NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Bataliony Obrony Terytorialnej na Ukrainie, Wojska Obrony Terytorialnej
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 19 Lis 2016r. 13:35  
Cytuj

W 2014 roku, w celu finansowego odciążenia regularnych Wojsk Lądowych, na Ukrainie powołano Gwardię Narodową, składającą się obecnie z:
- 31 ochotniczych Batalionów Obrony Terytorialnej;
- specjalnego Batalionu "Donbass";
- specjalnego Batalionu "Azow";
- 4 Brygady Szybkiego Reagowania.

Ogółem ukraińska Gwardia Narodowa liczy 46 tysięcy osób.
Uzbrojenie podstawowe stanowią karabiny AK-74 oraz ręczne granatniki rakietowe RPG-7. Otrzymali też:
- 100 bojowych wozów piechoty BMP-1;
- 60 bojowych wozów piechoty BMP-2;
- 70 amfibii opancerzonych BRDM-2;
- około 150 kołowych transporterów opancerzonych piechoty serii BTR.

Jednak wyposażenie osobiste żołnierzy często jest mizerne. W toku publicznych zbiórek, organizacji humanitarne dostarczają im środków higieny / czystości, śpiwory, google noktowizyjne, puszki z żywnością konserwowaną.

Do Kwietnia 2016 roku, w walkach poległo 205 ochotników.

20 Sierpniu 2014 roku, obecnie rozwiązany już, 5 Ochotniczy Batalion "Prikarpatia" zawalił się sprowę pod Iłowajskiem. Miał osłaniać od południa wojska ukraińskie które 18 Sierpnia weszły do miasta i toczyły walki uliczne.
20 Sierpnia od południa zaatakowały regularne rosyjskie wojska lądowe, w tym jednostki pancerne. 500 bojówkarzy 5 Batalionu, opuściło swoje pozycje. Niektórzy dołączyli do ukraińskich jednostek w Iłowajsku, ale aż 326 uciekło w kierunku zachodnim. W efekcie - w tzw. "kotle iłowajskim" zginęło 800 ukraińskich żołnierzy.

Co o tym myślicie ?


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2016r. 13:35  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 9 Lut 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Lis 2016r. 14:03  
Cytuj
nach myślę ż pomyliłeś forum to powinno się znaleść na forum twojej ulubionej gazety wyborczej bo już nie raz cytowałes tą gazete co potrafi z białego murzyna zrobić pisz o mieście a nie o jakiś batalionach ukrainskich kogo to obchodzi w wyborczej znajdziesz inteligentnych inaczej co tym sie zainteresują i tobie odpowiedzą caly czas zamieszczasz takie wpisy co mieszkanćow miasta gówn...obchodzą ale ty dalej to robisz tak jak pisałem tobie nie raz idz człowieku do psychiatry bo z nudów juz sam nie wiesz co piszesz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 7 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2016r. 15:00  
Cytuj
Kolega przesłał mi ciekawą fotke, zrobił ją jego dron którym lata nad okolicznym poligonem, wygląda że wojsko testowało jakąś nową broń, mam nadzieje że Nacht nam to wyjaśni i zaspokoi naszą ciekawość.



Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Lis 2016r. 15:52  
Cytuj
Inni, nie kompromituj się. Ta fotka jest ze strony

http://www.richsincrediblepyro.com/effects.html

Masakra ale z ciebie głupek. Jak ta laska z tymi grzybami. A może to twoje kolejne konto ;-)

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 5 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 19 Lis 2016r. 16:01  
Cytuj
myślę że to zdjęcie to nic innego jak kadr w filmu "zemsta nindży 3 " a ta eksplozja to efekt skonsumowania przez nachta solidnej michy grochówki po zagraniu kilku scen kaskaderskich - odpalenie tzw. rakiet ziemia-kosmos..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1264
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Lis 2016r. 17:09  
Cytuj
Ten osobnik juz chyba bardziej nie może się skompromitować .
Zastanawiam się tylko dlaczego SM nic nie robi z kontami multikulti tego świra

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 19 Lis 2016r. 18:24  
Cytuj

@ Inni

Powiedziałbym, że ten samolot chwilę wcześniej wystrzelił serię rakiet powietrze-ziemia z głowicami termobarycznymi (zapalającymi).


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 22 Cze 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2016r. 18:41  
Cytuj
Nacht ale masz zryty beret.mlotek że antek do mon-u cię nie zabrał.smiech2

Ten sam kraj, ten sam język, ta sama historia. INNE MARZENIA.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 19 Lis 2016r. 20:13  
Cytuj

@ PIKET

Dlaczego zryty ? Myślisz że łatwo jest mi zebrać takie informacje, żeby później założyć taki temat na forum ? To wymaga daleko posuniętych zdolności analitycznych (i oczywiście dobrej znajomości języka angielskiego).


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 22 Cze 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2016r. 08:06  
Cytuj
czemu zryty? smiech2przeczytaj to co piszesz tylko uważnie pod różnymi tematami. nie ważne jaki temat, jedno i to samo do znudzenia. a tak na marginesie to mnie rozczarowałeś. myślałem, że to wszystko z pamięci i wiedzy piszesz.neutralny a ty kopiujesz z internetu?mlotek

Ten sam kraj, ten sam język, ta sama historia. INNE MARZENIA.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 20 Lis 2016r. 09:47  
Cytuj

@ PIKET

W ramach studiów politologicznych, raz miałem zajęcia praktyczne: prowadzący wysłał nas na spotkanie z ówczesnym Prezydentem Lechem Kaczyńskim, które miało miejsce na Placu Litewskim, przed Wydziałem Politologii UMCS w Lublinie.
Oczywiście trzeba też było odbyć staż, czego ja robić nie musiałem, bo wcześniej zaliczyłem staż w administracji szpitala w Stalowej Woli.
Zmierzam do tego, że aby być dobrym politologiem, to trzeba być z polityką na bieżąco, a więc uaktualniać swoją wiedzę. A skąd brać dane ? Najprościej z internetu. Tylko że nie każdy potrafi znaleźć dane informacje, i nie każdy potrafi je opracować. A ja potrafię* umiech

* - jak nie wierzysz, to spróbuj sam znaleźć informacje które podałem w pierwszym poście.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 22 Cze 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2016r. 10:03  
Cytuj
nie dzięki. tematy, o których piszesz średnio mnie interesują. aczkolwiek ja lubię historię więc coś pokrewnego do twoich zainteresowań.good
jesteś politologiem? to zamiast pisać o polityce to robisz wykłady o broni pod każdym artykułem, aż do znudzenia? ciekawym jesteś gościem.

Ten sam kraj, ten sam język, ta sama historia. INNE MARZENIA.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 20 Lis 2016r. 12:33  
Cytuj

Konflikty zbrojne są elementem geopolityki. Podobnie jak migracje ludności. "Gdzie my, tam granica".


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 20 Cze 2012r.
Skąd: StaloweMiastoToDupa
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lis 2016r. 15:07  
Cytuj
Co z tymi cepami nad dnieprem?????

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 21 Lis 2016r. 10:19  
Cytuj

Nie mniej, 46-tysięczna Gwardia Narodowa stanowi istotne uzupełnienie dla regularnych ukraińskich wojsk lądowych liczących około 130 tysięcy żołnierzy.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 20 Cze 2012r.
Skąd: StaloweMiastoToDupa
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Lis 2016r. 16:10  
Cytuj
Co polecacie na ból gardła?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 22 Lis 2016r. 21:52  
Cytuj

Aby uniknąć przypadków typowych dla ukraińskiego 5 Batalionu, wczoraj polskie Ministerstwo Obrony Narodowej wysunęło pomysł, aby z regularnymi polskimi wojskami lądowymi mogły współpracować tylko te polskie bataliony obrony terytorialnej, które otrzymają od MON-u stosowną akredytację - tzw. "paszport".


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Gru 2016r. 11:53  
Cytuj

ONZ donosi, że ukraińskie ochotnicze bataliony obrony terytorialnej, oraz Służba Bezpieczeństwa Ukrainy, dopuszczają się tortur i bezprawnego pozbawiania ludzi wolności (aresztowań bez decyzji sądu).

W lasach na ukraińskim Wołyniu, tuż przy polskiej granicy, pojawiły się paramilitarne bandy uzbrojone w broń strzelecką i widły rolnicze.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2016r. 18:27  
Cytuj
Nacht, ruskich i syryjczyków leją w Syrii, a Ty cicho siedzisz co

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 161
Dołączył: 27 Lis 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Gru 2016r. 18:39  
Cytuj
Być może nasz Tomasz organizuje odsiecz umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 20 Cze 2012r.
Skąd: StaloweMiastoToDupa
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Gru 2016r. 18:52  
Cytuj
Niech ruskie rzuca bombę na tych w Syrii i wszystko sknczy sie i ten temat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2016r. 19:30  
Cytuj
CYTAT

W 2014 roku, w celu finansowego odciążenia regularnych Wojsk Lądowych, na Ukrainie powołano Gwardię Narodową, składającą się obecnie z:
- 31 ochotniczych Batalionów Obrony Terytorialnej;
- specjalnego Batalionu "Donbass";
- specjalnego Batalionu "Azow";
- 4 Brygady Szybkiego Reagowania.

Ogółem ukraińska Gwardia Narodowa liczy 46 tysięcy osób.
Uzbrojenie podstawowe stanowią karabiny AK-74 oraz ręczne granatniki rakietowe RPG-7. Otrzymali też:
- 100 bojowych wozów piechoty BMP-1;
- 60 bojowych wozów piechoty BMP-2;
- 70 amfibii opancerzonych BRDM-2;
- około 150 kołowych transporterów opancerzonych piechoty serii BTR.

Jednak wyposażenie osobiste żołnierzy często jest mizerne. W toku publicznych zbiórek, organizacji humanitarne dostarczają im środków higieny / czystości, śpiwory, google noktowizyjne, puszki z żywnością konserwowaną.

Do Kwietnia 2016 roku, w walkach poległo 205 ochotników.

20 Sierpniu 2014 roku, obecnie rozwiązany już, 5 Ochotniczy Batalion "Prikarpatia" zawalił się sprowę pod Iłowajskiem. Miał osłaniać od południa wojska ukraińskie które 18 Sierpnia weszły do miasta i toczyły walki uliczne.
20 Sierpnia od południa zaatakowały regularne rosyjskie wojska lądowe, w tym jednostki pancerne. 500 bojówkarzy 5 Batalionu, opuściło swoje pozycje. Niektórzy dołączyli do ukraińskich jednostek w Iłowajsku, ale aż 326 uciekło w kierunku zachodnim. W efekcie - w tzw. "kotle iłowajskim" zginęło 800 ukraińskich żołnierzy.

Co o tym myślicie ?



Myslimy, że powinieneś założyć własna strone internetową gdzie zamieszczałbyś sobie te informacje. Wszyscy jednak wiemy, że biorąc pod uwagę twoją znajomość tematów i konkurencję, to pies z kulawa noga by tam nie zaglądnął więc wykorzystujesz forum stalówki, zaśmiecając je swoimi czysto informacyjnymi wpisami dla niepoznaki kończąc zawsze sakramentalnym: "Co o tym myślicie"umiech

Ja myślę, że powinieneś znaleźć sobie znajomych o podobnych zainteresowaniachok
ale chyba masz z tym kłopot..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Gru 2016r. 19:52  
Cytuj

Co do Syrii, to Aleppo jest już pod pełną kontrolą wojsk Al-Assad'a, które obecnie zmierzają w kierunku Idlibu - ostatniego dużego miasta pozostającego pod kontrolą opozycyjnej Wolnej Armii Syrii.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 20 Cze 2012r.
Skąd: StaloweMiastoToDupa
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Gru 2016r. 19:57  
Cytuj
Tez oglądałem wiadomości panie nachcik

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2016r. 20:15  
Cytuj

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »