NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Inwigilacja internetu,
Posty: 802
Dołączył: 3 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Kwie 2009r. 13:44  
Cytuj
Od jutra, czyli poniedziałku wielkanocnego wchodzi w życie dyrektywa unijna odnośnie kontroli danych wysyłanych przez internet. Dotyczy ona zobowiązania wszystkich dostawców do zapisywania informacji o wysyłanych mailach i rozmowach VOiP-owych - prawdopodobnie ciągnie to za sobą także na specjalne zlecenie służb nagrywanie rozmów przez Skype, GG i tym podobnych.
Podobna dyrektywa, nakładająca na firmy telekomunikacyjne obowiązek magazynowania informacji o połączeniach telefonicznych, już obowiązuje (chcieliśmy unię to mamy ha ha)
Wszystko to w imię ideologicznej wojny z terroryzmem oczywiście. Zabierają nam wolność na naszych oczach. Informacja o tym co napisałeś, wypowiedziałeś, ściągnąłeś lub wysłałeś będzie zanotowana:-) Uważaj ;-)
chytry

A B O R C J A - holokaust nienarodzonych. WOLNOŚĆ NIE OZNACZA, ŻE MNIE WOLNO WSZYSTKO A TOBIE NIC!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Kwie 2009r. 13:44  
Cytuj

A B O R C J A - holokaust nienarodzonych. WOLNOŚĆ NIE OZNACZA, ŻE MNIE WOLNO WSZYSTKO A TOBIE NIC!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Kwie 2009r. 13:51  
Cytuj
Firmy telekomunikacyjne informacje o połączeniach zapisywały od zawsze, więc to żadna nowość, ale o tych mailach i VoIPach to pierwsze słyszę. Masz może jakiś link do źródła tej informacji żeby móc poczytać coś więcej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 802
Dołączył: 3 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Kwie 2009r. 14:03  
Cytuj
co do linków to na razie tyle:
http://nt.interia.pl/internet/wiadomosci/news/ostatnie-dni-wolnego-internetu,1289087
http://www.pcworld.pl/news/343604/Twoja.poczta.pod.kontrola.dostawcy.Internetu.html

Tak naprawdę to ja osobiście nie mam nic do ukrycia, ale sama świadomość tego, że ktoś mnie być może monitoruje jest co najmniej wkur... denerwująca. Może czas pomyśleć o jakimś szyfrowaniu wiadomości? Ale wydaje mi się, że się przyzwyczaję zaklopotany

A B O R C J A - holokaust nienarodzonych. WOLNOŚĆ NIE OZNACZA, ŻE MNIE WOLNO WSZYSTKO A TOBIE NIC!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Kwie 2009r. 14:47  
Cytuj
Ale według dyrektywy sama treść maili nie ma być przechowywana. Tylko informacja o nich, czyli to, że danego dnia o danej godzinie wysyłałeś do kogoś maila alob rozmawiałeś z nim przez Skype'a.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~szyderca :)
ff
Wysłany: 12 Kwie 2009r. 22:41  
Cytuj
Strach was obleciał. Jeżeli masz czyste sumienie to raczej nie ma się czego obawiaćnie wiem

 
 
 
 
~~a ja wrocilemty
ff
Wysłany: 13 Kwie 2009r. 00:31  
Cytuj
//nie zaniżaj poziomu !!

 
 
 
 
Posty: 341
Dołączył: 8 Lip 2007r.
Skąd: się biorą dzieci ?
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2009r. 00:38  
Cytuj
Panie bokser, opuść to forum, jak najszybciej ! Bo jutro wszelkie możliwe służby do Ciebie zapukają. Buuuu ! Bój się !
good

Czy piczunia, czy jelonek - dla każdego jest tu domek :)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~benek
ff
Wysłany: 13 Kwie 2009r. 09:46  
Cytuj
Cytat:

Zarówno dostawcy internetu i telekomy, jak i niektóre państwa członkowskie Unii Europejskiej nie zgadzają się z postanowieniami dyrektywy. Szwecja postanowiła całkowicie ją zignorować, w Niemczech z kolei trwa postępowanie sądowe w tej sprawie.

Tylko polacy to takie pacholki ktorzy robia wszystko co im powiedzą.Moim zdaniem taki nakaz to ingerencja w wewnetrzne sprawy Polski czy tez innego czlonka UE.Ale nie ma co rozpaczac nie pierwsza i nie ostatnia proba wprowadzenia nienormalnych przepisow.

 
 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 28 Lis 2007r.
Skąd: Miasto-Widmo
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2009r. 10:13  
Cytuj
No to od dzisiaj zaczynamy. Ja ze swojej strony chciałbym powiedzieć, że popieram wszystko, co robi nasza władza, także samorządowa. Chciałbym również się zobowiązać do tego, że oduczę się używania w potocznym języku wszystkich brzydkich słów (na k, na ch itd.). Chciałbym także gorąco pozdrowić panów komisarzy z UE - pocałujcie mnie głęboko w dupę! Przepraszam, przy tym ostatnim się trochę uniosłem...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 802
Dołączył: 3 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2009r. 12:50  
Cytuj
CYTAT
Panie bokser, opuść to forum, jak najszybciej ! Bo jutro wszelkie możliwe służby do Ciebie zapukają. Buuuu ! Bój się !
good

Nie pamiętasz już ostatniej akcji związanej z nielegalnym oprogramowaniem? Ilu przestraszonych wyrzucało płyty z filmami,dyski twarde, a ilu kupiło legalne windowsy? Kto mówi, że ja się boję - zanosi się po prostu na jakiś syf.ok

A B O R C J A - holokaust nienarodzonych. WOLNOŚĆ NIE OZNACZA, ŻE MNIE WOLNO WSZYSTKO A TOBIE NIC!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2009r. 12:59  
Cytuj
Zaszyfrujcie sobie dyski programem np. True Crypt i wam naskoczą mafie koncernowe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2009r. 22:18  
Cytuj
A co ja ku*wa powiedziałem tym razem takiego co można by moderować? Grzecznie odpowiedziałem, żeby zaprzestał swojej radosnej twórczości skoro nie ma nic do dodania!
Jak tak dalej będzie to każdy temat będzie moderowany bo Reiker wszędzie się wp*****li, a mod każdy temat będzie musiał kończyć tym sposobem. No chyba, że Reiker dalej będzie się wszędzie wp****lał z tekstami nie wnoszącymi niczego do rozmowy, ale wszyscy będą udawać, że niczego nie widzą. Tylko w taki sposób rozmowa będzie mogła toczyć się dalej.

//reiker dostanie upomnienie.

Edit: to było w odniesieniu do postu Reikera i mojej odpowiedzi, które to obydwa posty zostały już usunięte.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2009r. 22:19  
Cytuj
// nie na temat panowie ... reiker, echelon - na PW z wzajemnymi uwagami

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 802
Dołączył: 3 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2009r. 22:39  
Cytuj
CYTAT
Ale według dyrektywy sama treść maili nie ma być przechowywana. Tylko informacja o nich, czyli to, że danego dnia o danej godzinie wysyłałeś do kogoś maila alob rozmawiałeś z nim przez Skype\'a.

Dopóki nie poznamy treści tej dyrektywy nie będziesz wiedział jak sobie szeroko furtkę otwierają. Poczekamy, zobaczymy ;-)

A B O R C J A - holokaust nienarodzonych. WOLNOŚĆ NIE OZNACZA, ŻE MNIE WOLNO WSZYSTKO A TOBIE NIC!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 761
Dołączył: 15 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2009r. 22:41  
Cytuj
echelon - Owocnych dyskusji zatem zycze.
Masz wiele argumentów widze.
Mam nadzieję,że twój wkład w dyskusję będzie owocny.
Nikt tu nie zamierza się kłócić.

Edit:mod reaguje strasznie nerwowo,przywróc temat Uwagi,pytania i propozycje forum Stalowe Miasto.

„Chcesz udowodnić głupotę feministki, pozwól jej mówić”.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »