NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 20 21 22 23 24 25 26 ... » »»
Apostazja z Kościoła, Kącik refleksji religijnej
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 20:47  
Cytuj
Delta - zauważyłam jedną zależność ludzi afiszujących się swoją wiarą. Im większy drań tym bardziej deklaruje uwielbienie dla Boga. Tak myślałam skąd to moźe się brać w ludziach, myślałam i doszłam do wniosku, że taki człowiek który wierzy że cokolwiek by nie zrobił to Bóg miłosierny mu to wybaczy, że nie cofnie się przed najgorszym draństwem żeby osiągnąć jakiś cel. Księźom to na rękę bo gdyby uświadamiali dosadniej wiernych że spowiedź bez zadośćuczynienia wobec tych którym zrobili krzywdę nie jest waźna to okazałoby się że wszyscy są świętokratcami i nikt nie jest godny przyjmować sakramentów. W Kościele hipokryci tworzą nowych hipokrytów wszyscy udają godnych miłości boźej a tak naprawdę tak kapłani jak i wierni na pokaz jedną maścią są smarowani. To takie towarzystwo wzajemnej adoracji.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 20:47  
Cytuj

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10787
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 20:50  
Cytuj
Kryzys wiary na Zachodzie jest wynikiem II Soboru. Strywializowano to co mistyczne, "uziemiono" po protestancku wiarę poprzez jej swobodną interpretacje, tak jakby każdy Pastor chodził z Jezusem i wiedział najlepiej. Nauka dostała pstryczka w nos, wcale nas nie uwolniła od biedy i nieszczęść poprzez opowiadanie o kosmitach na miliardach gwiazd których nigdy nie dotkniemy. Mamy i-Phony i Internet i mamy te same problemy. I tak będzie zawsze. Wszystko stało się utopijną obietnicą spełnienia nadziei na lepsze jutro na ziemi za cenę nieba. Ideologia zabrała natomiast wyjątkowość człowieka. Pozostawieni sami sobie z nowym przykazaniem politycznej poprawności zdziczeliśmy i podzieliliśmy się na atomy. Polityka międzynarodowa i prawnicy najlepiej oddają stan jak daleko zaszło uprzedmiotowienie człowieka. itd itd

Uśmiechnięta Polska i Smutny Obywatel.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 20:52  
Cytuj
CYTAT (mimoza)
Delta - zauważyłam jedną zależność ludzi afiszujących się swoją wiarą. Im większy drań tym bardziej deklaruje uwielbienie dla Boga. Tak myślałam skąd to moźe się brać w ludziach, myślałam i doszłam do wniosku, że taki człowiek który wierzy że cokolwiek by nie zrobił to Bóg miłosierny mu to wybaczy, że nie cofnie się przed najgorszym draństwem żeby osiągnąć jakiś cel. Księźom to na rękę bo gdyby uświadamiali dosadniej wiernych że spowiedź bez zadośćuczynienia wobec tych którym zrobili krzywdę nie jest waźna to okazałoby się że wszyscy są świętokratcami i nikt nie jest godny przyjmować sakramentów. W Kościele hipokryci tworzą nowych hipokrytów wszyscy udają godnych miłości boźej a tak naprawdę tak kapłani jak i wierni na pokaz jedną maścią są smarowani. To takie towarzystwo wzajemnej adoracji.


Kobieto i znów się sama ośmieszasz, bo piszesz o czymś, czego nawet nie starasz się poznać i zrozumieć ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 20:54  
Cytuj
Mimoza - Bóg widzi ludzkie serce. Nikt wyrachowany go nie oszuka....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 20:56  
Cytuj
Widocznie albo ja opóźniona w rozwoju albo moi katecheci byli po prostu tylko karierowiczami a nie kapłanami. Co podejrzewasz że bardziej prawdopodobne??? nie wiemnie wiemnie wiemnie wiemnie wiemnie wiem

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 20:57  
Cytuj
Zuchwałe grzeszenie w nadziei Miłosierdzia Bożego jest wielkim grzechem przeciwko Duchowi Świętemu i nie będzie odpuszczone ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 20:59  
Cytuj
Tylko że ja nie wyobrażam sobie stanąć w kościele obok takiego hipokryty i podać mu dłoń na znak pokoju. Chcę sprawiedliwości tu i teraz a nie po swojej śmierci.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 21:00  
Cytuj
Obrazek

Trudno na to Mimoza coś odpisać, nie osądzając Cię równocześnie. Być może rzeczywiście ktoś skrzywdził Cię, zanim Twoja wiara zdążyła dojrzeć.

Zastanawia mnie tylko ta frustracja i oskarżenia rzucane na oślep bez żadnej refleksji.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 740
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 21:00  
Cytuj
Miruś - przecież piszę o tym, jak obchodzicie tradycyjnie święta, np. Boże narodzenie.... Ile świń zabijaja pseudo chrzescijanie, bo Bóg się rodzi.... Pijaństwo, obżarstwo to też grzechy, czyż nie????

RSTA - sikanie pod wiatr, to taka przenośnia - chodzi o to, aby iść czasami pod prąd, a nie płynąć z prądem, bo tak robi większość i jest łatwiej.... Konwenanse nas niszczą, są jak kajdanki... przeczytaj Ferdydurke Gombrowicza...
Do gimbazy - czasem lepiej nie ufać rodzicom i zrobić się samemu umiechumiechumiech

Kazdy jakąś cząstkę prawdy wnosi.... No prawie każdy hehehhehehegood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 21:03  
Cytuj
Mimoza:

Oskarżasz ludzi nic o nich nie wiedząc. Sama chciałabyś tak być traktowana?

Deltuś - inaczej to napisałeś. To była drwina z Jezusa.
Dopiero potem próbowałeś to skierować na tok myślenia o zabijaniu świni przez Wielkanocą.
Kogo chcesz wprowadzić w błąd?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 740
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 21:04  
Cytuj
CYTAT
Zuchwałe grzeszenie w nadziei Miłosierdzia Bożego jest wielkim grzechem przeciwko Duchowi Świętemu i nie będzie odpuszczone ...


Tak mówi Pismo święte - Bóg bardziej się cieszy z jednej nawróconej czarnej owcy, niż ze stada wiernych good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10787
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 21:05  
Cytuj
Zapewniam cie Mimoza ze nikt nie zna dnia ani godziny i miejsca gdzie skończy. Posłuchaj mnie, miłosierdzie należy tylko do Niego. Gdzie jest napisane ze to On nie decyduje, gdy powiedział ze jest jedyną drogą?
Twoje szarpanie się z myślami wynika z braku wiedzy podstawowej i pretensji do świata. Zadbaj o siebie.

Uśmiechnięta Polska i Smutny Obywatel.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 21:05  
Cytuj
Zuchwałe grzeszenie......tylko że przecìętny moher myśli że jak wyklepie grzechy księdzu na ucho to już konic męki. Nie mają świadomości,że prawdziwe przebaczenie da im tylko pojednanie się z tym drugim, skrzywdzonym przez nich człowiekiem. Ja wiem że najgorsze co może dumnego mohera spotkać to to jakby musiał przepraszać np. ateistę ale nie ma bata Bóg nakazał kochać bliźniego a nie tylko ludzi o tym samym wyznaniu.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 30 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 21:07  
Cytuj
nie jeden Bóg, tylko Bogowie idiocimlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 740
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 21:08  
Cytuj
CYTAT
Kryzys wiary na Zachodzie jest wynikiem II Soboru. Strywializowano to co mistyczne, "uziemiono" po protestancku wiarę poprzez jej swobodną interpretacje, tak jakby każdy Pastor chodził z Jezusem i wiedział najlepiej. Nauka dostała pstryczka w nos, wcale nas nie uwolniła od biedy i nieszczęść poprzez opowiadanie o kosmitach na miliardach gwiazd których nigdy nie dotkniemy. Mamy i-Phony i Internet i mamy te same problemy. I tak będzie zawsze. Wszystko stało się utopijną obietnicą spełnienia nadziei na lepsze jutro na ziemi za cenę nieba. Ideologia zabrała natomiast wyjątkowość człowieka. Pozostawieni sami sobie z nowym przykazaniem politycznej poprawności zdziczeliśmy i podzieliliśmy się na atomy. Polityka międzynarodowa i prawnicy najlepiej oddają stan jak daleko zaszło uprzedmiotowienie człowieka. itd itd


Art - spowiedź kiedyś była powszechna.... Zgadnij w którym roku i dlaczego to zmieniono???? Kto słuchał i komu donosił, co kto przeskrobał????? Dalej uważam, ze Bóg jest wszędzie, a w kościele???? no cóż - czasami Go jest najmniej.... takie moje subiektywne doswiadczenie zyciowe good

Pozdrawiam
goodgood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 21:10  
Cytuj
Pokaż mi choć jeden wpis w którym ktoś atakuje Boga. Wszyscy atakują zgraję facetów w kieckach.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 21:12  
Cytuj
CYTAT
Mimoza:

Oskarżasz ludzi nic o nich nie wiedząc. Sama chciałabyś tak być traktowana?

Deltuś - inaczej to napisałeś. To była drwina z Jezusa.
Dopiero potem próbowałeś to skierować na tok myślenia o zabijaniu świni przez Wielkanocą.
Kogo chcesz wprowadzić w błąd?
A ty jesteś sprawiedliwy? Nie do marnego puchu -człowieka naleźeć bęďą sądy.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 21:15  
Cytuj
deltuś napisał:

"Czasem chrześcijanie muszą coś, kogoś zabić, żeby to potem czcić"

Jak oceniasz takie zdanie?
Nie jest to wierny cytat, ale z pewnością zachowałem sens...

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10787
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 21:16  
Cytuj
Delta;
Twój cynizm i zatwardziale serce jest naganne ale pozwolę ci z tym żyć. Dlaczego mam ci pomagać?
Czy to ty napisałeś do cdn.. ze ułomni jeszcze nieurodzeni ludzie nie są warci życia, zresztą nawet nie wiadomo czy się urodzą. Liczysz na miłosierdzie?

Poproś Mimozę żeby się z tobą pojednała, to będzie piękny gest jak na waszym poziomie.

Uśmiechnięta Polska i Smutny Obywatel.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 21:17  
Cytuj
Mimoza:

Sama tu napisałaś, że Bóg jeśli istnieje, jest zły...
Twierdzisz że atakujesz tylko "facetów w kieckach"?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 740
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 21:22  
Cytuj
CYTAT
deltuś napisał:

"Czasem chrześcijanie muszą coś, kogoś zabić, żeby to potem czcić"

Jak oceniasz takie zdanie?
Nie jest to wierny cytat, ale z pewnością zachowałem sens...


Dokładnie - to znaczy to samo... ale Tobie to trzeba kawę na ławę umiechumiechumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 21:29  
Cytuj
Nadal twierdzisz, że pisałeś o zabiciu świni?zaklopotany

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 740
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 21:29  
Cytuj
CYTAT
Delta;
Twój cynizm i zatwardziale serce jest naganne ale pozwolę ci z tym żyć. Dlaczego mam ci pomagać?
Czy to ty napisałeś do cdn.. ze ułomni jeszcze nieurodzeni ludzie nie są warci życia, zresztą nawet nie wiadomo czy się urodzą. Liczysz na miłosierdzie?

Poproś Mimozę żeby się z tobą pojednała, to będzie piękny gest jak na waszym poziomie.


Pozwolisz mi z tym żyć???? Dziękuję umiechumiechumiech Myślałem, że już jakiś stosik stawiacie, aby palić takich, jak ja.... Pokrętne te Wasze sumienia.... Jak Was mordują to płacz, ale jak przez wieki wyście wyrzynali w imię Boga i krzewienia wiary to było OK???


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8452
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 21:30  
Cytuj
CYTAT
deltuś napisał:

"Czasem chrześcijanie muszą coś, kogoś zabić, żeby to potem czcić"

Jak oceniasz takie zdanie?
Nie jest to wierny cytat, ale z pewnością zachowałem sens...



CYTAT (Delta)
PS Zabiliście już świnię, bo Bóg zmartwychwstanie?????


Oraz
CYTAT (Delta)
miruś - tak mi się luźno skojarzyło, że chrześcijanie czasami muszą kogoś - coś zabić, aby kogoś czcić umiechumiechumiech


Taki mały szczegół. Dostrzegasz miruś? Masz na czerwono ;-)

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2017r. 21:31  
Cytuj
Nie było ok.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 20 21 22 23 24 25 26 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »