NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Bojówka ONR-u rozbita pod Donieckiem,
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Paź 2016r. 14:15  
Cytuj

Rosyjskie media donoszą, że pro-rosyjscy separatyści działający na wschodzie Ukrainy, rozbili oddział ukraińskiej Gwardii Narodowej (dawny Prawy Sektor) w skład którego wchodzili również Polacy i Gruzini.
W/w Polacy prawdopodobnie należeli do bojówki Obozu Narodowo-Radykalnego. Zostali zastrzeleni podczas ataku na pozycje pro-rosyjskich separatystów. Ogółem zginęło kilkunastu atakujących, a dalszych 25 zostało rannych.

Co o tym myślicie ?


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Paź 2016r. 14:15  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 13 Paź 2016r. 14:18  
Cytuj
lepiej trzymać z kod-em

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 9 Lut 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Paź 2016r. 14:42  
Cytuj
nacht myślałem że ty tylko głupi jestes ale ty naprawdę idż do psychiatry i dalej powtarzaj kłamstwa rosyjskie w katyniu też mówili ze to niemcy zabijali polakow to taak samo jak sluchać ukraińców cała prawda całą dobe nacht nadaje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Paź 2016r. 16:11  
Cytuj

Ja myślę, że to przez to, że ukraińska Gwardia Narodowa bazuje na starych karabinach AKM / AKMS. A pro-rosyjscy separatyści używają dużo celniejszych karabinów typu AK-74M.

Z balistyką pocisków jest tak, że im pocisk wylatuje z większą prędkością początkową, tym wolniej zakrzywia tor lotu, i na danym dystansie uderza z mniejszym błędem w stosunku do punktu w który celowano.

Pocisk z AKM / AKMS ma prędkość początkową 710 m/s.
Pocisk z AK-74M - aż 850 m/s.
W przypadku AK-101, zasilanego NATO-wską amunicją kaliber 5,56 x 45 mm, prędkość początkowa sięga nawet 920 m/s.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10787
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Paź 2016r. 18:46  
Cytuj
:-) chyba nie do końca bo lufy nie są gładkie w środku a rakiety zaczynają się kręcić gdy startują. (myśliwskie strzelby maja gładkie lufy do śrutu??).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Precesja

Uśmiechnięta Polska i Smutny Obywatel.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 57
Dołączył: 23 Sie 2009r.
Skąd: RST
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Paź 2016r. 18:55  
Cytuj
CYTAT

Rosyjskie media donoszą, że pro-rosyjscy separatyści działający na wschodzie Ukrainy, rozbili oddział ukraińskiej Gwardii Narodowej (dawny Prawy Sektor) w skład którego wchodzili również Polacy i Gruzini.
W/w Polacy prawdopodobnie należeli do bojówki Obozu Narodowo-Radykalnego. Zostali zastrzeleni podczas ataku na pozycje pro-rosyjskich separatystów. Ogółem zginęło kilkunastu atakujących, a dalszych 25 zostało rannych.

Co o tym myślicie ?



"
Ja myślę, że to przez to, że ukraińska Gwardia Narodowa bazuje na starych karabinach AKM / AKMS. A pro-rosyjscy separatyści używają dużo celniejszych karabinów typu AK-74M.

Z balistyką pocisków jest tak, że im pocisk wylatuje z większą prędkością początkową, tym wolniej zakrzywia tor lotu, i na danym dystansie uderza z mniejszym błędem w stosunku do punktu w który celowano.

Pocisk z AKM / AKMS ma prędkość początkową 710 m/s.
Pocisk z AK-74M - aż 850 m/s.
W przypadku AK-101, zasilanego NATO-wską amunicją kaliber 5,56 x 45 mm, prędkość początkowa sięga nawet 920 m/s."

OMG, stary Ty tak na serio ???, ONR z Banderwocami ?, powiedz mi lepiej co bierzesz, bo po tych Twoich postach i zakładanych tematach widzę, że towar prima sort !!!, swoją drogą lepiej żartować niż chorować ... umiech

Pozdro

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Paź 2016r. 20:30  
Cytuj
Wybaczcie, ale przeczytałem wasze odpowiedzie, i nijak nie potrafię zrozumieć ich treści.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 19 Kwie 2015r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 13 Paź 2016r. 20:46  
Cytuj
CYTAT
Wybaczcie, ale przeczytałem wasze odpowiedzie, i nijak nie potrafię zrozumieć ich treści.


a brałeś dziś leki?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 13 Paź 2016r. 20:49  
Cytuj
hehe

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Paź 2016r. 21:24  
Cytuj

Ja naprawdę próbowałem. Starałem się.
Ale nie potrafię zdekodować waszego sposobu myślenia.

Np. wiem że karabin szturmowy ma gwintowaną lufę, i pocisk obraca się trzy razy w trakcie przejścia przez lufę, dzięki czemu później w trakcie lotu cały czas wiruje wokół własnej osi, co stabilizuje poziomy kierunek lotu pocisku.
Ale nie zmienia to faktu, że z im mniejszą prędkościa początkową pocisk opuszcza lufę, tym szybciej zakrzywia trajektorię lotu ku ziemi. Nie mylcie jednego z drugim.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 213
Dołączył: 27 Gru 2014r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Paź 2016r. 22:18  
Cytuj
Nacht - geniuszu wojskowości. Nie próbowałeś zapisać się do " jedynej słusznej partii"? Byłbyś świetnym doradcą ministra Antka. Przecież z Twoich postów wynika, że masz większą wiedzę jak cały MON. Marnujesz się na tym portalu. Działaj człowieku, nie ćpaj, nie pij, naucz się "wiadomego apelu" i pisz CV do posła Webera ( on ma wielkie chody??) - acha sam jeszcze nie wie gdzie ma takie chody- bo nie miał smsa od prezia. Może w obiecankach Ci pomoże zdobyć pozycję doradcy ministra obrony....
Powodzenia
PS Nie zakładaj jutro nowego postu o odpowiedzi okrętów USA na atakt na nich przez rebeliantów z ok. Jemenu. Wiemy już o tym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Paź 2016r. 22:48  
Cytuj
@ IKARUS

Żadnej odpowiedzi nie będzie. Houthi zaprzeczyli że strzelali do amerykańskiego okrętu. Prawdopodobnie stoją za tym irańscy "doradcy wojskowi", wspierający ruch Houthi.
Zresztą oba pociski rakietowe wpadły do wody, zanim doleciały do amerykańskiego niszczyciela...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 13 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2016r. 11:42  
Cytuj
CYTAT

Rosyjskie media donoszą, że pro-rosyjscy separatyści działający na wschodzie Ukrainy, rozbili oddział ukraińskiej Gwardii Narodowej (dawny Prawy Sektor) w skład którego wchodzili również Polacy i Gruzini.
W/w Polacy prawdopodobnie należeli do bojówki Obozu Narodowo-Radykalnego. Zostali zastrzeleni podczas ataku na pozycje pro-rosyjskich separatystów. Ogółem zginęło kilkunastu atakujących, a dalszych 25 zostało rannych.

Co o tym myślicie ?



Człowieku , Ty naprawdę nie masz co w życiu robic!!!

Znajdź sobie , pracę, dziewczynę!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 14 Paź 2016r. 12:33  
Cytuj

Wczoraj na Interii było o tej sprawie bardzo głośno:

http://fakty(...),2289888

Mój komentarz, podpisany jako "Heilige Seele", zebrał blisko 900 ocen.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 12 Lis 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 17 Paź 2016r. 11:53  
Cytuj
lepszy taki wynalazek http://bron-(...)-a1.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Paź 2016r. 11:54  
Cytuj
CYTAT

Wczoraj na Interii było o tej sprawie bardzo głośno:

http://fakty(...),2289888

Mój komentarz, podpisany jako "Heilige Seele", zebrał blisko 900 ocen.



A 2/3 oceniających czyli prawie 70% uznało Cię za czubka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 23 Cze 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Paź 2016r. 13:23  
Cytuj
Jeżeli jacyś Polacy tam walczą, to są to "samotne wilki", a nie odziały ONR-u smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 24 Paź 2016r. 14:20  
Cytuj

A wiecie, że w Rosji średnia rynkowa wartość naboju do kałasznikowa (7,62 x 39 lub 5,45 x 39 mm) to tylko 40 groszy polskich ? Dla porównania, w Polsce jest to 7 złotych.

Zaopatrzenie - zarówno w odniesieniu do rynku rosyjskiego, jak i zamówień zagranicznych - pokrywają zakłady amunicyjne w miejscowości Tula. A oto co oferują:

http://en.tu(...)tridges/


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 495
Dołączył: 27 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Paź 2016r. 15:42  
Cytuj
Rosyjskie naboje można kupić w Polsce bez problemu w cenie 1,5zł , a w konserwach jeszcze taniej( 7,62x39 )nie wiem skąd u Ciebie te 7zł.

Tu masz linka do 5.45x39 po 1,1zł http://sklep(...)45x39/40

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »