NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Parowanie szyb w aucie,
Posty: 52
Dołączył: 8 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Paź 2016r. 15:39  
Cytuj
witam!
zaczęła się jesień i mój koszmar powraca.parują mi szyby/głównie przednia/.w zimie pojawia się szron na wewnętrznej stronie.filtr kabinowy czysty,nadmuch prawidłowy i d.......
poradżcie jak wy sobie z tym problemem radzicie.dzięki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Paź 2016r. 15:39  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Paź 2016r. 15:51  
Cytuj
Szampon dla dzieci bambino i wcieramy w szybę tak długo aż nie będzie smug.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Paź 2016r. 15:52  
Cytuj
Dołączam do pytania, mam podobny problem w okresie jesienno/zimowym. Słyszałem, że przyczyną może być źle "wklejona" przednia szyba...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 491
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Paź 2016r. 16:49  
Cytuj
Nic dziwnego, zaczęła się chlapa, deszcz pada no i do auta dostaje się wilgoć. Przed jesienią i zimą warto auto w gorące dni przewietrzyć bo często woda gromadzi się w dywanikach. W ogóle dobrze mieć gumowe rynienki z wysokim rantem żeby się nie przelewało na wykładzinę auta. Woda lubi też wpłynąć po kablu od CB, często uszczelka w drzwiach bądź klapie bagażnika nie zapewnia szczelności jeśli idzie tamtędy kabel. Jeśli mogę doradzić to wymiana pyłkowego/kabinowego filtra, oczyszczenie miejsca w którym się znajduje no i sprawdzić jak z kanałem który doprowadza do niego świeże powietrze czy nie jest czasem zapchany. Kupić sobie jakiś preparat na wilgoć. no i w zimę wytrzepać buty ze śniegu co by sie w wykładzinę nie wsiąkł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 14 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Paź 2016r. 16:55  
Cytuj
A ja używam klimatyzacji cały rok i mi szyby nie parują.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 63
Dołączył: 17 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Paź 2016r. 18:12  
Cytuj
Filtr kabinowy zmieniałam i różnica była diametralna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Paź 2016r. 19:05  
Cytuj
Proponuje żwirek dla kota w małych woreczkach poukładać w rożnych miejscach auta!!! żwirek absorbuje wodę i zapachy!!!10 kg.7,00 zł

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 27 Kwie 2009r.
Skąd: UK
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Paź 2016r. 00:13  
Cytuj
Jezeli posiadasz klimatyzacje w aucie. To uzywaj jej. Ustaw na tryb auto- jezeli posiadasz i powinno byc po problemie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 398
Dołączył: 17 Cze 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 12 Paź 2016r. 08:37  
Cytuj
CYTAT
Szyby
Zimna, jesienna aura sprzyja parowaniu szyb – tych dużych w samochodzie czy w domu, ale także tych mniejszych, np. szkiełek okularów. Jeśli masz już dość stale ograniczonej widoczności, natrzyj szklane powierzchnie połówkami ziemniaków — ich sok zapobiega kondensacji pary. W przypadku szyb w aucie to dość pracochłonne zajęcie, ale w przetarcie okularów to łatwizna, a efekt przejdzie najśmielsze oczekiwania.


Na mniejszych powierzchniach działa ... w samochodzie nie sprawdzałem ...

"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 20 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Paź 2016r. 21:04  
Cytuj
Tanio tak jak już ktoś wspominał, to żwirek dla kota w skarpetkę i do auta. Drożej, to dedykowany pochłaniacz wilgoci do samochodów. Sam mam PINGI i spisuje się znakomicie, ale warto mieć drugi w bagażniku, bo tam też o tej porze jest wilgotno.
PS Pingi jest fajny, bo jak się "zapełni" to 6min. w mikrofali i jest znów gotowy do wciągania wilgoci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »