NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Barszcz Sosnowskiego na terenie Stalowej i okolic.,
Posty: 47
Dołączył: 13 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2017r. 16:15  
Cytuj
Czy widzieliście tą roślinę na terenie Stalowej? Tak straszą tym barszczem ostatnio że trzeba nawet uważać jak się obok tego przechodzi, nie mówiąc o wejściu w to. Z czystej ciekawości pytam czy coś takiego w naszym mieście rośnie, albo w okolicy? I jak to odróżnić od barszczu zwyczajnego, którego akurat jego pełno przy drogach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2017r. 16:15  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 10 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 16 Lip 2017r. 16:45  
Cytuj
Barszcz Sosnowskiego jest duzo wiekszy niz zwyczajny, łodyga ma grubosć kciuka i wysokosc nawet do 4 metrow, przy czym zwyczajny rosnie do ok 1 metra wysokosci, w porywach do 1,5 m. W Stalowej nie slyszalem zeby ktos stwierdzil obeznosc ten rosliny, jakis czas temu na portalu pisalo ze w okolicach miejscowosci Przędzel spotkano sie z barszczem sosnowskiego. Ja osobiscie w Stalowej go nie widzialem. PzDr

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2017r. 16:55  
Cytuj
Widziałem z miesiąc temu barszcz w Nisku (kierunek Stalowa), bodajże na 54 kilometrze drogi 77 na poboczu, ale jakiś czas później ktoś go wykosil mlotek
Mam parę zdjęć, jak chcesz to mogę wrzucić je na jakiś hosting i je tu wstawić. Barszcz można łatwo rozpoznać po tym, że na łodydze są fioletowe kropki, ma ogrooomne liście (wielkości kołpaka od auta), które mają 5 "palców", kwiaty toto ma drobne, ale tworzą się takie jakby baldachy z nich.
Więcej info o "zemście Stalina" znajdziesz na http://barszcz.edu.pl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~J~
~J~
~J~
Posty: 296
Dołączył: 8 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2017r. 22:17  
Cytuj
A nie można czymś tego podlać żeby nie rosło? Są przecież takie preparaty na chwasty co działają na roślinę jak kwas. To nie można się tego pozbyć? Tylko truje to diabelstwo ludzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »