NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Sprawa w sądzie,
Posty: 25
Dołączył: 4 Sty 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2009r. 18:11  
Cytuj
Witam.

Jest sytuacja taka, że swojego czasu założyłem sprawę w sądzie przeciwko komuś tam. Zamówiłem kiedyś znajomemu jedną rzecz na Allegro (on nie miał konta). Okazało się, że przedmiot zamówiony jest zepsuty - sprzedawca nie chciał zwrócić pieniędzy - założyłem sprawę w sądzie. To się już trochę toczy i chciałbym po prostu mieć to z głowy i przenieść sprawę na znajomego, żeby on się tym zajmował a nie ja. Istnieje możliwość zmiany pozywającego w trakcie rozprawy?

Z góry dziękuje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2009r. 18:11  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 28 Lis 2007r.
Skąd: Miasto-Widmo
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2009r. 18:52  
Cytuj
Zapytaj na forum Allegro (chyba jeszcze jest takie?). Tam z pewnością powiedzą Ci, co powinieneś zrobić. Jest jeszcze grupa dyskusyjna o Allegro, ale adresu nie pamiętam. Ale pewnie wujaszek Gugul będzie znał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2009r. 20:06  
Cytuj
Raczej nie. Konto jest Twoje a wiec i zakupiona rzecz jest Twoja (chyba, ze zaplata byla z uzyciem karty platniczej nie nalezacej do Ciebie).

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Maja 2009r. 20:27  
Cytuj
też z przykrością stwierdzę , że raczej nie możesz umyć od tej sprawy rączek.....polecam spytać adwokata bo pewnie prawne kruczki istnieją ale to się chyba przeciągnie w nieskończoność.....

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2009r. 21:04  
Cytuj
Wejdź na forumprawne.org i tam spytaj co możesz zrobić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 405
Dołączył: 17 Lip 2007r.
Skąd: z czeskich filmów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2009r. 07:32  
Cytuj
Jeśli dobrze zrozumiałem „założenie sprawy w sądzie” to zwyczajnie złożyłeś pozew przeciw sprzedawcy i z tą chwilą stałeś się stroną w sprawie. Niestety w ramach toczącego się postępowania (a zawsze można pozew cofnąć i złożyć inny) zamiana osób występujących jako powód bądź pozwany nie jest dopuszczalna.
Istnieje natomiast możliwość udzielenia pełnomocnictwa do reprezentowania w sądzie, przy czym w żadnej mierze nie zmieni to stanu rzeczy i nadal pozostajesz stroną sporu.

Jutro To Dziś Tyle Że Jutro
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 4 Sty 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2009r. 11:45  
Cytuj
Dziękuje za odpowiedzi, a teraz mam kolejne pytanie. To, że nie mogę zmienić powództwa mnie trochę zmartwiło dlatego też chce zakończyć tą sprawę ugodowo. Jakie pismo mam napisać - jakieś wzory można prosić? Na ostatniej rozprawie strona pozwana chciała przejść na takie warunki gdzie jeszcze chcieli mi pokryć koszty naprawy rzeczy która zamówiłem. A teraz chce po prostu to zamknąć. Jakie pismo wypełnić i jaki dać sensowny powód takiej decyzji?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »