NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Policyjny radar "Iskra", Kwestia fałszywych pomiarów prędkości
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 7 Lis 2016r. 12:52  
Cytuj

Jak wiadomo, policyjne radary "Iskra" dają bardzo fałszywe odczyty, i w efekcie prawo jazdy tracą kierowcy, którzy wcale nie przekroczyli dopuszczalnej prędkości o 50 km/h.
Ta nieszczęsna "Iskra" bazuje na częstotliwości odbieranych fal elektromagnetycznych, domyślnie będących echem odbitych fal radaru. Tymczasem na echo fal odbitych od samochodu, nakładają się fale emitowane przez sam samochód - z urządzeń elektrycznych i elektronicznych - a nawet fale emitowane przez obiekty trzecie, takie jak pobliskie linie energetyczne.

Ja bym sugerował wrzucić radar do kosza na śmieci, i używać laserowego dalmierza, będącego urządzeniem pomiaru punktowego. Tzn. takim, o którym się wie napewno, jaki punkt sonduje.
Pojedyńczy pomiar pokaże tylko odległość do obiektu (samochodu), ale dwa pomiary w odstępie np. sekundy, umożliwiają obliczenie prędkości zbliżania się obiektu. Jeżeli w ciągu sekundy, odległość zmieni się np. o 30 metrów, to łatwo policzyć że samochód zbliża się z prędkością 108 km/h.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2016r. 12:52  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lis 2016r. 13:06  
Cytuj
Takie rzeczy wie każdy kierowca od wielu lat... i już nie raz był poruszany ten temat więc nie wiem o co ci chodzi jak ty nawet prawa jazdy nie masz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 17 Wrz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2016r. 13:07  
Cytuj
Nawet stary detektor radaru (antyradar) wykrywa iskrę z odległości 1.5km.
Radar jammery skutecznie blokują Iskrę nie pozwalając jej uzyskać wyniku kontroli prędkośći.
Na laser antyradary bardzo słabo działają, wykrywają praktycznie kiedy jest pomiar, więc nie wiele to daje.
Laser jammery z tłumieniem lidar skutecznie radzą sobie. Trzeba wysyłać z zagranicy fikcyjną paczką bo nie puszczają na ocleniu.
O ile radar jammery są nielegalne (pasmo radiowe Ka wymaga koncesji), to laser jest 100% legalny bo laser to światło.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 996
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2016r. 14:06  
Cytuj
Jeszcze troche i Nacht oznajmi nam że H2O to faktycznie woda, ale poprze to naukowymi dowodami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2016r. 14:43  
Cytuj
CYTAT
Jeszcze troche i Nacht oznajmi nam że H2O to faktycznie woda, ale poprze to naukowymi dowodami.


good

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2016r. 15:16  
Cytuj
proponuję zrobić jakiś zlot ludzi z forum stalowego miasta. Myślę że niejeden jest ciekawy tego typa o nicku: nacht

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2016r. 15:53  
Cytuj
[cytat]proponuję zrobić jakiś zlot ludzi z forum stalowego miasta. Myślę że niejeden jest ciekawy tego typa o nicku: nacht[/cytat/


Coś w tym jest :-)
Ja już od dłuższego czasu zastanawiam się nad tym...jak wygląda...:-)(niestety)
Czy to co pisze- pisze serio czy tylko prowokuje nas...??
Jaki jest tak na prawdę??nie wiem

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 595
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2016r. 16:36  
Cytuj
Widze ze nacht wczoraj polsat ogladal.
Co do radarów, urzadzenie powinno zarejestrowac takze auto a nie tylko prędkość. Nawet zeby bylo w 100% wiarygodne co do predkosci bez nagrania czy zdjecia nie bedzie pewnosci czy to nasza predkosc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Lis 2016r. 18:08  
Cytuj

Dlatego jestem zdania, że Policja powinna używać laserowych dalmierzy, automatycznie wykonujących np. podwójny pomiar odległości w sekundowym odstępie czasu, i obliczających na tej podstawie prędkość pojazdu.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2016r. 23:28  
Cytuj
CYTAT

Dlatego jestem zdania, że Policja powinna używać laserowych dalmierzy, automatycznie wykonujących np. podwójny pomiar odległości w sekundowym odstępie czasu, i obliczających na tej podstawie prędkość pojazdu.




Wlepili ci nie słusznie mandat?

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 10 Lis 2016r. 10:33  
Cytuj

Ja nie posiadam samochodu, ani prawa jazdy umiech


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 276
Dołączył: 29 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2016r. 16:47  
Cytuj
CYTAT

Ja nie posiadam samochodu, ani prawa jazdy umiech



Ech, forumowy specjalista od wszystkiego uśmiech

Nie ma broni ani pozwolenia, ale pisze rozprawki na temat amunicji i czyszczenia zamka AK.

Nie ma dzieci, ale na temat trudności z koncentracją u dziecka i nadpobudliwości, ba, farmakoterapii też coś tam wie, a jak! umiech

Nie ma prawa jazdy ani samochodu, ale o radarach Iskra i ich użytkowaniu też ma swoje zdanie umiech

O życiu wie chyba wszystko, ale idąc tym tropem - tego życia chyba nie ma...

A psychopath is better than no path
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 996
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2016r. 17:45  
Cytuj
Jak prawdziwy Polak - zna sie na wszystkim, nawet na tym na czym sie nie zna zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »