NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 13 14 15 16 17 18 19 ... » »»
Aborcja eugeniczna,
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Paź 2020r. 19:14  
Cytuj
CYTAT
@Dalibor

"Nie wiem dlaczego uważasz, że musze odpowiedzieć na Twoje pytanie - nie muszę. Mogłeś sobie sprawdzić i już byś wiedział."


Tu nie chodzi o to, że Ty cokolwiek musisz.

Ale zaczynasz pisać o przykazaniu NIE ZABIJAJ.

I zakładam, że obaj wiemy w jakich okolicznościach doszło do tego, że lud Izraela dostał od Boga przykazania.




Pisałem o interpretacji przykazania przez Księdza Jana Zieje oraz KKK.
Skoro Ty wiesz to dobrze zakładasz. Jeżeli inni będą chcieli to też bez problemu znajdą te informacje - są ogólnie dostępne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2020r. 19:14  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Paź 2020r. 19:33  
Cytuj
mój brat pyta
mój brat przeinacza
mój brat streszcza

piana z brudnego dzbana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Paź 2020r. 19:54  
Cytuj
@Dalibor

"Pisałem o interpretacji przykazania przez Księdza Jana Zieje oraz KKK."

Ok, nie skumałem, że chodzi o interpretację.


"Jeżeli inni będą chcieli to też bez problemu znajdą te informacje - są ogólnie dostępne. "

TRUE STORY BRO.


Ale chyba nic nie zaszkodzi napisać tutaj kilka zdań.

To ja piszę.

A Ciebie zapytam: czy plemnik to życie czy dopiero po połączeniu z komórką jajową staje się życiem?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Paź 2020r. 20:04  
Cytuj
to ja piszę

no ale czy plemnik jest żywy?
i las

piana z dzbana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 904
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2020r. 20:06  
Cytuj
CYTAT
To po co manupulancie piszesz o dzieciach 14, 15 letnich?


Bo są tam dzieci 14,15 lat. Nie w większości ale dużej części. Niedojdo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3241
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2020r. 20:11  
Cytuj
Kinga Duda solidaryzuje się z protestującymi. Lech Kaczyński chwalił sobie kompromis.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Paź 2020r. 20:21  
Cytuj
NIE ZABIJAJ - historia w 3 aktach.

1) Akt I.

"Pan rzekł do Mojżesza: «Wstąp do Mnie na górę i pozostań tam, a dam ci tablice kamienne, Prawo i przykazania, które napisałem, aby ich pouczyć»."

Mojżesz wstąpił na górę i tam Pan powiedział mu jak zorganizować kult Pana (informacje o ołtarzu, kadzidle, szatach kapłanów, Dniu Świętym itd), a następnie wręczył mu tablice z 10 przykazań.


Meanwhile u podnóża góry.

Izraelici zaniepokojeni przedłużającą się nieobecnością Mojżesza odlewają Złotego Cielca i zaczynają oddawać mu cześć.


2) Akt II.

Mojżesz schodzi z góry z tablicami. Ujrzawszy cielca wpada w gniew, rozbija tablice, a następnie "pali" złotego cielca w ogniu.

Następnie zaś:

"Zatrzymał się Mojżesz w bramie obozu i zawołał: «Kto jest za Panem, do mnie!» A wówczas przyłączyli się do niego wszyscy synowie Lewiego. 27 I rzekł do nich: «Tak mówi Pan, Bóg Izraela: "Każdy z was niech przypasze miecz do boku. Przejdźcie tam i z powrotem od jednej bramy w obozie do drugiej i zabijajcie: kto swego brata, kto swego przyjaciela, kto swego krewnego"». 28 Synowie Lewiego uczynili według rozkazu Mojżesza, i zabito w tym dniu około trzech tysięcy mężów7."

Wynik?

NIE ZABIJAJ: 0
ZABIJAJ: około 3000


Ciekawostka: Mojżesz nakazuje zabijać tylko mężczyzn. Co z kobietami? Prawdopodobnie zostały niewolnicami lub trzecimi czy piątymi żonami synów Lewiego. W czasach nam współczesnych ISIS robiło podobne rzeczy.

Mojżesz kończy "dożynki" słowami:

«Poświęciliście8 ręce dla Pana, ponieważ każdy z was był przeciw swojemu synowi, przeciw swemu bratu. Oby Pan użyczył wam dzisiaj błogosławieństwa!»


3)Akt III.

Mojżesz rozmawia z Bogiem ponownie, ten każe mu wstąpić na górę Synaj ponownie i co ważne "Nikt nie może wstąpić z tobą i nikt nie może się pokazać na górze. Również mniejsze i większe bydło nie może wypasać się na zboczach góry»"

Bóg odnawia/zawiera przymierze z Mojżeszem. Mojżesz schodzi z tablicami z przykazaniami z góry Synaj.

Happy End.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Paź 2020r. 20:59  
Cytuj
@Dalibor

"Na innych protestach krzyczą "je.ać pedalstwo" na tych "je.ać pis" wypadało by postawić znak równości."

Wiem, że Ciebie tam nie było, ale myślisz, że synowie Lewiego jak już przypasali miecze mogli krzyczeć:

"Je.ać wszystkich, którzy nie są za Panem"?

Czy "je.ać" krzyczeli dopiero wtedy, gdy wymordowano już wszystkich mężczyzn?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 632
Dołączył: 21 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2020r. 21:15  
Cytuj
Hm.. może by teraz jakiś forumowy fundamentalista zaprzeczył tym pomówieniom jakoby z Mojżesza był niezły rzeźnik, bo jakoś tak niesmacznie się zrobiło..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8452
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 28 Paź 2020r. 21:26  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
To po co manupulancie piszesz o dzieciach 14, 15 letnich?


Bo są tam dzieci 14,15 lat. Nie w większości ale dużej części. Niedojdo


Jesteś kłamcą i manipulantem. Twoje obelgi są śmieszne. Pamiętaj, te 15 latki za 3 lata będą miały prawo głosu.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 904
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2020r. 21:38  
Cytuj
CYTAT
Hm.. może by teraz jakiś forumowy fundamentalista zaprzeczył tym pomówieniom jakoby z Mojżesza był niezły rzeźnik, bo jakoś tak niesmacznie się zrobiło..


Może w ten sposób. Nie mój tekst zaznaczam:
"Pismo Święte powstawało w określonym miejscu i czasie. To, co dzisiaj wydaje nam się okrutne, w tamtych czasach uchodziło za normalne. Kiedy Bóg wybrał Izraelitów byli oni dokładnie takimi samymi barbarzyńcami jak ich sąsiedzi - dopiero stopniowo uczyli się „ogłady” i innego spojrzenia na świat. Dlatego też historia Starego Testamentu jest zapisem procesu wychowywania Narodu Wybranego. Czy ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić, że od małego dziecka wymagałoby się tyle samo, co od dorosłego? Tak samo należy patrzeć na zmieniające się Prawo, które obowiązywało Izraelitów. Zresztą, Jezus często nauczając mówił: „Wiecie, że jest napisane (...) A Ja wam powiadam (...)”, tłumacząc, że wiele „furtek” w Prawie Mojżesz wprowadził ze względu na zatwardziałość ludzkich serc, które nie umiały zrozumieć Prawa Miłości."

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Paź 2020r. 21:43  
Cytuj
@bzk

"Czy ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić, że od małego dziecka wymagałoby się tyle samo, co od dorosłego?"

Ty się generalnie zgadzasz z tym tekstem?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3241
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2020r. 21:55  
Cytuj
Niby zabijać nie wolno a prorocy nawołują do masowych bratobójczych mordów. To jak z sukienkowymi niby anty LGBT a młodym ministrantem nie pogardzą. smiech2

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 904
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2020r. 21:58  
Cytuj
CYTAT
@bzk

"Czy ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić, że od małego dziecka wymagałoby się tyle samo, co od dorosłego?"

Ty się generalnie zgadzasz z tym tekstem?



Po części tak. Z tym że to były inne czasy inne zasady i zwyczaje. Kiedyś zabijanie być może było jak teraz zwykła bójka. Miałeś z kimś konflikt to po prostu go zabijałeś. Zauważ że dopiero wtedy Bóg zakazał zabijać. A Mojżesz widząc co się stało nie przyjął zakazu niszcząc tablice i kazał zabić tych którzy byli nieposłuszni. W jakimś stopniu byli dla niego wrogiem. I po staremu załatwił sprawe

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3241
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2020r. 22:01  
Cytuj
Później chrześcijaństwo rosło w siłę i ogniem i mieczem przekonywali do swoich racji.

Instynkt litości nie wywodzi się z kościoła czy religii ale jest fundamentalnym instynktem przetrwania. Dowodem na to są podobnie skalę zabojst u różnych kulturowo ludzi.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Paź 2020r. 22:04  
Cytuj
@bzk

"A Mojżesz widząc co się stało nie przyjął zakazu niszcząc tablice i kazał zabić tych którzy byli nieposłuszni."

Mojżesz złamał jakieś przykazanie czy nie?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3241
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2020r. 22:07  
Cytuj
Największym kłamstwem religii jest rzekomy monopol na dobro. Chasło "kto nie jest ze mną jest przeciwko mnie" jest samo w sobie nawoływaniem do nienawiści.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 904
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2020r. 22:10  
Cytuj
CYTAT
@bzk

"A Mojżesz widząc co się stało nie przyjął zakazu niszcząc tablice i kazał zabić tych którzy byli nieposłuszni."

Mojżesz złamał jakieś przykazanie czy nie?



Rzucając tablicami można powiedzieć że tych przykazań nie przyjął.

Ale polecenie zabicia wydał sam Bog:

Tak mówi Pan, Bóg Izraela: "Każdy z was niech przypasze miecz do boku. Przejdźcie tam i z powrotem od jednej bramy w obozie do drugiej i zabijajcie: kto swego brata, kto swego przyjaciela, kto swego krewnego"». 28 Synowie Lewiego uczynili według rozkazu Mojżesza, i zabito w tym dniu około trzech tysięcy mężów7

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 904
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2020r. 22:13  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
@bzk

"A Mojżesz widząc co się stało nie przyjął zakazu niszcząc tablice i kazał zabić tych którzy byli nieposłuszni."

Mojżesz złamał jakieś przykazanie czy nie?



Rzucając tablicami można powiedzieć że tych przykazań nie przyjął lub odłożył ich przyjęcie w czasie.

Ale polecenie zabicia wydał sam Bog:

Tak mówi Pan, Bóg Izraela: "Każdy z was niech przypasze miecz do boku. Przejdźcie tam i z powrotem od jednej bramy w obozie do drugiej i zabijajcie: kto swego brata, kto swego przyjaciela, kto swego krewnego"». 28 Synowie Lewiego uczynili według rozkazu Mojżesza, i zabito w tym dniu około trzech tysięcy mężów7

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Paź 2020r. 22:17  
Cytuj
@bzk

"Rzucając tablicami można powiedzieć że tych przykazań nie przyjął.

Ale polecenie zabicia wydał sam Bog:"


Nie chce mi się sprawdzać teraz, ale rozbicie tablic było chyba oznaką silnego wzburzenia i utraty kontroli nad sobą (coś jak po alkoholu Polska A.D. 2020) niż odrzuceniem przykazań.

Bóg pozostał raczej na górze Synaj.

Mówiąc: "Tak mówi Pan, Bóg Izraela:" Mojżesz chciał chyba dodać wagi swoim słowom jako ten, który rozmawia z Bogiem.

Chociaż kto wie, może i masz rację.


Ale jeśli tak to czy Bóg "wychowywał" Mojżesza dając mu przykazanie NIE ZABIJAJ i jednocześnie karząc wymordować 3 000 osób?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 904
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2020r. 22:25  
Cytuj
Nie wiem. Ja nie jestem uczonym w piśmie świętym.

Może też być coś na zasadzie TK. Niby wyrok jest ale wchodzi w życie dopiero po jego ogłoszeniu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Paź 2020r. 22:37  
Cytuj
KIEDY LEKCJA WYCHOWAWCZA PÓJDZIE NIE TAK JAK TRZEBA.

Taka ciekawostka:

"A total of 2,821,364 deaths are specifically enumerated in scripture as either directly orchestrated by God, or carried out with his assistance or approval."

Biblia wylicza 2,821,364 zgonów, które można bezpośrednio przypisać Bogu albo dokonanych przy jego wsparciu lub aprobacie.



Ciekawostka druga.

W powyższej liczbie są tylko ofiary, których liczba była wymieniona w Biblii.

Jeśli na przykład mamy zapis: Izraelici zniszczyli miasto Jakieśtam i zabili wszystkich mieszkańców (albo mężczyzn) to nie uwzględniamy tego w powyższej liczbie, bo nie wiemy ile osób zginęło.



Ciekawostka trzecia.

Podobno Szatanowi można przypisać tylko 10 ofiar.


Ale kto powiedział, że wychowanie dzieci jest łatwe?



@Dalibor

Jakieś komentarze odnośnie NIE ZABIJAJ w kontekście Biblii?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 904
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2020r. 22:48  
Cytuj
Nie wiem skąd masz te liczby ale powiedzmy że są prawdziwe. Wróćmy do początku. Wg Biblii Bóg stworzył świat i wszystko co na nim jest. Bóg dał Bóg zabrał.
Wg wiary chrześcijańskiej śmierć jest przejściem do innego życia a nie końcem. Dla Boga śmierć jest niczym

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Paź 2020r. 22:55  
Cytuj
@bzk

https://www.vocat(...)dex.html


Liczby stąd:


Ciekawostka czwarta:

Z Księgi Samuela (Biblia Warszawska):

"I zaciążyła ręka Pana na Aszdodczykach; spowodował wśród nich zniszczenia i nawiedzał ich wrzodami odbytnicy w samym Aszdodzie i w jego granicach."

i potem

"A gdy ją tam sprowadzili, powstało w tym mieście z ręki Pana bardzo wielkie zamieszanie, i ugodził mieszkańców tego miasta, od małego do wielkiego tak, iż wysypały się im wrzody odbytnicy."

aż wreszcie

"A mężowie, którzy nie pomarli, dotknięci zostali wrzodami odbytnicy, i krzyk tego miasta wzbił się ku niebu."


Czy ktoś z Was kiedykolwiek słyszał ten fragment Biblii w kościele?

* "Wrzody odbytnicy" w innych przekładach nazywane są "guzami", a w jakiejś angielskiej wersji "hemoroidami".

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Paź 2020r. 22:57  
Cytuj
@bzk

"Wg Biblii Bóg stworzył świat i wszystko co na nim jest. Bóg dał Bóg zabrał."

Czy jeśli do lekarza przyjdzie kobieta i powie, że Bóg każe jej zabić jej nienarodzone dziecko to lekarz powinien spełnić jej prośbę?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 13 14 15 16 17 18 19 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »