NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Jakiś alpinista zmienił hasło na ogromnym plakacie,
Posty: 743
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2009r. 20:03  
Cytuj
Ktoś zmienił hasło na wiszącym w Olsztynie ogromnym plakacie Jacka Kurskiego, kandydata Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego - pisze "Rzeczpospolita". Przed hasłem "Więcej dla Polski" umieszczono słowo "Nigdy". Kto to zrobił? - Chyba jakiś alpinista. Tego nie dało się zrobić bez sprzętu alpinistycznego - mówi Artur Chojecki ze sztabu PiS.

Billboardy wyborcze PiS wiszą w Olsztynie przy głównych arteriach komunikacyjnych miasta - pisze "Rzeczpospolita". Część z nich jest objęta miejskim monitoringiem.

Największy wyborczy plakat ma Jacek Kurski - jego podobizna zdobi połowę ściany dziesięciopiętrowego bloku przy drodze wjazdowej ze Szczytna do stolicy Warmii. To właśnie tu zmieniono hasło.


Gazeta pisze, że na dach bloku można wejść tylko przez specjalny właz. Klucze ma administracja bloku. Nikt ich nie brał, nikt ich nie ukradł. W nocy mieszkańcy bloku też nie zauważyli nikogo wiszącego na linach.

Zmiany zrobiono bardzo dokładnie. Tak, że na pierwszy rzut oka przechodzień myśli, że to sam sztab PiS wywiesił na swych plakatach napis - "Nigdy więcej dla Polski". - To nie jest śmieszne. Ludzie pytają o co nam z tym hasłem chodzi. A my tłumaczymy, że to nie nasz slogan. Teraz będziemy musieli coś z tym zrobić - opowiada olsztyński działacz PiS.

PiS zgłosił sprawę policji i zastanawia się, jak usunąć słowo "Nigdy" z plakatu.

Gazeta pisze, że kampania PiS na Mazurach od samego początku zaczęła się od wpadek. Najpierw Jacek Kurski, w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" opowiadał, że czuje się związany z Warmią i Mazurami, bo ma leśniczówkę na Pomorzu. Później na początku maja do Pisza przyjechał Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Na zakończenie spotkania powiedział: - Jeśli poprzecie Platformę Obywatelską pomożecie sobie, pomożecie Polsce!



hahhahahaahhahaah!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BURN YOUR LOCAL CHURCH
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2009r. 20:03  
Cytuj

BURN YOUR LOCAL CHURCH
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2009r. 20:07  
Cytuj
... a licznik się kręci, żarówki się świecą jezyk.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Maja 2009r. 20:15  
Cytuj
19 maja w Pruszkowskim Urzędzie Miejskim burmistrzowie i wójtowie 9 gmin zachodniego Mazowsza podpisali ostateczne porozumienie w sprawie wspólnej budowy sieci ścieżek rowerowych. Niespotykane w tej skali wspólne przedsięwzięcie, możliwe do realizacji dzięki spodziewanemu dofinansowaniu ze środków Unijnych, do roku 2013 przysporzy nam w regionie 126 km nowych ścieżek rowerowych.

Koncepcja wspólnej budowy sieci ścieżek rowerowych łączących najciekawsze miejsca naszego regionu, wypracowana została przez Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia” (pisaliśmy o tym szerzej w WPR 48).

Gminy: Błonie, Brwinów, Leszno, Michałowice, Milanówek, Nadarzyn i Podkowa Leśna, do których później dołączyły Pruszków i Grodzisk Mazowiecki, opracowały jedyną tego typu kompleksową sieć ścieżek rowerowych na Mazowszu. Pomyślana jest tak, by ścieżki dawały możliwość swobodnego wyboru i kształtowania tras wycieczek rowerowych, jednocześnie docierając do najciekawszych miejsc w regionie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2009r. 20:27  
Cytuj
Sprzedaż samochodu podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych, który płaci kupujący. Z kolei sprzedawca może być zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego.
Zbycie rzeczy ruchomej wiąże się z koniecznością rozliczeń z fiskusem. Rozliczenia te mogą dotyczyć obu stron transakcji. Wyobraźmy sobie następującą sytuację: podatnik otrzymał w spadku samochód, który zamierza sprzedać. Jak wyjaśnia Marlena Kucińska, radca prawny z Kancelarii Nowakowski i Wspólnicy, odpłatne zbycie samochodu będzie źródłem przychodu w PIT, jeżeli nie następuje w wykonaniu działalności gospodarczej i zostało dokonane przed upływem pół roku, licząc od końca miesiąca, w którym nastąpiło nabycie.
Przychodem z odpłatnego zbycia będzie wartość wyrażona w cenie określonej w umowie, pomniejszona o koszty odpłatnego zbycia. Jeżeli jednak cena, bez uzasadnionej przyczyny, znacznie odbiega od wartości rynkowej tych rzeczy lub praw, przychód ten określa organ podatkowy lub organ kontroli skarbowej w wysokości wartości rynkowej.
– Przychody uzyskane z tytułu odpłatnego zbycia samochodu nie podlegają więc opodatkowaniu po upływie pół roku, licząc od końca miesiąca, w którym nastąpiło nabycie – wyjaśnia ekspert.
Istotne jest tutaj, jak należy liczyć termin półroczny w przypadku nabycia samochodu bądź innej rzeczy ruchomej w drodze spadku.
– Ponieważ spadek otwiera się z chwilą śmierci spadkodawcy i według tej daty spadkobierca nabywa spadek, za dzień nabycia samochodu należy rozumieć dzień otwarcia spadku – wyjaśnia Marlena Kucińska. Warto zwrócić uwagę, że ewentualne długi i ciężary spadku nie będą podlegały potrąceniu jako koszy w podatku dochodowym. Nasza rozmówczyni podkreśla, że wartość nabytych rzeczy (np. samochodu) po potrąceniu długów i ciężarów spadkowych stanowi podstawę opodatkowania podatkiem od spadków.
– Potrącenie długów i ciężarów ma miejsce jedynie podczas ustalenia podstawy opodatkowania podatkiem od spadków i wpływa na wysokość tego podatku – podkreśla ekspert.
Oznacza to, że potrącenie długów i ciężarów spadkowych jako kosztów nie ma zastosowania przy ewentualnym zbyciu samochodu.
Umowa sprzedaży samochodu podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych (PCC). Dla celów PCC nie ma znaczenia tytuł prawny, na podstawie którego sprzedający nabył samochód (np. w drodze spadkobrania). Jak wyjaśnia Marlena Kucińska, obowiązek podatkowy powstaje z chwilą dokonania czynności cywilnoprawnej (tj. zawarcia umowy sprzedaży), zaś ustawodawca nie przewidział zwolnienia przedmiotowego z PCC dotyczącego rzeczy nabytych przez zbywcę tytułem spadku.
– Obowiązek podatkowy przy umowie sprzedaży ciąży wyłącznie na kupującym, który bez wezwania urzędu skarbowego jest zobowiązany złożyć deklarację (PCC-3) oraz obliczyć i wpłacić podatek w terminie 14 dni od dnia powstania obowiązku podatkowego – wskazuje nasza rozmówczyni.
Podstawę opodatkowania przy umowie sprzedaży auta stanowi jego wartość rynkowa, a podatek wynosi 2 proc.
2 proc. wynosi stawka podatku od czynności cywilnoprawnych przy kupnie auta

Patrz spartan - ja nawet link źródłowy umieszczam: http://www.infor(...)odu.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 743
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2009r. 20:47  
Cytuj
"Patrz spartan - ja nawet link źródłowy umieszczam:"

no patrze ale co z tego wynika????????????

BURN YOUR LOCAL CHURCH
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2009r. 21:25  
Cytuj
Jedynie o link więcej niż z twojego pierwszego postu w tym temacie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 711
Dołączył: 0 00 0000r.
Skąd: Tarnobrzeg - Stalowa
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Maja 2009r. 09:11  
Cytuj
Ja mam w d... linki zarzuccie fotke tego koromysłu z olsztyna jezyk bo jestem ciekaw jak to wyglada a wyobraznie mam bujna wiec nei mam jak wyobrazicsmiech2

Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2009r. 10:10  
Cytuj
Niestety nie chce mi się go wstawiać.. podam link:

http://gazet(...)33.jpg_m(800x800)

I jeszcze jeden plakat:

http://newsbar.pl/3748/nigdy-wiecej

Nie wycinaj lasów, bo może kiedyś będziesz partyzantem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2009r. 13:46  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 743
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2009r. 14:13  
Cytuj
goodoto link do plakatu na wiezowcu!!!!!!


http://gazet(...)dy,71471

goodgoodgoodgoodgoodgoodgoodgoodgoodgood

BURN YOUR LOCAL CHURCH
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2009r. 14:14  
Cytuj
To oczywiście nie jest manipulacja PO, tak samo jak akcja zabierz babci dowód.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 743
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2009r. 14:40  
Cytuj
O. Rydzyk namaścił swoich faworytów w eurowyborach

"Kandydaci PiS do europarlamentu: Arkadiusz Mularczyk, Zbigniew Jacyna-Onyszkiewicz i Przemysław Przybylski to faworyci o. Tadeusza Rydzyka w eurowyborach. Szef Radia Maryja osobiście zagłosuje na tego ostatniego – ustalił portal tvp.info. Czy ojciec dyrektor nie wskazując „jedynek” PiS, pogroził palcem Jarosławowi Kaczyńskiemu? "


sciana

BURN YOUR LOCAL CHURCH
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2009r. 22:48  
Cytuj
Haha, po co wybory w tym bantustanie miedzy Odra a Bugiem? Oglosic przetarg na zarzadzanie przez kogos z Unii i bedzie po czarnych i jelopstwie politycznym.

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »