NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Urząd Pracy nie oferuje żadnej pracy,
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 14 Lip 2016r. 11:23  
Cytuj
Ludzie rejestrują się tam tylko ze względów formalnych, bo akurat potrzebują pójść do lekarza, albo próbują wyłudzić zasiłek z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społeczej*.

Byłem zarejestrowany w PUP przez dłuższy czas. Zrobiłem dwa staże w strukturach administracyjnych, uprawnienia na wózek jezdniowy, nawet szkolenie z zakresu umiejętności poszukiwania pracy w Klubie Pracy, ale żeby znaleźć pracę - bez orzeczenia o niepełnosprawności - to bez szans.

Obecnie, z przyczyn niezależnych odemnie, de iure jestem bezdomny. Niewykluczone że będę zmuszony zgłosić się do MOPS-u po skierowanie do schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Charzewicach.

* - wiadomo że pracownik socjalny, przeważnie pyta "Czy jest Pan/Pani zarejestrowany/zarejestrowana w Urzędzie Pracy ?"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2016r. 11:23  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2016r. 12:00  
Cytuj
CYTAT
ale żeby znaleźć pracę - bez orzeczenia o niepełnosprawności - to bez szans.

Serio? Do firm znajdujących się w okolicach Huty przyjmują bez problemu i nie trzeba mieć żadnego orzeczenia umiech

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 14 Lip 2016r. 12:53  
Cytuj
Jakich konkretnie firm ? Na jakie stanowiska ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2016r. 12:59  
Cytuj
CYTAT
Jakich konkretnie firm ? Na jakie stanowiska ?


Aluminiowi potentaci biorą wszystkich, ale w 99% fizycznych. Jak szukasz lekkiej i dobrze płatnej pracy, to nie w STW umiech

Wejdź na strony Uniwheels'a, Alutec itp - tam masz wszystkie potrzebne informacje kogo szukają.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 14 Lip 2016r. 13:46  
Cytuj
Wysyłałem CV do Uniwheels'a, ale mnie nie chcieli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2016r. 14:20  
Cytuj
CYTAT
Wysyłałem CV do Uniwheels'a, ale mnie nie chcieli.


To co ty chciałeś robić albo ile zarabiać, że Ciebie nie chcieli? Naprawdę dziwne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2016r. 15:08  
Cytuj
Też mnie to dziwi, przecież teraz do Uniwheels biorą każdego chętnego, z dostaniem się do Alutecu nie ma problemu, ogłoszenia BagPak-u pojawiają się na lokalnych portalach dosyć często, a kilka innych zakładów szuka pracowników (ogłoszenia w lokalnej prasie).

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Lip 2016r. 15:40  
Cytuj
Jak szedłeś w starostwie na stażu po korytarzu to każdy wołał słoik.... to z czym do ludzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 14 Lip 2016r. 16:59  
Cytuj
W każdym razie moja sytuacja właśnie tak wygląda, i stąd założyłem ten temat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2016r. 18:17  
Cytuj
w Uniwheels płacą pracownikom za znalezienie kogoś do pracy do alutca na dziś potrzeba 500 osóbumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 14 Lip 2016r. 18:34  
Cytuj
Też nierozumiem dlaczego mnie nie wzięli, ale ja w ich firmową politykę zatrudnienia nie wnikam. Nie należę do zarządu firmy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3241
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2016r. 18:45  
Cytuj
Jest dokładnie tak jak to miałeś nieprzyjemność zaobserwować. Nacht, pomyśl o wyjeździe do normalnego kraju. To często jedyna szansa godne życie dla ludzi którzy muszą się dorobić bo im z góry nie spadło. Tutaj możliwe że będziesz wegetował całe życie. Jesteś młody wszystko przed tobą. Nie daj się nabrać na dojną zmianę bo przez nich będzie jeszcze trudniej.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Lip 2016r. 21:11  
Cytuj
CYTAT
Jest dokładnie tak jak to miałeś nieprzyjemność zaobserwować. Nacht, pomyśl o wyjeździe do normalnego kraju. To często jedyna szansa godne życie dla ludzi którzy muszą się dorobić bo im z góry nie spadło. Tutaj możliwe że będziesz wegetował całe życie. Jesteś młody wszystko przed tobą. Nie daj się nabrać na dojną zmianę bo przez nich będzie jeszcze trudniej.


Nie wszystkich bolą zmiany.Są tacy,co mają to w....i żyją bez nakręcania się. Mnie dziwi,że autor tematu ma problem z przyjęciem się na aluminiowe stanowisko, może nie o wszystkim tutaj napisał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Lip 2016r. 22:41  
Cytuj
CYTAT (Nacht)
Wysyłałem CV do Uniwheels'a, ale mnie nie chcieli.

Pewnie na 100% wychodzisz z takiego samego założenia jak Ferdek Kiepski czyli,że z Twoim wykształceniem i kwaliwikacjami w Polsce nie ma pracy....O tym nawet świadczą zakładane przez iebie tematy i wypowiedzi w postach czy komentarzach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lip 2016r. 08:03  
Cytuj
CYTAT
Jest dokładnie tak jak to miałeś nieprzyjemność zaobserwować. Nacht, pomyśl o wyjeździe do normalnego kraju. To często jedyna szansa godne życie dla ludzi którzy muszą się dorobić bo im z góry nie spadło. Tutaj możliwe że będziesz wegetował całe życie. Jesteś młody wszystko przed tobą. Nie daj się nabrać na dojną zmianę bo przez nich będzie jeszcze trudniej.


"Z góry nie spadło" masz na myśli, że nie uczył się za młodu, nie studiował (nie mam tu na myśli jakiejś fabryki pseudo magistrów), nie robił kursów, nie robił praktyk, nie ma doświadczenia, nie ma specjalnych umiejętności ani talentów, a wymaga łatwej i bardzo dobrze płatnej pracy? Tak to masz rację, w tym kraju nie ma szans na takie cuda.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 15 Lip 2016r. 09:53  
Cytuj
Też myślałem żeby wyjechać za pracą np. do Niemiec, ale nie mam tam kontaktów. Nigdy tam nie byłem. Aber ich spreche basik Deutsch.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 382
Dołączył: 30 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lip 2016r. 10:03  
Cytuj
Troche ofert pracy by sie znalazło umiech I listonoszy często gęsto szukają umiech może nie jakieś kokosy ale 2050 brutto jest i końcówki z rent i emeryttur smiech2

http://ofert(...)ph9kAAA=

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 83
Dołączył: 16 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lip 2016r. 14:54  
Cytuj
http://pupstalowawola.pl/oferty_pracy/oferty_pracy_rynek_lokalny.html


ZOBACZ TUTAJ DLA FACETA JEST DUŻO OFERT. Sam możesz wysłać CV bez Urzędu Pracy - w niektórych dane firm sa podane umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 12 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lip 2016r. 16:40  
Cytuj
W Armatorze też przyjmują

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 16 Lip 2016r. 11:32  
Cytuj
Ale co innego szukanie pracy "na własną rękę", a co innego przez Urząd Pracy... przeczytajcie pierwszy post.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »