanie nowych kont, by z nich pisać wciąż to samo nie jest żadnym bohaterstwem. Zachęcamy do merytorycznej dyskusji, a nie obrażania się nawzajem. Jak masz jakieś uwagi to miej odwagę je wypowiedzieć i porozmawiać o tym z innymi jak to robi wielu użytkowników tego forum.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2016r. 08:36  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2016r. 08:47  
Cytuj
https://d-pt.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/49/5b/578367fff232c_o,size,969x565,q,71,h,aedd60.jpg

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 384
Dołączył: 9 Wrz 2009r.
Skąd: RST-LU
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2016r. 08:59  
Cytuj
daj spokój człeku z tym TK, już dawno powinni go byli rozwiązać i całe towarzystwo przegonić w cholerę na czele z jego eminęcją-ekscelencją celebrytem Rzeplińskim. Na chu... komu ten komunistyczny twór !
I w du... mam kto te płachte ściągnął.
Jakoś nie pamiętam, żebyś pisał na Stalowym jak rządy "tuska" i "kopaczowej" nie stosowały się do wyroków TK...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 637
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: z resortu
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2016r. 10:53  
Cytuj
CYTAT
daj spokój człeku z tym TK, już dawno powinni go byli rozwiązać i całe towarzystwo przegonić w cholerę na czele z jego eminęcją-ekscelencją celebrytem Rzeplińskim. Na chu... komu ten komunistyczny twór !
I w du... mam kto te płachte ściągnął.
Jakoś nie pamiętam, żebyś pisał na Stalowym jak rządy "tuska" i "kopaczowej" nie stosowały się do wyroków TK...



masz 100% racji !

Ataki rasistowskie są częścią życia w wielkim mieście.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 398
Dołączył: 17 Cze 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 12 Lip 2016r. 11:18  
Cytuj
CYTAT
Jakoś nie pamiętam, żebyś pisał na Stalowym jak rządy "tuska" i "kopaczowej" nie stosowały się do wyroków TK...


mad_dog jak mógł coś pisać skoro koto powstało dzisiaj ? A do jakich wyroków TK się nie stosowali ?

"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2016r. 11:33  
Cytuj
Rzepliński tak ośmieszył tą instytucje, że nikt jej nie bierze na poważnie. Najpierw pisze ustawę dla konkretnej partii, a później na deser stwierdza, że jest nie zgodna z konstytucją. W Polsce wszystko co nie prywatne jest upolitycznione i potrzeba kilka dekad, żeby to zmienić. Także utrzymywanie kolejnej "świty dworskiej" nie ma sensu, im szybciej zlikwidują tym lepiej (nie ważne w czyich rękach będzie).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 384
Dołączył: 9 Wrz 2009r.
Skąd: RST-LU
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2016r. 12:04  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Jakoś nie pamiętam, żebyś pisał na Stalowym jak rządy "tuska" i "kopaczowej" nie stosowały się do wyroków TK...


mad_dog jak mógł coś pisać skoro koto powstało dzisiaj ? A do jakich wyroków TK się nie stosowali ?


ano między innymi:
-decyzje dotyczące niezgodności z konstytucją „podwyższenia wieku uprawniającego do emerytury”
-określenia katalogu zbieranych informacji o jednostce za pomocą środków technicznych w działaniach operacyjnych; zasad niszczenia pozyskanych danych
poza tym: decyzje ws. prawa łowieckiego, rent rodzinnych, emerytur służb mundurowych, prawa przewozowego.

i kilka innych,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 398
Dołączył: 17 Cze 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 12 Lip 2016r. 13:03  
Cytuj
CYTAT
Wyższy wiek emerytalny – wyrok TK
Zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 7 maja 2014 roku (sygnatura akt K 43/12) wyższy wiek emerytalny (67 lat) zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn jest zgodny z konstytucją a także z regulacjami prawa międzynarodowego. TK stwierdził natomiast niekonstytucyjność regulacji dotyczących emerytur częściowych.


o czym ty piszesz ? zerknij ile wyroków niewykonanych zostawił PiS w spadku ... to że czegoś nie jeszcze nie zrobili nie znaczy że nie zrobili by tego w ogóle

"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 24 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2016r. 13:04  
Cytuj
8 lat to mało??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 384
Dołączył: 9 Wrz 2009r.
Skąd: RST-LU
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2016r. 13:06  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Wyższy wiek emerytalny – wyrok TK
Zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 7 maja 2014 roku (sygnatura akt K 43/12) wyższy wiek emerytalny (67 lat) zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn jest zgodny z konstytucją a także z regulacjami prawa międzynarodowego. TK stwierdził natomiast niekonstytucyjność regulacji dotyczących emerytur częściowych.


o czym ty piszesz ? zerknij ile wyroków niewykonanych zostawił PiS w spadku ... to że czegoś nie jeszcze nie zrobili nie znaczy że nie zrobili by tego w ogóle


a weź ty spierd... z Pisem i z PO i nie psuj mi dobrego humoru. !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 495
Dołączył: 27 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Lip 2016r. 07:16  
Cytuj
Dobra Zmiana , Bujaj się stąd zdegenerowany były moderatorze i nie zaśmiecaj wątku swoimi śmiesznymi wywodami. Znalazł się elBanan obrońca polityków.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 398
Dołączył: 17 Cze 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 13 Lip 2016r. 11:26  
Cytuj
Adams kogo obchodzi PO i ile lat rządziło ?... PiSokomuchy muszą czuć że Polacy nie węgrzy bo jutro obudzisz się kolejnej Białorusi

"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2016r. 11:35  
Cytuj
rozgonic trybunal na 4 wiatry
niech sejm zaglosuje
ze nastepnych wyborow nie bedzie
prezio w nocy szybko podpisze
i jedyna sluszna partia bedzie do konca

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 24 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2016r. 11:55  
Cytuj
CYTAT
Adams kogo obchodzi PO i ile lat rządziło ?... PiSokomuchy muszą czuć że Polacy nie węgrzy bo jutro obudzisz się kolejnej Białorusi



Ciebie. To Ty się pytałeś jakich wyroków nie wykonał Tusk, a potem go broniłeś, że nie miał czasu, ale by to zrobił. Ogólnie ciężko było odgadnąć sens Twojej wypowiedzi.
Co do drugiej kwestii to Polska prędzej zbankrutuje niż będziesz miał tutaj drugą Białoruś. Na służby i inwigilacje obywateli trzeba mieć skądś kasę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 398
Dołączył: 17 Cze 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 13 Lip 2016r. 12:41  
Cytuj
Że niby ja ? smiech2 Jeżeli ktoś pisze bzdury to go po prostu poprawiam ...

CYTAT
Parlament kontrolowany przez koalicję PO – PSL respektował wszystkie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Nigdy nie zdarzyło się, żeby przedstawiciele rządu Platformy odmówili wykonania wyroku Trybunału. W ciągu dwóch kadencji wdrożono blisko 200 jego orzeczeń. Pod koniec poprzedniej kadencji parlamentu orzeczenia realizowano na bieżąco.

Wykonanie wyroku TK polega na zmianie stosownego przepisu w rozporządzeniu lub ustawie. To w okresie rządów PiS z lat 2005-07 zaległości w respektowaniu decyzji TK znacznie wzrosły. I to właśnie rząd PO – PSL postanowił cały proces ulepszyć i przyspieszyć. Przykładowo, już w 2007 r. (a więc na samym początku rządów koalicji PO – PSL) odpowiednio zmodyfikowany został regulamin Senatu. Dzięki wprowadzonym zmianom zaległości w wykonaniu wyroków z czasów PiS spadły z niemal 200 do ok. 20.


źródło

A 8 lat i na wszystko może nie wystarczyć ... bez względu na chęci

Co do drugiej części to może być tak jak piszesz ...cała zachodnia Europa ucieka/ogranicza socjały a u nas jak widać socjaliści idą pod prąd ok

"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2016r. 12:47  
Cytuj
Tym źródłem się nie podpieraj, nie ma certyfikatu pisu smiech2

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2016r. 10:50  
Cytuj
..cała zachodnia Europa ucieka/ogranicza socjały a u nas jak widać socjaliści idą pod prąd ok

Taaa, te ograniczenia widać szczególnie jak przyznaje setkom tysięcy imigrantom hehe Rozumiem, że chciałbyś jak Zachodnia Europa skoro powołujesz się na nią

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 398
Dołączył: 17 Cze 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 14 Lip 2016r. 11:29  
Cytuj
Dokładnie tak bym chciał ... a jeżeli nie może być tak jak było ...to powinni promować pracujących i ten kto tyra na każde dziecko powinien mieć np. 750 ulgi ... a tak będą generować kolejne pokolenia nierobów

Nie wiem czy masz rodzinę ... ale jeżeli chcesz zainwestować w dzieci i posłać ich na lepsze studia ... a cię na to nie stać to bierzesz kredyt ...

Dzieci kończą szkołę i albo ty dasz radę spłacić ten kredyt albo twoje dzieci ...a PiS chce żeby kredyt spłacały dzieci sąsiada :szok: (to delikatny przykład)

"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2016r. 12:00  
Cytuj
Jaka jest różnica między daniem stekom tysięcy obcym kulturowo, którzy nie mają chęci integrować się z Twoją rodzimą kulturą, iść do pracy, a tym co nie pracuje, a dostaje i jest stąd skoro tego chcesz? Co to zmieni w Państwie? Nic. Jeśli chciałbyś taki Zachodni styl, to wyjedź na zachód, weź kredyt i działaj. Komorowski mówił żeby się nie bać i to też przyszłość umiech

Mam dzieci i to jest właśnie inwestycja, którą mogę wykorzystać:
a) przepuszczając
b) dając im to co jest teraz potrzebne lub w przyszłości do zdobycia wykształcenia, a tym samym lepszego życia

Nie pisz o sąsiedzie, bo to ma dwie strony. Jak sąsiad nie będzie miał dziecka, to inne będzie musiało jak dorośnie pracować na niego i "opiekować się". Jeśli zadziała pkt "b" to i z korzyścią dla sąsiada, a tego ani Ty, ani ja, ani nikt inny dziś nie jest w stanie dziś przewidzieć więc nie snujmy czarnych wizji...
Dzięki tym +500 mogę poświęcić więcej czasu dzieciom niż moj Tato dla mnie, bo on aby nas wykształcić musiał pracować na dwie zmiany. A przecież też spłacał długi m in Gierka. Żeby było jasne, tyram, ale nie po 12 czy 16 godz jak On. Ludzie z otoczenia też tyrają i nie widzę patologii i nie spotkałem się

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 22 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2016r. 12:23  
Cytuj
Dr Zbigniew Kękuś zgłasza sprawy Szydło, Morawieckiego i Dziwisza do ABW.

youtube.com/watch?v=egYO86HD9QU

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 14 Lip 2016r. 12:55  
Cytuj
Ja nigdy nie potrafiłem zrozumieć, skąd w Stalowej Woli ta moda na wieszanie prześcieradeł na mostach / wiaduktach...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 398
Dołączył: 17 Cze 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 14 Lip 2016r. 16:27  
Cytuj
Obrazek

Po co mieszasz tyle spraw na raz nie wiem

Jak robiłeś dzieci nie miałeś świadomości że trzeba je wychować ? Liczyłeś że zrobi to ... kto ?
Ok ty zainwestujesz to w dzieci i fajnie a 90% przeje/przepije ...

czy dziecko zrobione za łapówkę 500zł nie powinno mieć od chwili poczęcia kontraktu ze będzie miało przynajmniej (np.) 2,7 dziecka żeby go utrzymywało co No bo ktoś musi ... znowu ma mieć przeje... dziecko sąsiada ?

Nie jestem przeciwny dawaniu jak jest co rozdawać ... znam ludzi których nie stać na kupienie dziecku "lizaka" a jeśli to robią to odmawiają sobie np. wyjścia do kina ... nie można mieć wszystkiego nie wiem

"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2016r. 18:22  
Cytuj
Widocznie jestem w stanie ogarnąć tyle spraw. Skąd mogłem wiedzieć, że Ty nie? Zanim przejdziesz do następnych pytań, może spróbuj odpowiedzieć na wcześniejsze. Ja to zrobiłem, więc oczekuję i od Ciebie tego samego
I taka mała uwaga, dzieci nie robi się, chyba, że uważasz, iż rodzice Cię zrobili. Rozumiem, że o ile masz dzieci to nie masz do nich szacunku jak i rodziców, stąd to uprzedmiotowienie człowieczeństwa

PS Na koniec chciałbym zobaczyć na czym opiera się liczba 90% przej/przepije. Proszę o statystyki ile osób korzystających do tej pory z programu, tak postąpiło?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 398
Dołączył: 17 Cze 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 14 Lip 2016r. 19:23  
Cytuj
Nie chodzi ogarnianie tylko rozmywanie ... chcesz pisać o emigrantach ? było kilka tematów ja mogę i w tym żaden problem ... Jestem jak najbardziej za przyjmowaniem i płaceniem im do czasu zaaklimatyzowania się i poznania kultury języka ... jeżeli tu będą chcieli zostać i pracować to super...
Fakt że mentalność Polaków musiała by się ciut zmienić ... ale nie sądzę by kilka tysięcy w skali Polski miało by negatywy wpływ ... („W latach 90. kiedy Polska była krajem zdecydowanie uboższym przyjęliśmy 86 tysięcy Czeczeńców.") to tak dla przypomnienia ... nie wspomnę już o MILIONIE Ukraińców przemyconych przez PiS


A teraz inaczej
Dam Ci prosty przykład ... Jest u nas mniejszość Romska ilu ich pracuje ... tu znów będzie strzał ale stawiał bym na jakieś 5-10%
Weź teraz tą samą mniejszość która wyemigrowała ile % z ich pracuje stawiam na okolice przynajmniej 50 % ...

A teraz pomyśl dlaczego Anglicy tak nas "kochają" ... I ile naszych rodaków siedzi tam na socjałach ... bo mogą nie wiem


Mentalność o której wcześniej pisałem robi swoje

CYTAT
PS Na koniec chciałbym zobaczyć na czym opiera się liczba 90% przej/przepije. Proszę o statystyki ile osób korzystających do tej pory z programu, tak postąpiło?

Prosić możesz ...
Nie będę się bawił w PiS i pisał ile to nowych dzieci urodziło się dzięki "Luckowemu" czy programie 500+ ... statystyki umiech przemilczę

ps. Był taki film "zróbmy sobie wnuka" teraz się zastanawiam co tak niestosownego jest w stwierdzeniu zrobić sobie dziecko ... chyba nie zasnę neutralny

"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 1 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2016r. 19:40  
Cytuj
Ktoś tu ma schizofrenię maniakalną... mlotekmlotekmlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »