NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
Matka Boska widziana na Popiełuszki,
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2009r. 11:55  
Cytuj
no wlasnie - katechizm kosciola kat. - co to jest? to nic innego jak wymysl ludzi stworzony po to aby chronic czyjes interesy, usprawiedliwic pewne dzialania, zbiurokratyzowac pewne instytucje, dac wladze kosciolowi, uczynic z papieza osobe nieomylna i nadac mu tytul swietego, uregulowac hierarchie wladzy w kosciele itd.... wszystko jest wymyslem czlowieka

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2009r. 11:55  
Cytuj

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2009r. 11:58  
Cytuj
Ale jeśli ktoś nazywa siebie katolikiem to uznaje to co jest tam napisane, a wtedy nie można mówić, ze katolikowi niepotrzebny jest kościół i ksiądz bo przeczyłby samemu sobie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2009r. 12:07  
Cytuj
ja uwazam ze jedynym i prawdziwym moratorium powinno byc pismo swiete i nauki Jezusa - bo to jest slowo boze. znam duzo katolikow, negujacych kosciol a wierzacych w Boga. uwazam ze nie ma w tym nic dziwnego ze ludzi odchodza od kosciola ktory w czasach obecnych przyczynia sie do poglebiania podzialow wsrod ludzi i chroni interesy grup politycznych - przestal glosic slowo boze i rozpaczliwie szuka poklasku w innych formach agitacji...
kazdy ma swoj rozum, swoja wole - chcesz wierzyc wierz...
najbardziej jednak smutne jest to ze ludzie bezkrytyczni wobec kosciola utozsamiaja wszystko co powie ksiadz ze slowem bozym i z tym ze tak ma byc...

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 30 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2009r. 17:31  
Cytuj
do kajkoko - nie rozumiesz tego ze mozna wierzyc w boga odrzucajac kosciol? to juz twoj problem - skoro dla ciebie wiara w boga jest czczeniem ksiedza to raczej...........


Czy Ty Sammael masz w głowie Biblię zamiast mózgu.

Ja do k...wy nędzy nie rozumiem jak w ogóle można wierzyć w istnienie bogów i świata nadprzyrodzonego, kiedy ukończyło się 6 lat ( dla Podkarpacia 30 lat ) i nie wiem na jakiej podstawie pomawiasz mnie o teizm mniej lub bardziej prymitywny i wulgarny, który sama reprezentujesz.

Wskarz mojego posta na podstawie, którego możesz powiedzieć, że jestem dewotem ale i wierzącym . Jeśli tego dokonasz otrzymasz 500zł.

Jeśli to Ci się nie uda, a na pewno się nie uda ,to żądam zamieszczenia przeprosin na forum SM następującej treści:

Ja pisząca pod nickiem Sammael przepraszam Kajkoko za paskudne i ohydne pomówienie go o wiarę w Boga.
Sugerując przez to , że jest skończonym matołem o umysłowości dziecka, czy naraziłam go na śmieszność i
braku powagi innych osób.
W ramach kary za tak potworny czyn zobowiązuję się do oddania Kajkokowi. Raz z przodu i raz od tyłu lub
w okresie sezonu letniego nazbieram litr jagód i mu je wręcze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2009r. 17:44  
Cytuj
do kajkoko - po 1 jestem on
a po 2 - sorry moj blad nie zwrocilem uwagi na cytaty za co szczerze przepraszam - jak bede miec jagody dostaniesz kubek smiech2

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2009r. 17:54  
Cytuj
kajkoko dajesz dzisiaj radę mlotek.
BTW jeśli uważasz, że sammael myśląc, że jesteś wierzący jednocześnie uznał cię za matoła, to znaczy, że ty ludzi wierzących też uważasz za matołów, a zatem jak mógłbyś żądać przeprosin od kogoś skoro sam masz obrażasz osoby wierzące?
Teraz to ja mógłbym żądać przeprosin i litrowego słoika jagód za to, że uważasz, iż jestem w/w matołem, bo przyznaję się publicznie, że jestem osobą wierzącą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2009r. 18:05  
Cytuj
tu nie chodzi o kpienie z wierzacych czy niewierzacych - tylko o napietnowanie zabobnow i ludzkiej glupoty w postaci slepej i bezrozumnej wiary w slowa 'autorytetow moralnych' .... przynajmniej moj cel jest taki

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 30 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2009r. 18:16  
Cytuj
Echelon, to takie proste

Sprostowanie za napisanie nieprawdy. Światopogląd nie ma tu nic do rzeczy.

Można się domagać sprostowania i przeprosin od każdego kto naruszał prawdę materialną i domagać się zadość uczynienia od niego. lepiej od niej ale ja miałem pecha i trafiłem na jakiegoś ministranta, a celowałem w napaloną katoliczkę, która dusi swoje popędy w kajdanach grzechu i przez to jest znerwicowana.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2009r. 18:32  
Cytuj
Ale chodzi mi o to czy sam wierzących uważasz za matołów skoro uznałeś, że sammael ma za matoła ciebie myśląc, że jesteś wierzący. Jeśli tak to żądanie przeprosin (bo tak to na początku nazwałeś) o treści przez ciebie zaproponowanej (pomijam oddanie się z przodu i z tyłu jezyk) byłoby zwykłą hipokryzją.

Edit: jeśli chciałbyś celować we mnie jako w napalonego katolika, który coś tam dusi w okowach grzechu czy choćby ministranta to od razu mówię, że chybisz jezyk.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 30 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2009r. 19:34  
Cytuj
Zdanie A Wierzących uważam za matołów
Zdanie B Wierzący różnią się między sobą wierzeniami i jedni drugich nazywają matołami

Zdanie C nie jestem wierzący
Zdanie D sammauel uznał mnie za wierzącego
Zdanie E Sammael powinien napisać sprostowanie i oddać się z tylu i przodu

Zdanie D jest fałszywe ponieważ jest prawdziwe zdanie C z czego wynika zdanie E

Zdania A i B nie są w sprzeczności ze zdaniem E

Seks z matołem jest dalej seksem i nie widzę w tym hipokryzji, tak jak w seksie katoliczki i ateisty, muzułmanki i buddysty. Seks łączy jest z natury ekumeniczny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2009r. 19:49  
Cytuj
kajkoko, a jak wyjaśnisz cudowne uzdrowienia przed obrazem w Częstochowie? Małe dzieci też zdrowiały, więc wyklucza to silną wiarę i samoleczenie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2009r. 20:33  
Cytuj
kajkoko - nie przesadzaj, tez celowalem w niejaka babcie o ile dobrze pamietam, przez pomylke dostalo sie tobie, ale to nie powod zebys tu swoje perwersje opisywal hehe, bo czy ekumeniczne czy nie, to nie zamierzam w nich uczestniczycjezyk
sprostowanie napisalem - a teraz uwazaj bo sam bedziesz musial napisac dlaczego pozadasz blizniego swego nadaremnnie, od razu zastrzegam ze jestem hetromlotekmlotekmlotek

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2009r. 20:39  
Cytuj
CYTAT "kajkoko, a jak wyjaśnisz cudowne uzdrowienia przed obrazem w Częstochowie? Małe dzieci też zdrowiały, więc wyklucza to silną wiarę i samoleczenie."
- kazdy 'fenomen' mozna racjonalnie wytlumaczyc od strony naukowej - nie znam dokladnie historii tych 'uzdrowien' mimo to jestem bardzo sceptycznie do nich nastawiony chociazby nawet z powodu tego ze absurdem jest uzdrawianie za pomoca obrazu, ktory stworzyl czlowiek wlasna reka - gdyby spadl z kosmosu lub przylecial z ufokami moze byloby to bardziej niesamowite.

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2009r. 20:43  
Cytuj
A jak wyjaśnisz, że niektóre wróżki wiedzą wszystko, co się wydarzyło wcześniej w twoim życiu, chociaż ich na to nie naprowadzałeś?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2009r. 22:33  
Cytuj
CYTAT
Zdanie A Wierzących uważam za matołów
Zdanie B Wierzący różnią się między sobą wierzeniami i jedni drugich nazywają matołami


No to niezły z ciebie osioł mlotek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 30 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2009r. 04:01  
Cytuj
A co ma wspólnego ateizm z wiarą religijną. Nauka wymiotła wszelkie biblijne twierdzenia o świeci na śmietnik historii. Wierzącym pozostał tylko subiektywne przekonania i odczucia, stany mentalne , które niczym nie różnią się od stanów chorych umysłowo, którzy doznają subiektywnego poczucia istnienia różnych bytów. Różnica między jednymi i drugimi jest taka, że jednych uznaje się za religijnych a drugich za chorych i zamyka w szpitalach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2009r. 12:14  
Cytuj
Kajkoko, ale nie odpowiedziałeś na moje dwa pytania. O uzdrowieniach i o wróżkach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2009r. 12:38  
Cytuj
cytat/A jak wyjaśnisz, że niektóre wróżki wiedzą wszystko, co się wydarzyło wcześniej w twoim życiu, chociaż ich na to nie naprowadzałeś?
- z wrozkami to troche inna sprawa bo tutaj dochodza kontakty z demonami i innymi nadprzyrodzonymi istotami, poczytaj o czarnym lustrze w internecie - teoretycznie zwykly smiertelnik moze posiasc takowe umiejetnosci - lecz jest to niebezpiczne jak magia, wywolywanie duchow, wszelkiej masci taroty itd. to sa ciekawe sprawy, ale tzreba tu duzej dawki ostroznosci nawet w wypowiedziach...

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2009r. 16:26  
Cytuj
No dobrze, demony nie demony, ale ateiści i materialiści odrzucają jakiekolwiek istnienie świata pozamaterialnego. Dlatego niech wyjaśni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Cze 2009r. 18:39  
Cytuj
O fuck, dobrze, że wypadłem z tematu, ale dajecie po jajach smiech2 buahahahaha. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2009r. 19:01  
Cytuj
Biblijny "Wielki ucisk" powoli nadchodzi.W 1929 przejeli banki i spolki gieldowe teraz nadszedl czas na wszystkie narody i ludzi po to wlasnie jest wywolany kryzys.Technologia juz jest i czeka na nas - BIOCHIPY ,odpowiednie komputery.Bez ZNAMIENIA BESTII(prawdopodobnie biochip i liczba bestii wypalona laserowo na skorze) nie bedzie mozna funkjonowac w spoleczenstwie ale kto przyjmie znak bestii umrze w cierpianiach i zatraci dusze tak jak mowi i ostrzega Biblia.Przed tym wszystkim czeka nas calkowite zalamanie gospodarki swiatowej i wojny.Nadzieja jest tylko w Panu Bogu( JHWH - ten ktory byl, ktory jest i ktory ma byc ) ,Jego Synu Zbawicielu JAHSZUA( Jezus ) i ich Duchu Świętym ktorego udzielaja swoim wybranym i tym ktorzy o niego szczerze prosza.Po ucisku i sadzie ostatecznym bedzie nowa ziemia i nowe niebo ale to dla tych co pozostana wierni do konca PANU BOGU , jego Synowi i ich przykazaniom , naukom i nie pojda za rozkazami i zwodniczymi naukami szatana i antychrysta.Szatan bedzie niszczyl wszystkie religie zeby na ich miejsce wprowadzic lucyferianizm. Szczegolnie tepione bedzie chrzescijanstwo.Tzw. ateisci beda musieli wybierac miedzy Bogiem Ojcem i Synem Bożym Jezusem a szatanem.Biblia i jej proroctwa wypelnia sie od poczatku do konca wiec na darmo niektorzy szydza ...

http://ft.onet.pl/forum.html#forum:MSwyNzUsOCw1NzQzMjk3MywxNTM2MTA1NjQsNjczOTg2OSwwLGZvcnVtMDAxLmpz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2009r. 20:10  
Cytuj
nie traktuj biblii jako wyroczni dotyczacej przyszlosci - to nic innego jak zbior przypowiesci lit. dotyczacych poczatkow chrzescijanstwa... jest pisana przez ludzi dla ludzi, zawiera nauki jezusa itd. ale bez przesady.... tez zawiera bledy i nie jest nieomylna w sprawach losow ludzkosci.
nie masz zadnej gwarancji ze religia ktora wyznajesz jest jedyna i slusza a innowiercy sa gorsi od ciebie.

a czy ten kto widzi i sprzeciwia sie materialnym zapedom klechow musi byc od razu antykatolicki i wystepowac przeciwko wierze? pomiedzy czernia a biela sa jeszcze inne odcienie....

a w sprawach demonow - odrzuc je i przystap np. do jakiegos rytualu zwiazanego z 'wywolaniem duchow' jak zwal tak zwal a przekonasz sie ze cos istnieje.... czy w to wierzysz czy to odrzucasz to jest. sa i dobre i zle... moze brzmi niedorzecznie, moze smiesznie, jesli nie wierzysz - sprawdz.
a bogiem nie sa obrazki i figurki ktore niby maja cudowna moc - na temat swojej koncepcji boga nie bede tutaj pisac bo chyba nie w tym rzecz i to w ogole dosc ciezki temat na forum pisane z uwagi na to ze w trakcie czytania rodza sie pytania i watpliwosci i najfajniej byloby podyskutowac na takie tematy na zywo( to nie jest zaproszenie) tylko uswiadomienie trudnosci w komunikacji za pomoca slowa pisanego...

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2009r. 00:06  
Cytuj
tiaaa, istnieje
mechanika kwantowa i pojecie fali istnieje, a reszta to wymysly szamanow i innych spin doktorow coby wiara za bardzo nie koncentrowala sie na ich machlojach smiech2smiech2smiech2

Byc moze cos istnieje, a byc moze i nie. Wiem jedno - to lub ten cos nie ma nic wspolnego z urzednikami podleglymi korporacji Watykan umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 30 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2009r. 01:31  
Cytuj
CYTAT
kajkoko, a jak wyjaśnisz cudowne uzdrowienia przed obrazem w Częstochowie? Małe dzieci też zdrowiały, więc wyklucza to silną wiarę i samoleczenie.


No to trzeba włączyć to lecznicze miejsce do systemu zdrowia RP ,plus modlitwy i tym podobne zabiegi.. Narodowy Fundusz Zdrowia powinien zaakceptować nową formę leczenia z powodu niskich kosztów i umieści ją na liście procedur medycznych pod nazwą "Jasna Góra- schorzenia wszystkie" Zamiast drogich leków, pielgrzymka na Jasną Górę na czczo, jeśli pacjent nie jest na siłach to dowóz karetką

Jest tak idiotyzm w Polsce jak Stowarzyszenie Lekarzy Katolickich. Oni powinni postarać się o wciągnięcie cudownych miejsc , poświęconych artefaktów i modlitwy na wykaz dopuszczalnych procedur medycznych, a także o wiarygodną ich weryfikacje , czy nie stoi za tym Szatan. Bo choroba uleczona za sprawą mocy piekielnych to nie zdrowie lecz śmierć za życia.

Dla około 8% pacjentów może okazać się to przedłużeniem życia bo na tyle można szacować ostrożnie zgony w Polsce z powodu błędów lekarskich. Reszta niech korkuje jeśli się na to zgodzi, pośmiertnie można uhonorować ich Nagrodą Darwina.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »