NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Przemysł w Stalowej Woli,
Posty: 13
Dołączył: 3 Lis 2016r.
Skąd: Jarocin
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Lis 2016r. 20:17  
Cytuj
cześćumiech
Jestem studentką IV roku gospodarki przestrzennej i piszę na temat przemysłu w Stalowej Woli tzn. na temat upadku przemysłu co za tym idzie degradacji terenów, budynków poprzemysłowych.Robiąc ostatnio małą inwentaryzację na terenie kompleksu Huta Stalowa Wola natknęłam się na 2 budynki, które są w bardzo złym stanie, niestety nie mm pojęcia co tam kiedyś było.
Jeśli ktoś jest chętny mi pomóc to proszę o wiadomość prywatną ;) Wtedy wyślę zdjęcia budynków ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2016r. 20:17  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2016r. 22:13  
Cytuj
CYTAT
cześćumiech
Jestem studentką IV roku gospodarki przestrzennej i piszę na temat przemysłu w Stalowej Woli tzn. na temat upadku przemysłu co za tym idzie degradacji terenów, budynków poprzemysłowych.Robiąc ostatnio małą inwentaryzację na terenie kompleksu Huta Stalowa Wola natknęłam się na 2 budynki, które są w bardzo złym stanie, niestety nie mm pojęcia co tam kiedyś było.
Jeśli ktoś jest chętny mi pomóc to proszę o wiadomość prywatną ;) Wtedy wyślę zdjęcia budynków ;)


Zapodaj zdjęcia na jakiś portal i podaj linki - wtedy szybciej dostaniesz info zwrotne umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2016r. 22:30  
Cytuj
Ciekawe to co piszesz. Jakiegoś wielkiego upadku przemysłu ja tu nie zaobserwowałem. A do kogo należą te budynki, gdzie stoją?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 3 Lis 2016r.
Skąd: Jarocin
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Lis 2016r. 08:27  
Cytuj
CYTAT
cześćumiech
Jestem studentką IV roku gospodarki przestrzennej i piszę na temat przemysłu w Stalowej Woli tzn. na temat upadku przemysłu co za tym idzie degradacji terenów, budynków poprzemysłowych.Robiąc ostatnio małą inwentaryzację na terenie kompleksu Huta Stalowa Wola natknęłam się na 2 budynki, które są w bardzo złym stanie, niestety nie mm pojęcia co tam kiedyś było.
Jeśli ktoś jest chętny mi pomóc to proszę o wiadomość prywatną ;) Wtedy wyślę zdjęcia budynków ;)

Linki do zdjęć:
http://ifoto(...)resp.jpg
http://ifoto(...)resh.jpg

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Lis 2016r. 12:48  
Cytuj

W okresie PRL-u, Ludowe Wojsko Polskie liczyło 250 tysięcy żołnierzy, utrzymywanych w stałej gotowości. 2,5 raza więcej niż obecnie.
W Hucie Stalowa Wola produkowano haubice samobieżne 2S1 "Goździk", kaliber 122 mm. Po upadku PRL-u, nastąpiła gwałtowna demobilizacja kraju, w związku z czym zamówienia się urwały.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 6 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lis 2016r. 12:58  
Cytuj
Monika jeśli tu nie uzyskasz odpowiedz na swoje pytania dotyczące tych zdjęć spróbuj na tym forum: http://www.skysc(...)page=427

i oczywiście powodzenia w pisaniu pracyok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Lis 2016r. 13:10  
Cytuj

W okresie III RP, Huta Stalowa Wola zrealizowała tylko jeden większy program zbrojeniowy, polegający na zmodernizowaniu 75 wyrzutni rakietowych BM-21 "Grad" do standardu WR-40 "Langusta".
Program polegał na wymianie ciężarówek, na pace których zamontowana jest wyrzutnia. Radziecki Ural-375 z roku 1961 roku, został zastąpiony przez Jelcza P662 z opancerzoną kabiną (żeby załogi nie zastrzelił snajper).

P.S. Co do "Goździków", to w hangarach Wojska Polskiego wciaż zalega około 300 sztuk, ale niektóre mają po 40 lat i przebieg 1 miliona kilometrów.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 1 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lis 2016r. 13:24  
Cytuj
http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=659602#948131
powinno się przydać choć nie dotyczy pierwszego linku a drugiego być może bo dawno nie bylem tam juz i nie jestem pewien do końca

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Lis 2016r. 13:27  
Cytuj

W moim przedostatnim poście miała być "demilitaryzacja kraju", a nie demobilizacja. Entschuldigung Sie.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 8 Lis 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Lis 2016r. 14:33  
Cytuj
Ten tren ewidentnie się odwraca.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 8 Lis 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2016r. 20:11  
Cytuj
Wiem do kogo należy ten budynek na drugim zdjęciu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 3 Lis 2016r.
Skąd: Jarocin
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Lis 2016r. 21:50  
Cytuj
CYTAT
Wiem do kogo należy ten budynek na drugim zdjęciu

Można wiedzieć coś więcej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 18 Lis 2016r. 12:24  
Cytuj

Zapewne już do nikogo. Opuszczona dawno temu ruina.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »