NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Piec gazowy - Zegar czasowy czy grzanie stale,
Posty: 227
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Liverpool
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 3 Lis 2016r. 01:16  
Cytuj
Witam
Chcialbym zapytac, byc moze ktos z Was sie zna na tym. Posiadam piec gazowy mniejsza o firme. Nie posiadam termostatu w pokoju czy w domu, ale na piecu mam zegar czasowy. Piec jest dwufuncyjny czyli woda i ogrzewanie. Jak najlepiej ustawic piec, aby zminimalizowac koszty spalania gazu.

Ja ustawiam czas na 2:30 do 8 rano .. wtedy kiedy domownicy maja sie budzic i ogarnac co pracy, szkoly oraz na wieczor po 17 do 22-23. Pozostaly czas piec wygasa i nie grzeje, gdyz nie ma takiej potrzeby.

Aczkolwiek slyszalem opinie, zeby lepiej piec ustawic na mniejsza temperature, a zeby grzal non stop 24h.

Ile w tym prawdy jest ?
Piec wlacza sie dopiero, gdy temperatura wody w piecu (NIE W POKOJU) spadnie o iles tam stopni.

Moze ktos pomoc ?

I drugie juz pytanie na szybko posiadam pokretlo do regulacji temperatury ogrzewania... nastawione powiedzmy na 1/5... lecz na 3/5 (ponad polowa) jest literka e. Nie posiadam instrukcji do pieca ani nic zwiazane z tym. Czy moze to byc znak ze ogrzewanie ekologiczne czy cos ??

Dzieki z gory za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2016r. 01:16  
Cytuj

Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Lis 2016r. 06:27  
Cytuj
CYTAT
Aczkolwiek slyszalem opinie, zeby lepiej piec ustawic na mniejsza temperature, a zeby grzal non stop 24h.

Nie jestem fachowcem ale na mój rozum jeżeli ustawisz na mniejszą temperaturę wode będziesz miał stałą temperaturę w domu a tak jak ustawiasz teraz masz skoki tej temperatury.Nie twierdzę na 100% ale przy ustawieniu temperatury na piecu raczej będziez miał większe zużycie gazu.Ja posiadam pokojowy regulator temoeratury i przez to mam stałą temperaturę w domu.
CYTAT
Ile w tym prawdy jest ?
Piec wlacza sie dopiero, gdy temperatura wody w piecu (NIE W POKOJU) spadnie o iles tam stopni.

Najlepiej przetestuj to sam i będziesz wiedział co jest lepsze w Twoim przypadku.Spisz licznik i włącz piec jak dotychczas na przykład po trzech dobach sprawdź zużycie i tak samo zrób w drugim przypadku.
CYTAT
I drugie juz pytanie na szybko posiadam pokretlo do regulacji temperatury ogrzewania... nastawione powiedzmy na 1/5... lecz na 3/5 (ponad polowa) jest literka e. Nie posiadam instrukcji do pieca ani nic zwiazane z tym. Czy moze to byc znak ze ogrzewanie ekologiczne czy cos ??

Poszukaj tabliczki znamionowej spisz producenta i typ pieca i spróbój poszukać instrukcji obsługi w internecie.
"e" może ale nie musi oznaczać grzanie nie tyle co ekologiczne ale bardziej stawiałbym na ekonomiczne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2016r. 09:22  
Cytuj
Kup sobie sterownik z pomieszczenia (termostat najlepiej tygodniowy). Temperatura na kotle nijak się ma do temperatury pomieszczenia. W obecnej sytuacji nie masz praktycznie żadnej kontroli nad temperaturą w pomieszczeniach. Termostat pokojowy (tygodniowy) plus zawory termostatyczne na grzejnikach i masz pełną kontrole nad temp. w pokojach co się przekłada na zużycie gazu. Pamiętaj o jednym w pomieszczeniu gdzie będzie termostat pokojowy nie montuje się głowicy termostatycznej na grzejniku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »