NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
Matka Boska widziana na Popiełuszki,
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Maja 2009r. 16:09  
Cytuj
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dewocja - tu jest najlepiej ujęte co mam na myśli. Ostatnie zdanie wspaniale opisuje to co tu robisz. I teraz do Twojej wiadomości: wątpię, aby 90% społeczeństwa popierało utrudnianie ruchu drogowego i sprowadzanie niebezpieczeństwa na ludzi, wątpię nawet by 90% Polaków było praktykującymi katolikami (oczywiście większość z moich znajomych to katolicy, praktykujący natomiast jak sami przyznają w ogromnej większości nie są) więc nie wyjeżdżaj mi tu z tymi wyssanymi z palca procentami, bo w to wierzą już tylko 70latkowie.

Poza tym zwróć uwagę, że nie mam pretensji do waszych transparencików... ja tylko do Was właśnie wołam o jakiś umiar i tolerancję i to Wy co zarzucasz mnie, nie jesteście w stanie uszanować tego, że ludzie potrzebują poruszać się bezpiecznie po mieście. Wystarczające byłoby wykopanie co drugiego lub co trzeciego transparentu i usunięcie po kilka ze skrzyżowań i byłoby ok, ale Wy cokolwiek się tylko powie uznajecie za atak na Boga i Jezusa Chrystusa... mieli Wam się w głowie.

"Nie podoba ci się żyć w katolickim kraju - droga wolna" - a to świadczy o tym jak Wy katolicy potraficie współżyć z ludźmi i jesteście otwarci na dialog. Żałosne. I zapamiętaj sobie jedno: nie żyjesz w katolickim kraju i mam nadzieję, że się o tym niebawem przekonasz.

I jeszcze jedno, piszesz, że nie pozwolisz sobie drwić (pokaż gdzie ja drwię!) ze świętości? Nazywasz powbijane na kołki szmaty świętością, a na koniec dodajesz że nie jesteś dewotą? To znaczy że albo nie wiesz co to jest dewocja, albo nie rozumiesz po Polsku.

I nie pisz mi o wolności, bo wolność taka gdzie katolikowi wolno wszystko bo sądzi że należny do 90% społeczeństwa, a niekatolikowi nie wolno nawet zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych nie jest wolnością. Jest narzucaniem swojego, a ja się na to nie godzę, bo godzi to w moją istotę człowieczeństwa i inteligencję, którą posiadam i w przeciwieństwie do wielu korzystam z niej.

I na koniec jeszcze raz podsumowanie w postaci Twoich dwóch cytatów z komentowanego postu:
1. "20 lat życia w wolnej Polsce powinno nauczyć cię tolerancji w odnoszeniu się do ludzi wyznających inny niż Twój światopogląd"
2. "Nie podoba ci się żyć w katolickim kraju - droga wolna."

Użyj mózgu i pomyśl nad tym co sam napisałeś.

ps. I kończę z Tobą dyskusję.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2009r. 16:09  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2009r. 16:18  
Cytuj
SzoPeN, wszelka dyskusa z wyznawcami rzymskiego katolicyzmu jest z gory skazana na porazke. Szkoda Twojego czasu. Oni i tak wiedza, ze sa najlepsi. Choc sa tylko mierna reprezentacja tego czym ta wiara powinna byc.
A ich tolerancja zawiera sie w jednym zdaniu 'kto nie z nami ten przeciw nam'.

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 743
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2009r. 16:28  
Cytuj
CYTAT
SzoPeN, wszelka dyskusa z wyznawcami rzymskiego katolicyzmu jest z gory skazana na porazke. Szkoda Twojego czasu. Oni i tak wiedza, ze sa najlepsi. Choc sa tylko mierna reprezentacja tego czym ta wiara powinna byc.
A ich tolerancja zawiera sie w jednym zdaniu \'kto nie z nami ten przeciw nam\'.



dobrze ujęte!!!!!!!!
precz z "czarną zarazą" !!!!!!!!ok

BURN YOUR LOCAL CHURCH
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Maja 2009r. 16:32  
Cytuj
Ragnarok a ja widzisz chciałbym podyskutować, tylko mądrze i rzeczowo. I ostatnio nawet próbowałem, w konsekwencji o mało nie pobiliśmy się z najlepszym kumplem jezyk Problem w tym, że byłem jedynym ateistą w gronie pięciu katolików, oczywiście nie praktykujących (czyt. nie chodzą do kościoła, nie modlą się, pija, ćpają, cudzołożą, ale swoją godność mają smiech2 )...

EDIT: widzicie, tylko problem w tym że hasła typu "precz z czarną zarazą" na niewiele się zdadzą, bo do dialogu, w który utopijnie wierzę, że prowadzą :/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 123
Dołączył: 19 Paź 2008r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2009r. 17:31  
Cytuj
popieram w 100 % SzoPeN tak jak napisal wykopali by co 3 "transparent" i by bylo dobrze .Ale ja chcialbym jeszcze zwrocic uwage na Ksiezy pseudo ksiezy leca na kase i tyle maja za duzo w 4 literach i mysla ze sa pepkami swiata ale niestety tak nie jest

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 31 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2009r. 17:48  
Cytuj
Witam wszystkich wierzących, nie wierzących i wierzących tylko troche. Z uwagą przeczytałam wasze posty i stwierdzam że racja jest jak zawsze po środku. Napisze moje zdanie na ten temat: wszyscy udajemy bardzo tolerancyjnych a najchętniej pobilibyśmy każdego kto ma inne zdanie. "Szopenowi" przeszkadzają transparenty bo utrudnia mu to prace (pewnie taksówkarz)i dlatego atakuje wszystkich kto przyzna się że wierzy. Prawdziwym wierzącym tak naprawde nie potrzebne są znaki i myślę że gdyby było ich mniej równie dobrze przyjęlibyśmy Matki wizerunek w naszym mieście. Taką czystą wiarę mieli pierwsi chrześcijanie którzy umierali za wiarę, a kto dziś dałby się ukrzyżować przy ulicy Popiełuszki w imię Jezusa? Pewnie takie znaki wiary nie przeszkadzałyby "Szopenowi" w pracy. Ja jestem wierząca i myślę że te rozpaczliwe posty typu precz z "czarną zarazą" są takie żałosne. Nie wierzę w księży bo to tacy sami ludzie jak ja i ty ale wierzę w Boga i chcę uczcić Jego Matkę. Te transparenty szybko znikną więc wrzuć na luz przeciwniku Kościoła a na razie w pracy zachowaj szczególną ostrożność.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2009r. 17:56  
Cytuj
babunia, nikt tu nie jest przeciwnikiem kosciola ale zwyrodnialej i opacznie rozumianej religijnosci.
Ile znasz osob, ktore bardziej sie martwia tym, ze zjadly mieso w piatek a sa sklocone z cala rodzina? Ile znasz przypadkow ludzi lezacych niemal krzyzem przed oltarzem a na codzien sa mendami? Ile znasz przypadkow jak ktos w sobote zabaluje na maksa a w niedziele ledwie stoi ze zmeczenia w swiatyni?
Z tego co widze nikt z niewierzacych badz agnostykow piszacych na tym forum nie ma nic przeciw wierze jako takiej (ateizm na swoj sposob tez wszak jest swego rodzaju wyznaniem), ale jestesmy przeciw wszelkim probom narzucania nam czegos z czym sie nie identyfikujemy.
Jak Ty zareagowalabys gdyby np. zydzi albo muzulmanie obwiesili pol miasta gwiazdami Dawida albo zielonymi proporcami i zaczeli utrudniac ruch? Juz widze Twoja tolerancje umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 127
Dołączył: 16 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Maja 2009r. 17:58  
Cytuj
Babunia popieram Cie.Nie ma co z nimi dyskutowaćgood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Maja 2009r. 18:08  
Cytuj
"dlatego atakuje wszystkich kto przyzna się że wierzy"

Ludzie czy Wy jesteście ślepi czy macie jakieś inne problemy ze zrozumieniem otaczającego świata? Ja atakuję każdego kto wierzy? Czy Ty kobieto na głowę upadłaś??? Rzuć cytatami czymkolwiek, Wy tylko jesteście wciąż obrażani i mieszani z błotem, tylko nie bardzo wiadomo przez kogo i w którym momencie. Napisałem, że transparenty są niebezpieczne bo przez nie ktoś może komuś zrobić krzywdę, potrącić dziecko itp. I sam zostałem wyzwany i zaatakowany, polecono mi wynosić się z kraju itp. A Ty mi mówisz, że kogoś atakuję? Naprawdę macie nie po kolei pod sufitem. Jestem przeciwny rozumowaniu niektórych tutaj anty katolików i błagam Was nie starajcie się każdym postem udowodnić, że oni jednak mają rację!

I jeszcze w Waszym stylu zakomunikuję, iż zostałem w tym wątku upokorzony, jestem wciąż obrażany, obraża się mój światopogląd, wyzywa moją rodzinę, a 90% Polaków to Marsjanie jezyk

EDIT: A babunia założyła konto dziś i też jako jedna z dwóch osób na świecie (obok elhy) pisze mój nick z forum w cudzysłowie, dlatego lepiej z nią nie dyskutować. Zresztą odpuszczę sobie w ogóle... bo to faktycznie motłoch jakiś bezrozumny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 127
Dołączył: 16 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Maja 2009r. 18:14  
Cytuj
Jak ci przeszkadzają transparenty to idż na policje i nie pisz durnowatych postów.zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 743
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2009r. 18:27  
Cytuj
"precz z czarna zarazą" napisałem osobiście i się tego nie wstydzę!!!!!potwierdzam po raz setny !!!!jeżeli się mylę proszę o sprzeciw!!!!!!
czy księża płacą podatki- jak każdy z nas?????????
czy pracują uczciwie w pocie czoła-jak każdy z nas?
czy obchodzi ich los parafian?
czy żyją na kredyt jak większość ludzi?
czy muszą płacić raty?
czy martwia sie że nie będzie na rachunki tzn.prąd,gaz,czynsz?
czy muszą wybierać pomiędzy półkami w sklepie?
i takich "czy" mogę mnożyć ......
nie mam racji???????????????

BURN YOUR LOCAL CHURCH
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 31 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2009r. 19:33  
Cytuj
Jak Ty zareagowalabys gdyby np. zydzi albo muzulmanie obwiesili pol miasta gwiazdami Dawida albo zielonymi proporcami i zaczeli utrudniac ruch? Juz widze Twoja tolerancje umiech

Gdybym była mniejszością i byłabym na ich terenie musiałabym uszanować ich zwyczaje. A gdyby było to dziś u nas w Stalówce z ciekawością przyglądałabym się ich religilnym symbolom.

A babunia założyła konto dziś i też jako jedna z dwóch osób na świecie (obok elhy) pisze mój nick z forum w cudzysłowie, dlatego lepiej z nią nie dyskutować. Zresztą odpuszczę sobie w ogóle... bo to faktycznie motłoch jakiś bezrozumny.

SzoPeN - CZY TERAZ DOBRZE? Nie miałam zamiaru Cię obrażać ale skoro cudzysłowem obraziłam to przepraszam. Piszesz że na tym forum zostałeś obrażony, pewnie tak - ale Ty również obrażasz. To prawda że dzisiaj założyłam konto bo chciałam również zabrać głos. I miałam do tego prawo tak jak Ty. Więc mnie nie obrażaj i nie nazywaj motłochem bezrozumnym. Mam rozum i mam też własne zdanie podobnie jak Ty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 30 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2009r. 19:44  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

. Taką czystą wiarę mieli pierwsi chrześcijanie którzy umierali za wiarę, a kto dziś dałby się ukrzyżować przy ulicy Popiełuszki w imię Jezusa? Pewnie takie znaki wiary nie przeszkadzałyby "Szopenowi" w pracy.


No nikt, a szkoda to wielka., że pierwotne źródło masochizmu i potrzeby szybkiej śmierci tak mocno przyschło, pojawia się bardzo rzadko. Nie wiem jak Szopena, ale mnie to by nie przeszkadzało, a nawet ucieszyło. Wielkie zbiorowe samobójstwo katolików . Możecie to zrobić, powołajcie się na kazus Ojca Kolbe. Powód też jakiś można wymyślić.Z wielkiej miłości i tęsknoty do Matki Bożej, ogólnego syfu na Ziemi , seksualnych oczekiwań partnera itp.

Dlaczego? Ponieważ wynikałyby z tego same korzyści dla wszystkich : wierzących i całej reszty. Korzyść dla pierwszych jest oczywista. Materia, Ziemia, ciało to domena Lucyfera, jego królestwo, On tu rządzi i panuje. Prawdziwe życie to życie po śmierci (cokolwiek dziwacznie to brzmi ) ale dla katolików jest to oczywiste i jasne, bo są nienormalni lub/i zdziecinniali. Zycie w Niebie, to ich cel życia na Ziemi, wieczność ich podnieca i pociąga, i tam im spieszno radować się szczęściem wiecznym (cokolwiek to znaczy) A im dłużej są na Ziemi tym gorzej się czują , i szanse na Niebo maleją, bo dłużej wystawieni są na pokusy życia, których się tak boją i masowo im ulegają, a przez to mają już przechlapane, bo Piekło czeka na kolejne transporty duszyczek, które wkłada do pieca i z wiecznego szczęścia wielka dupa, w dodatku na wieki wieków przypiekana.

Korzyść całej reszty też oczywista, niemożliwa do przecenienia. To sama nieobecność wierzących. Przestrzeń publiczna w końcu jest racjonalna, świeża i piękna jak poranek po burzy, jak słoneczne lato bez komarów i meszek. Nie ma żadnych turne Matek Boskich, ulice są przez to bardziej bezpieczne tak jak i miejskie grunty.

CYTAT

Ja jestem wierząca i myślę że te rozpaczliwe posty typu precz z "czarną zarazą" są takie żałosne. Nie wierzę w księży bo to tacy sami ludzie jak ja i ty ale wierzę w Boga i chcę uczcić Jego Matkę. Te transparenty szybko znikną więc wrzuć na luz przeciwniku Kościoła a na razie w pracy zachowaj szczególną ostrożność.


Nie tak żałosne jak to całe pszenno-buraczane przedstawienie,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 743
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2009r. 19:49  
Cytuj
jak juz pisałem wcześniej w innych postach.!

LEPIEJ BYĆ PANEM W PIEKLE NIŻ SŁUGĄ W NIEBIE !!!!!!

nie pozdrawiam katolików wcale !!!!!!!!good

BURN YOUR LOCAL CHURCH
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Maja 2009r. 19:57  
Cytuj
EDIT:

DOBRA, ugryzę się w klawiaturę, wszka miałem się już nie odzywać, powiem tylko babciu, że nie zrozumiałaś ani jednego słowa z tego co napisałem... niestety. A obrażony się absolutnie nie czuję, na szczęście mam inną mentalność, taką niekatolicką jakąś.

Pozdrawiam, z Bogiem moi mili!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 123
Dołączył: 19 Paź 2008r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2009r. 20:28  
Cytuj
KOSCIOL = PRAWDZIWA LEGALNA MAFFIA !!!!


STOP CZARNOKSIEZNIKOM !!!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2009r. 21:42  
Cytuj
CYTAT
SzoPeN, wszelka dyskusa z wyznawcami rzymskiego katolicyzmu jest z gory skazana na porazke. Szkoda Twojego czasu. Oni i tak wiedza, ze sa najlepsi. Choc sa tylko mierna reprezentacja tego czym ta wiara powinna byc.
A ich tolerancja zawiera sie w jednym zdaniu \'kto nie z nami ten przeciw nam\'.


Ja sam jestem członkiem KK i ani nie zamierzam się z tym obnosić ani atakować przeciwników kościoła zarumieniony to jest tylko i wyłącznie moja sprawa cool
Napisałem o tym, że proporczyki utrudniają widoczność przy poruszaniu się autem i z tego powodu jakiś pawian nazwał mnie kołkiem smiech2

Właśnie w takich momentach wstydzę się za ludzi, którzy są takimi samymi dziećmi kościoła jak Ja neutralny

Amen jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2009r. 21:45  
Cytuj
CYTAT
SzoPeN, wszelka dyskusa z wyznawcami rzymskiego katolicyzmu jest z gory skazana na porazke. Szkoda Twojego czasu. Oni i tak wiedza, ze sa najlepsi. Choc sa tylko mierna reprezentacja tego czym ta wiara powinna byc.
A ich tolerancja zawiera sie w jednym zdaniu \'kto nie z nami ten przeciw nam\'.


Nie uogólniaj zarumieniony nie wkładaj wszystkich do jednego wora zdegustowany

Totalitaryzmy powstawały przez takie myślenie jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2009r. 21:48  
Cytuj
CYTAT



dobrze ujęte!!!!!!!!
precz z \"czarną zarazą\" !!!!!!!!ok


Jak tam po pierwszej komunii dzieciaka good pewno do spowiedzi i komunii razem z latoroślą przystąpiłeś ? jezyk

Ogarnij się chłopie bo jesteś monotematyczny cool girl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2009r. 21:58  
Cytuj
k-bix, używaj edycji postów

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2009r. 11:05  
Cytuj
a moim zdaniem swiatynie sa po to zeby w nich dochodzilo do relogijnych'ekscesow' - czy jak kto woli ludzie mogli dostapic zjednoczenia z ich bogiem. malo mamy kosciolow ze musza ludziska lazic po ulicach i demonstrowac publiczie swoja milosc do boga, przy okazji zaburzajac normalne funkcjonowanie miasta? zreszta prawdziwy katolik nie potrzebuje kosciola zeby sie pomodlic, nie potrzebuje obrazka ze zlotymi oprawami, nie potrzebuje ksiedza za pieniadze ktory bedzie mu mowil co jest dobre a co zle...
bo BOG jest wszedzie...

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2009r. 11:10  
Cytuj
Ja jestem wierząca i myślę że te rozpaczliwe posty typu precz z "czarną zarazą" są takie żałosne. Nie wierzę w księży bo to tacy sami ludzie jak ja i ty ale wierzę w Boga i chcę uczcić Jego Matkę. Te transparenty szybko znikną więc wrzuć na luz przeciwniku Kościoła a na razie w pracy zachowaj szczególną ostrożność.


Nie tak żałosne jak to całe pszenno-buraczane przedstawienie, [/cytat]

do kajkoko - nie rozumiesz tego ze mozna wierzyc w boga odrzucajac kosciol? to juz twoj problem - skoro dla ciebie wiara w boga jest czczeniem ksiedza to raczej ty masz jakies problemy w sobie,objawiajace sie zdewocialym 'niemysleniem' i bezkrytycznym przymoaniem utartych i sztywnych tradycji graniczacych z pruderia i zabobonem. zastanow sie zanim cos napiszesz....

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2009r. 11:13  
Cytuj
sammael prawdziwy katolik potrzebuje kościoła i księdza, o tym mówi właśnie religia katolicka. Niepotrzebuje tego osoba, która z nauczaniem katolickim się nie utożsamia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2009r. 11:28  
Cytuj
nauczanie ksiedza o tym tarktuje ze musi on byc - poczytaj pismo swiete - zobaczysz jaka jest kolosalna roznica pomiedzy nauczaniem Jezusa a tym co glosi kosciol.

'chcesz sie modlic rob to po cichu' - to jeden z cytatow...

religia nie polega na obnoszeniu sie z krzyzykliem na
piersi, nie polega bieganiu do kosciolka - tylko na tym jak ja stosujesz wobec siebie i bliskich na codzien, jakim jestes czlowiekiem, jak w sobie pielegnujesz Boga... Jezus mowiac o kosciele nie mial raczej na mysli budowli wznoszonych na jego czesc, tylko raczej mowil o wspolnoscie duchowej, ludzikiej..... taka jest moja interpretacja, do wyznawania wiary nie sa wcale potrzebni posrednicy za pieniadze, o ktorych Jezus mowil: 'faryzeusze' 'ci co gorliwie przecedzaja komara, a przepuszczaja wielblada'...
mozecie sie ze mna nie zgodzic - ale najwiecej diabla jest wlasnie w owczesnym kosciele

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2009r. 11:38  
Cytuj
sammael mylisz pojęcia, Pismo Święte i religia to nie to samo co kościół katolicki. Ja się zgadzam z tobą, że to nie polega noszeniu krzyżyka, ale jeśli chodzi o wyznanie rzymskokatolickie to to jest nierozerwalnie związane z uczestniczeniem we mszy św. celebrowanej przez kapłana. Poczytaj Katechizm Kościoła Katolickiego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »