NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Więcej kościołów, więcej pedofilów...,
~~Stanisław
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 00:30  
Cytuj
Tysiące dzieci było prawdopodobnie w Irlandii w ciągu ponad 30 lat ofiarami nadużyć seksualnych ze strony księży - powiedział arcybiskup Dublina Diarmuid Martin, zapowiadając ogłoszenie "straszliwego" raportu na ten temat.
Podczas tradycyjnej mszy celebrowanej w Wielki Czwartek w Dublinie arcybiskup zapewnił, że ogłoszenie tego dokumentu, które nastąpi w przyszłym tygodniu, "uczyni Kościół skromniejszym". Nastąpi to, jego zdaniem, w wyniku ujawnienia "fizycznych nadużyć seksualnych i tortur psychologicznych".

Arcybiskup, znany z tego, że nie szczędzi krytyk irlandzkiemu Kościołowi katolickiemu, podkreślił, że archidiecezja Dublina, której głównie dotyczy dokument, stanie wobec wielu niezwykle poważnych wyzwań.

- Raport Komisji ds. Nadużyć wobec Nieletnich przerazi nas wszystkich. Jest prawdopodobne, że tysiące dzieci i młodzieży z całej Irlandii było przedmiotem nadużyć ze strony księży w całym okresie objętym badaniami - powiedział abp Martin.

Komisja została powołana w 2006 roku i bada sprawy z lat 1975-2004.

Na prośbę rządu irlandzkiego rozszerzyła ona obszar objęty badaniem na diecezję Cloyne w hrabstwie Cork, na południu wyspy. Jej ordynariusz, biskup John Magee, musiał ustąpić ze swej funkcji, gdy w ubiegłym miesiącu wyszło na jaw, że naruszył reguły ustanowione przez Kościół, opóźniając rozpoczęcie dochodzeń w kwestii przypuszczalnych nadużyć.

W 2006 roku inny raport opracowany przez irlandzki Kościół katolicki ujawnił ponad sto przypadków nadużyć seksualnych wobec nieletnich, popełnionych w diecezji Ferns, na południe od Dublina, w latach 1962-2002 przez 21 księży. Niektórzy z nich pracowali lub pracują w Dublinie.
http://wiadomosci.onet.pl/1950468,12,,1,drukuj.html

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 00:30  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 9 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 01:14  
Cytuj
czy to nie szczucie ? (czsami)?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Feel Pedo
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 07:03  
Cytuj
Zamieszkajmy w kościołach:
http://bizne(...)sci.html

 
 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 0 00 0000r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 08:52  
Cytuj
W jakim celu kopiujcie i podajecie linki do innych stron?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 405
Dołączył: 17 Lip 2007r.
Skąd: z czeskich filmów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 09:00  
Cytuj
Kolega Obiektywny większość wpisów formułuje w ojcowskie połajanki w rodzaju: dlaczego tak robisz sciana
Przewiduję, że zrobi karierę na tym forum jako inkwizytor
ps
wiem że nie na temat – nie musisz się fatygowaćchytry

//a no masz rację umiech - Call

Jutro To Dziś Tyle Że Jutro
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 0 00 0000r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 09:21  
Cytuj
Nadmi....
pytam się bo nie mogę zrozumieć sensu zaśmiecania forum o takie wątki - czytasz fajny artykuł - napisz później własne odczucia a nie kopiujesz bądź podajesz linka.
ło! już masz moda?? j-rsmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 09:45  
Cytuj
CYTAT
W jakim celu kopiujcie i podajecie linki do innych stron?

W prostym celu - w tych linkach zawarte są informację powiązane z danym tematem (zazwyczaj). Jesteś pierwszą osobą, której to przeszkadza (?!). Jakoś na innych forach nie ma z tym problemu chytry Zamiast kopiować arty takie jak ten - dość spore to lepiej właśnie podać źródło (linka), żeby nie zaśmiecać forum. Easy umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 0 00 0000r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 09:50  
Cytuj
Tak?
Tylko widzisz, cały artykuł skopiowany - rozumiem, że link jako źródło - ale kurde po co? Jeśli chcesz dodać artykuł to jest taka opcja a nie wstawiasz go na forum.
Forum jest to dyskusji - wyrażanie opini - od tego są komentarza.
Dla mnie takie wątki są nie odpowiednie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 289
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 09:55  
Cytuj
Jestem za a nawet przeciw

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 10:35  
Cytuj
Artykuł skopiowany - w porządku, a link po to, żeby było podane źródło artykułu chytry Jeżeli chodzi o artykuły, to po cholerę pisać artykuł o tym co się działo/dzieje w Irlandii?

CYTAT
Forum jest to dyskusji - wyrażanie opini - od tego są komentarza.
Dla mnie takie wątki są nie odpowiednie.

To jest oczywiste, że forum do tego służy więc ameryki nie odkryłeśumiech A to czy ktoś ma ochotę zamieścić jakiś art na forum, to niech to robi - nic złego się nie dzieje. Nie wiem dlaczego Ci to przeszkadza, że ktoś podał linka do art.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 0 00 0000r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 10:37  
Cytuj
Jak po cholere pisać artykuł o tym co się dzieje w Irlandii to po jaką cholere robić o tym wątek na forum?!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 10:45  
Cytuj
CYTAT
Jak po cholere pisać artykuł o tym co się dzieje w Irlandii to po jaką cholere robić o tym wątek na forum?!


A po to, co sam napisałeś:

CYTAT
Forum jest to dyskusji


Czyli po prostu - podyskutować na ten temat :]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 10:53  
Cytuj
Obiektywny przestań się czepiać tych linków do artykułów. Przed chwilą w temacie "Uśmiechnij się" zamieściłem link do artu z onetu, czy twoim zdaniem zamiast tego powinienem opisać moje osobiste wrażenia z jego lektury, czy może umieścić na stronie jako artykuł i przy okazji wysunąć postulat przeprowadzki bohatera owego tekstu do Stalowej i żeby jeszcze kandydował na prezydenta miasta? Czy uważasz, że wtedy będzie to równie zabawne?
Umieszczanie linków jest wygodne bo później nie muszę kręcić kółkiem w myszce dobrych kilka obrotów żeby zjechać niżej, a kto będzie zainteresowayn artem to sobie kliknie na link i przeczyta; o co ci chodzi człowieku, czemu szukasz dziury w całym?

BTW, cudowny emblemat jak na moda tego portalu. Ciekawe czym kierowała się osoba z administracji dając ci moda bez warunku zmiany choćby napisu na tym emblemacie zaklopotany.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 0 00 0000r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 11:38  
Cytuj
Nie szukam dziury w całym.
Umieściłem posta z linkiem - okej - bo link pasuje do wątku.
Tutaj ktoś tworzy wątek który zupełnie nic nie wnosi więc jaki tego cel?
Równie dobrze mogę zająć się dodawaniem dziennie 1000 wątków - każda informacja z onetu, wp, itp. - będzie Ci to odpowiadać? Wątpie! Ale czemu tak nie mogę - przecież będzie wszystko okej bo dodam to aby ludzie mogli podyskutować na ten temat - tylko albo tworzymy wortal miejski albo ogólnopolski, światowy (?!)


A co do mojego forumowego avarta - był taki, jest taki i będzie taki ot co koniec dyskusji na jego temat bo wypowiedź administracji już była na owy temat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 11:53  
Cytuj
Jest na tym forum taki dział jak rozmowy na każdy temat. Nazwa mówi chyba sama za siebie. W tym dziale są odpowiednie tematy i tam się umieszcza różne posty, chyba proste. Ja na przykład umieściłem link w temacie "Uśmiechnij się" bo to co przeczytałem było śmieszne i postanowiłem podzielić się tym z resztą, więc wkleiłem tam link. To tyle na temat struktury większości forów co byś wiedział jak one działają.
Jeśli w dziale o rozmowach na każdy temat ktoś umieścił z 5 tematów o tym samym albo masowo kopiuje arty z Onetu (jak to kiedyś robiła ~zosia), to wtedy ty świeżo upieczony moderatorze masz obowiązek usunąć 4, a jedne zostawić o ile nie jest to jakaś prowokacja, albo tekst w stylu "dzieńdobry co tam u was słychać". Ten temat został tu umieszczony jako prowokacja, żeby ludzie mogli sobie pojeździź trochę po księżach jak po starej kobyle i już nie powinno go tu być. Ale to nie zmienia faktu, żw wklejanie linków zamiast artów, oczywiście w odpowiednim kontekście, nie jest niczym złym. Idąc twoim tokiem rozumowania nie powinno być nawet tego tematu z dowcipami no bo przecież one nic nie wnoszą do ogólnej dyskusji na temat Stalowej.
Brawa dla zarządu, wy chyba jesteście masochistami mlotek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 12:03  
Cytuj
przeniosłem ten temat do: Rozmowy na każdy temat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 0 00 0000r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 12:05  
Cytuj
Jak działają fora dobrze wiem.
Czekaj, to jak ktoś kopiuje masowo artykuły to trzeba usuwać tak? ale jak od czasu do czasu to już nie?
a to niby czemu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 12:14  
Cytuj
Widzę, że więcej moderatorów niż zwykłych piszących.
Cenzury należy unikać. Jeśli obiektywny zaczniesz usuwać wg własnego widzimisię, to nikt nie będzie pisał. Niech piszą, co chcą. Ja też się często nie zgadzam, ale nie mówię, żeby likwidować. Chyba, że ktoś wyzywa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 0 00 0000r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 12:15  
Cytuj
Mieliśmy już to takiego jednego który usuwał "V".
Nie uswam, jedynie stwierdzam i chce zrozumieć czym kierują się autorzy takich wątków.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 12:19  
Cytuj
Zabierz Invx moda obiektywnemu, bo koleś Ci zamknie zaraz całe forum :]. Jego myślenie przedstawia się następująco:
- temat w złym dziale - zamyka
- temat bez źródła - zamyka

przykład: http://stalowemiasto.pl/forum/forum.php?mode=pokaz_posty&id=84100

- obecny temat - przeszkadza mu, że jest link podany - robi chaos i zamieszanie
- temat zamknięty bo? strzalka http://stalowemiasto.pl/forum/forum.php?mode=pokaz_posty&id=84099

i można tak dalej :]

Edit:
Co mu przeszkadza temat o Nisku (ostatni link podany)? Widzisz - przez takiego idiote straci to forum - niczego się człowiek nowego nie dowie :]

Edit2:
Jeżeli na tym ma polegać moderowanie (tzn to co odstawia Obiektywny), to zdejmij mi moda.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 12:21  
Cytuj
CYTAT
Mieliśmy już to takiego jednego który usuwał "V".
Nie uswam, jedynie stwierdzam i chce zrozumieć czym kierują się autorzy takich wątków.


A poza tym chciałbyś żeby tu pisano tylko o Stalowej; żadnych rozmów na każdy temat. Moim zdaniem ustalanie czegoś takiego czy piszemy tylko o Stalowej, czy też tworzymy osobny dział o sprawach nie odnoszących się do Stalowej to raczej kompetencje zarządu niż moderatora.
Jak ci ludzie piszą, że dobrze jest jak jest (z wklejaniem linków zamiast załych artów i z rozmowami nie tylko o naszym mieście w odpowiednim dziale oczywiście, a nie ze śmieceniem pięcioma tematami o tym samym) to czemu chcesz uszczęśliwiać na siłę?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 0 00 0000r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 12:27  
Cytuj
Call - takie sprawy to załatw z invx na płaszczyźnie prywatnej.
Zamykam jeśli jest kilka nie prawidłowości działających jednocześnie.
Jeśli wortal ma osiągnąć coś więcej niż jest teraz to użytkownicy również muszą się "wysilić".

Wątek zamknięty bo nie jest to "wykop" tylko forum i sam link nic nie mówi - chcesz linka komuś podać to podaj w wiadomości prywatnej, na czacie itp a nie na forum - napisz o czymś o czym chcesz dyskutować a nie link i tyle - chcesz dyskutować ale nie chce Ci się pisać? Tak? no to takim postom dziękujemy.

Nie mów echelon co jak bym chciał bo nie jesteś mną i nie wiesz tego.
Strona jest poświęcona Stalowej Woli, forum w większości też, ale rzeczą normalną jest, że nie wszystkie wątki dotyczą miasta - i chwała za to.
Ale wytłumaczcie mi Panowie i Panie jaki jest sens wklejania samego linku ?
Tak jak napisałem powyżej - chcesz dyskutować to się wykaż a nie ctrl + c i ctrl + v i wsio.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 12:34  
Cytuj
Jaki jest sens napisałem w moim pierwszym poscie w tym temacie podając przykład z tematu :Uśmiechnij się". Co do tego tematu, to jak już napisałem, jest to prowokacja i zgadzam się, że nie ma on racji bytu.

CYTAT
Jeśli wortal ma osiągnąć coś więcej niż jest teraz to użytkownicy również muszą się "wysilić".


A jak nie będą chcieli wysilać się w kierunku w jakim ty byś chciał to co? Będziesz ze wszystkimi walczył? Usuwał posty każdego użytkownika? Chcesz wszystkim narzucić swoją wolę 5 minut po tym jak zostałeś modem, a nie administratorem? Chcesz nad wszystkimi panować? Uważaj bo zginiesz jak Franka Ćwika ziemniaki.

Edit: Portal jest dla ludzi, a nie ludzie dla portalu. Rozumiem, że jakaś kontrola treści musi być, ale moim zdaniem ty rozumiesz trochę źle tą kontrolę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 0 00 0000r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 12:39  
Cytuj
Ja jedynie mogę próbować to zmienić - takie mam zadanie - i wierze, że się uda. Nie brałem scenariusza aby się nie udało - jestem uparty umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2009r. 12:43  
Cytuj
CYTAT
Zamykam jeśli jest kilka nie prawidłowości działających jednocześnie.


Aha, to wybacz, ale jeżeli temat jest w złym dziale to od tego jesteś moderatorem i przenosisz temat do odpowiedniego tematu. A co do linkowania, to naprawdę się przywaliłeś :] Jeżeli ktoś po prostu nie ma cholernej ochoty do tego, żeby przepisać, napisać coś, tylko woli po prostu wkleić link, do artykułu albo reportażu, gdzie są informację, które warto przekazać innym - to po cholerę się czepiasz?!


CYTAT
Wątek zamknięty bo nie jest to \"wykop\" tylko forum i sam link nic nie mówi - chcesz linka komuś podać to podaj w wiadomości prywatnej, na czacie itp a nie na forum - napisz o czymś o czym chcesz dyskutować a nie link i tyle - chcesz dyskutować ale nie chce Ci się pisać? Tak? no to takim postom dziękujemy.


A kim Ty niby jesteś? Panem forum?

CYTAT
Strona jest poświęcona Stalowej Woli, forum w większości też, ale rzeczą normalną jest, że nie wszystkie wątki dotyczą miasta - i chwała za to.


Strona nie jest poświęcona Stalowej Woli tylko :] Jeżeli nie rozumiesz nazwy - Regionalne Multimedium (nie miejskie!) to przykro mi :] Z tego co np mi wiadomo, to informację mają być np z Niska, Sandomierza, Tarnobrzeg(u/a) i z okolic ogólnie :] Nawet może sięgać Rzeszowa itp. Pierwsze słyszę, że SM poświęcone jest tylko Stalowej :]

CYTAT
Ale wytłumaczcie mi Panowie i Panie jaki jest sens wklejania samego linku ?
Tak jak napisałem powyżej - chcesz dyskutować to się wykaż a nie ctrl + c i ctrl + v i wsio.


Lol, jeżeli nie widzisz sensu wklejania linku np z materiałem telewizyjnym, albo uważasz, że bezprawne kopiowanie artykułów bez podania źródła (Tobie przeszkadza, że jest art i źródło) jest w porządku jak to szacunek dla Ciebie :]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »