NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Bojkot wyborów,
Posty: 743
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2009r. 13:09  
Cytuj
ja nie idę bo nie ma na kogo zagłosować !!!!!
ave maryjan odpadagood

BURN YOUR LOCAL CHURCH
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2009r. 13:09  
Cytuj

BURN YOUR LOCAL CHURCH
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2009r. 13:36  
Cytuj
a ja tam zaglosuje umiech unia nasza jedyna deska ratunku przed czarna katokomuna. umiech wybiore kogos z lewicy umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2009r. 13:40  
Cytuj
CYTAT
a ja tam zaglosuje umiech unia nasza jedyna deska ratunku przed czarna katokomuna. umiech wybiore kogos z lewicy umiech


LEWICA ??
hehe to właśnie rządy LEWICY doprowadziły do tego stanu w jakim się znajdujemy... daruj sobie ten głos w wyborach.

A po za tym popieram bojkot.
Jeżeli miąłbym na kogo zaryzykować i zagłosować to tylko UPR, jedyna prawica w tym systemie która nie wzięła ani jednej złotówki na kampanię. Jedyna partia która chce zlikwidować koryto (przyczyny) a nie skutki.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2009r. 14:53  
Cytuj
CYTAT/ LEWICA ??
hehe to właśnie rządy LEWICY doprowadziły do tego stanu w jakim się znajdujemy... daruj sobie ten głos w wyborach.

echodna - jakie rzady lewicy? czy rzadzila kiedys prawdziwa lewica? to pacholki kleru ktore baly sie cos zrobic - najlepszym przykladem rzadow lewicy jest podpisanie konkordatu i uleglosc wobec ciaglych rzadan i zyczen kosciola kat. - NIE RZADZILA ZADNA LEWICA - caly czas mamy prawicowo-katolickie rzady, prawdziwa lewica zrobilaby z tym porzadek.
a gdy w wyborach przejdzie wiekszosc z pisu i po to wtedy bedziemy po raz kolejny posmiewiskiem europy w swoich absurdalnych rzadaniach, mowach o chlubych chrezscijanskich korzeniach itd...

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2009r. 15:31  
Cytuj
a swoja droga niech mlodzi nie ida na wybory - pojda stare babki ktore za pomoca 'wskazowek' ksiedza na mszy zaglosuja na pisowski sklad ktory znowu bedzie dbac o unijna kase dla klechow pod plaszczykiem inwestycji kulturalnych i bedzie cyrk na kolkach gdy rozmaite oszolomy otworza swoje buzki zeby sie wypowiedziec.... bojkot tez nie jest wyjsciem

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2009r. 15:33  
Cytuj
Pewnie też zbojkotuję wybory bo jak większość -nie mam na kogo głosować.Gro ludzi ubiegających się o stanowiska w Europarlamencie to karierowicze a nie fachowcy.Przy pisaniu tego postu przelatuje mi co jakiś czas twarz Mariana,doping prezydenta Stalowej Woli gorąco polecającego Panią Łukaijewską na większości stron.

NIE WYKSZTAŁCENIE JEST MIARĄ MĄDROŚCI
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2009r. 16:01  
Cytuj
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Premier-Polacy-maja-za-co-dziekowac-Lechowi-Kaczynskiemu,wid,11191826,wiadomosc.html?ticaid=1825f

kolejny dowód, że białe nie jest do końca białe.. :]

Pytanie co ich dzieli ?? NIC

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2009r. 16:09  
Cytuj
CYTAT
CYTAT/ LEWICA ??
hehe to właśnie rządy LEWICY doprowadziły do tego stanu w jakim się znajdujemy... daruj sobie ten głos w wyborach.

echodna - jakie rzady lewicy? czy rzadzila kiedys prawdziwa lewica? to pacholki kleru ktore baly sie cos zrobic - najlepszym przykladem rzadow lewicy jest podpisanie konkordatu i uleglosc wobec ciaglych rzadan i zyczen kosciola kat. - NIE RZADZILA ZADNA LEWICA - caly czas mamy prawicowo-katolickie rzady, prawdziwa lewica zrobilaby z tym porzadek.
a gdy w wyborach przejdzie wiekszosc z pisu i po to wtedy bedziemy po raz kolejny posmiewiskiem europy w swoich absurdalnych rzadaniach, mowach o chlubych chrezscijanskich korzeniach itd...


Chyba nie masz pojęcia co to jest Lewica i Prawica.
"
CYTAT
Lewica – zwyczajowe określenie sił politycznych dążących do zmian polityczno-ustrojowych, społecznych i gospodarczych, przeciwstawiających się tzw. tradycyjnemu porządkowi społecznemu, przeciwne prawicy.

Zalicza się do nich środowiska o poglądach socjaldemokratycznych, socjalistycznych oraz większość zielonych. W szerszym znaczeniu do lewicy zalicza się również środowiska skrajnie lewicowe (np. o poglądach anarchistycznych, komunistycznych, syndykalistycznych lub trockistowskich) oraz środowiska centrolewicowe (socjalliberalizm), które bywają również zaliczane do centrum sceny politycznej.

W latach 60. XX wieku pojawiła się Nowa Lewica. Tym mianem określa się w skrócie różne grupy odwołujące się do idei ekologicznych, feministycznych, a także pacyfistycznych.

Współcześnie podział na prawicę i lewicę często nie bywa jednoznaczny. Do partii prawicowych bywają zaliczane te, które mają pewne lewicowe elementy, podobnie jak i do lewicowych zalicza się te, które mają elementy prawicowe. Ze względu na trudności w jednoznacznej klasyfikacji współcześnie istniejących partii tradycyjny podział na lewicę i prawicę jest zastępowany alternatywnym podziałem dwuosiowym, gdzie jedna oś przedstawia kwestie ekonomiczne, druga zaś społeczne.

CYTAT
Prawica - zwyczajowe określenie sił politycznych, które charakteryzuje szacunek dla tradycji oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Do prawicy zalicza się: środowiska o poglądach konserwatywnych, konserwatywno-liberalnych, chrześcijańsko-demokratycznych i narodowe. W szerszym znaczeniu do prawicy zalicza się również środowiska skrajnie prawicowe oraz środowiska centroprawicowe (które bywają również zaliczane do centrum sceny politycznej). Ideologia prawicowa odwołuje się niekiedy do przed politycznych zasad porządku "wyższego", których wspólnym mianownikiem jest przeciwstawianie się doktrynom i ruchom lewicowym, zwłaszcza rewolucyjnym, klasowym, egalitarystycznym i laicystycznym, jak jakobinizm, socjalizm czy komunizm.

Współcześnie podział na prawicę i lewicę często nie bywa jednoznaczny. Do partii prawicowych bywają zaliczane te, które mają pewne lewicowe elementy, podobnie jak i do lewicowych zalicza się te, które mają elementy prawicowe. Ze względu na trudności w jednoznacznej klasyfikacji współcześnie istniejących partii tradycyjny podział na lewicę i prawicę jest zastępowany alternatywnym podziałem dwuosiowym, gdzie jedna oś przedstawia kwestie ekonomiczne, druga zaś społeczne.


Jeśli chodzi o prawicę to mnie interesuje głównie nurt konserwatywno liberalny. Kościół powinien być neutralny.

Jeżeli mi mówisz, że w Polsce panowała prawica a nie lewica to ja nie wiem jak jeszcze można pomieszać pojęcia.
Żadne wydarzenia mnie nie przekonają, że w Polsce rządziła prawica (jeśli chodzi o lata po II wojnie). PO, PIS, PSL, SLD, SO, LPR, PPP, to typowo lewicowe partie. Partia PO mówi tylko o sobie partia prawicowa, miała nawet częściowo program prawicowo liberalny. Ale partie ocenia się po owocach a owoce są jeszcze bardziej lewicowe niż PISowskie rządy. Także mamy doczynienia z ogromną biurokracją, ogromnymi podatkami, przepisami, bałaganem, biedą, zakazami, nakazami i brakiem jakiej kolwiek swobody w działaniu gospodarczym. Innymi słowy jest źle a będzie jeszcze gorzej.


Jeśli chodzi o bojkot wyborów - jestem wielkim przeciwnikiem demokracji. Dlatego jestem ZA, każde przeciwstawienie się demokracji jest dobre bo pokazuje, że ludzie nie chcą systemu. Samo pójście do wyborów nic nie zmieni. I tak wygrają ci, którzy mają większe pieniądze z dotacji czy większą władze w mediach.

Ale jeżeli mam już iść bo innej drogi nie ma to wolę zagłosować na partię która nie chce moich pieniędzy na kampanie, chce zmienić właśnie ten system czyli demokrację, chce wolności gospodarczej i jest jedyną partia inną niż pozostałe. Ludzi nie obchodzi polityka ludzi obchodzą zarobki, pieniadze, brak ograniczeń, swoboda działań itd.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 802
Dołączył: 3 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2009r. 20:18  
Cytuj
Ci, którzy dostaną się do europarlamentu na pewno niewiele zdziałają dla Polski, i będą pełnić funkcje jedynie "ozdobne".
Zagłosuj na tych, którzy nie będą szkodzić Polsce - to jest ważne, żeby nie dopuścić wszelkiej maści krętaczy z PO do koryta.
Nie pójście do urny jest krokiem nieodpowiedzialnym. Nie jesteś "blondynką męską czy żeńską" to zagłosuj właściwie i nie wybieraj zdrajców z PO.

A B O R C J A - holokaust nienarodzonych. WOLNOŚĆ NIE OZNACZA, ŻE MNIE WOLNO WSZYSTKO A TOBIE NIC!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 743
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2009r. 20:25  
Cytuj
pozwole sobie wkleić jeszcze raz w innym temacie ale jakże podobnym !!!!!!



Zbliżają się wybory, politycy prześcigają się w obietnicach, w telewizjach widzimy spoty wyborcze, debaty, wiece. Wśród różności przebija się jedna jaskółka porozumienia ponad partiami, wszyscy nawołują "Idźcie do wyborów". Dlaczego?
To pytanie nurtowało mnie od jakiegoś czasu, dlatego postanowiłem zbadać temat. Jak się okazało, po lekturze Ustawy o partiach politycznych, oraz Ordynacji wyborczych do PE i do parlamentu krajowego, po raz kolejny sprawdziło się porzekadło, że gdy nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze. Po prostu za każdy głos oddany w wyborach, partie otrzymują konkretną gotówkę. Ale do rzeczy.

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Partie biorące udział w wyborach muszą finansować swoją kampanię same. Po wyborach partiom, które wprowadziły do PE swoich kandydatów przysługuje tzw. dotacja podmiotowa, której wysokość wyrażana jest wzorem:

W
Dp = --- x M,
L


gdzie poszczególne symbole oznaczają:
Dp - wysokość przysługującej dotacji podmiotowej,
W - kwotę złotych równą liczbie wyborców, którzy oddali głosy,
L - liczbę wybieranych w Rzeczypospolitej Polskiej posłów do Parlamentu Europejskiego,
M - liczbę mandatów uzyskanych przez dany komitet wyborczy.
A zatem kwota dotacji na każdego europosła, jest uzależniona od ilości wyborców, którzy wzięli udział w głosowaniu.

Wybory do Sejmu i Senatu

Jeszcze większe znaczenie ma dla partii politycznych frekwencja w wyborach krajowych. Tutaj aby dostać dotację partie nie muszą się martwić ilością wprowadzonych posłów. Warunkiem uzyskania dotacji podmiotowej jest uzyskanie minimum 3% poparcia. Każda partia, która przekroczy ten próg otrzymuje za każdy oddany na nią głos w zależności od przedziału procentowego od 1,50 do 11,53 złotych.


Iść na wybory czy zostać w domu?

Powstaje zatem pytanie iść na wybory czy zostać w domu? Decyzja należy do każdego obywatela, ale podejmując decyzję o głosowaniu musimy pamiętać, że brak głosowania to także wyrażenie konkretnego poglądu. Konsekwencją dla wszystkich partii, które w znacznym stopniu utrzymują się z dotacji budżetowych, są mniejsze pieniądze wydane z naszych podatków. Nie dajmy się więc nabrać na bajki o "obywatelskim obowiązku", tutaj chodzi tylko o pieniądze.

Biorąc pod uwagę fakty, które opisałem wyżej należy także pamiętać, że w takim wypadku nie ma "straconych" głosów. Nawet głosowanie na partię, która nie wejdzie do parlamentu, może oznaczać przyznanie lub zwiększenie jej dotacji, dzięki której może w następnych wyborach uzyskać lepszy wynik.


interia.pl

BURN YOUR LOCAL CHURCH
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 802
Dołączył: 3 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2009r. 20:27  
Cytuj
Ci, którzy dostaną się do europarlamentu na pewno niewiele zdziałają dla Polski, i będą pełnić funkcje jedynie "ozdobne".
Zagłosuj na tych, którzy nie będą szkodzić Polsce - Jeżeli nie pomogą to niech nie szkodzą !!! - to jest ważne, żeby nie dopuścić wszelkiej maści krętaczy z PO do koryta.
Nie pójście do urny jest krokiem nieodpowiedzialnym. Nie jesteś "blondynką męską czy żeńską" to zagłosuj właściwie i nie wybieraj zdrajców z PO.

A B O R C J A - holokaust nienarodzonych. WOLNOŚĆ NIE OZNACZA, ŻE MNIE WOLNO WSZYSTKO A TOBIE NIC!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2009r. 23:18  
Cytuj
echodna - poczytaj mnie jeszcze raz - nie mam problemow z roznianiem lewicy od prawicy - mowie jednynie ze w polsce nie bylo tak naprawde rzadow lewicy - bo co za lewica uginajaca sie pod fanaberiami kosciola? to zadna lewica niestety...
a mala powtorka z historii - ze skrajnej prawicy narodzil sie faszyzm, a u nas w polsce prawica sympatyzuje z takimi organizacjami jak MW, nop i tym podobne o profaszystkowskich zapedach

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2009r. 23:58  
Cytuj
CYTAT

LEWICA ??
hehe to właśnie rządy LEWICY doprowadziły do tego stanu w jakim się znajdujemy... daruj sobie ten głos w wyborach.

A po za tym popieram bojkot.
Jeżeli miąłbym na kogo zaryzykować i zagłosować to tylko UPR, jedyna prawica w tym systemie która nie wzięła ani jednej złotówki na kampanię. Jedyna partia która chce zlikwidować koryto (przyczyny) a nie skutki.



Hm, pomyslmy...

Czasy prosperity polskiej gospodarki to Kolodko i Belka...
Czasy uratowania budzetu po dziurze Bauca - znowu lewica...
NATO i UE - znowu lewica...
Zgoda z sammaelem - lizali dupe czarnym nie wiadomo po co...

Zas prawica? Rozwiazanie sejmu przez Lecha...
IPN...
Dziura Bauca...
Cztery reformy Buzka...

Nie wiem co lepsze...

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2009r. 00:28  
Cytuj
PIS- (Kaczyńscy) nie są PRAWICĄ. nigdy nie byli. Mają maski prawicowców, określają się mianem prawicowców ale nimi nie są i nigdy nie byli. Oni wywodzą się z chadecji, obozu Piłsudskiego, czyli LEWICOWEGO, bo nawet Piłsudski był socjalistą. To są czystej maści socjaliści i nic ich nie różni od demokratów czy SLD czy PSL- ten sam program lewicowy, gdyby było inaczej w Polsce poczuli byśmy jakąś zmianę konkretną nie wirtualną. (swoją drogą L. Kaczynski pisał kiedyś:
CYTAT
"Możliwość dążenia administracji zakładu pracy do
realizacji postawionych zadań kosztem naruszenia uprawnień pracowników
została dostrzeżona już przez Lenina. Odegrała ona pewną rolę w kształtowaniu
leninowskiej koncepcji związków zawodowych".

PO- I tu należy pamiętać jak rządzili kiedyś: AWS, KLD, UW (także ludzie PIS). Niestety ludzie mają krótką pamięć i nie pamiętają kto tak naprawdę odpowiada między innymi za ZUS (przymusowe składki zdrowotne, które teraz kosztują nas bardzo dużo) Podatek dochodowy (który jest karą za pracę) Belka o ile dobrze pamiętam. Czyli te same ekipy i ci sami ludzie. Nie na darmo przed wyborami są przetasowania w tych szeregach ten idzie do tej partii a tamten do tamtej i tak naprawdę nie wiadomo jakie ci panowie mają poglądy i do jakiej partii należą.
SLD- nie muszę chyba mówić o 50 latach totalnego socjalizmu (komunizmu) więc tu komentarz krótki po za tym, że ta partia ma podobny program do reszty całej tej orkiestry
Nikogo nie chcę obrazić szanuje poglądy każdego. Uważam po prostu, że lewica z góry jest skazana na niepowodzenie czy są to złodzieje, którzy posługują się poglądami lewicowymi jak jest to w przypadku ostatnich 20 lat czy w przypadku gdy jest to uczciwy socjalista i tak jest skazany na porażkę. Socjalizm zawsze będzie stwarzał złe warunki do korupcji i złodziejstwa - to jest moje zdanie.
wracając do tematu popieram bojkot przynajmniej tych partii które stały u władzy przez ostatnie 20 lat, a w wyborach startują praktycznie wszystkie te partie oprócz jednej na którą ja osobiście pójdę oddać głos, bo tylko to mogę zrobić dla moich poglądów. Lista numer 1 pozycja numer 2

Pozdrawiam.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2009r. 01:23  
Cytuj
CYTAT
jedyna prawica w tym systemie która nie wzięła ani jednej złotówki na kampanię

Odpowiadam.
Dajesz się manipulować tanimi hasłami.
Dlaczego nie brali?
Bo nawet nie przekroczyli progu wyborczego.
A czy wzięli by gdyby go przekroczyli ?
Zapewne tak, każdy liczy na zwrot wyłożonej kasy na kampanie.
Jak byś miał zwrot podatku z US to byś go nie wziął ?
W ramach ratowania budżetu ?
smiech2
Ja jednak zachęcam do pójścia na wybory. Chyba nikt z was nie chce aby pisowcy ponownie mącili wodę.
Co jak co - wolę wybrać gorsze zło.
A jak nie pójdziesz to można by powiedzieć że "katolicy" z podkarpacia wybiorą za Ciebie - jedynie słuszną partyję.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 722
Dołączył: 31 Sty 2009r.
Skąd: z II irlandii ;-)
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2009r. 02:43  
Cytuj
CYTAT
CYTAT/ LEWICA ??
hehe to właśnie rządy LEWICY doprowadziły do tego stanu w jakim się znajdujemy... daruj sobie ten głos w wyborach.

echodna - jakie rzady lewicy? czy rzadzila kiedys prawdziwa lewica? to pacholki kleru ktore baly sie cos zrobic - najlepszym przykladem rzadow lewicy jest podpisanie konkordatu i uleglosc wobec ciaglych rzadan i zyczen kosciola kat. - NIE RZADZILA ZADNA LEWICA - caly czas mamy prawicowo-katolickie rzady, prawdziwa lewica zrobilaby z tym porzadek.
a gdy w wyborach przejdzie wiekszosc z pisu i po to wtedy bedziemy po raz kolejny posmiewiskiem europy w swoich absurdalnych rzadaniach, mowach o chlubych chrezscijanskich korzeniach itd...

a kto jak nie lewica na takich fatalnych warunkach wprowadzil nas do ue?a najciekawsze ze jednym z negocjatorow byla Huebner startujaca teraz z list PO.

Chcesz często widzieć w garnku dno głosuj na PO
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 4 Marz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2009r. 08:57  
Cytuj
a ja nie idę bo nie mogę... tak wyszło, że wystarczy mój głos na prezydĘta...
i nawet się cieszę... umiech

poza tym... nie ma na kogo głosować... szkoda czasu...

Prawdziwy Mężczyzna nie je miodu - on żuje pszczoły ;]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2009r. 10:48  
Cytuj
taki z tego moral ze wciaz glosujemy na tych samych nieudacznikow ktorzy zmieniaja sobie nazwy partii.... co sie dziwic ze jest coraz gorzej?
brakuje solidnych kandydatow ktorzy mogliby przedstawic jakies konkrety, bo tak naprawde toczy sie wyscig o dojscie do koryta i wlasne przywileje....

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2009r. 13:50  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
jedyna prawica w tym systemie która nie wzięła ani jednej złotówki na kampanię

Odpowiadam.
Dajesz się manipulować tanimi hasłami.
Dlaczego nie brali?
Bo nawet nie przekroczyli progu wyborczego.
A czy wzięli by gdyby go przekroczyli ?
Zapewne tak, każdy liczy na zwrot wyłożonej kasy na kampanie.
Jak byś miał zwrot podatku z US to byś go nie wziął ?
W ramach ratowania budżetu ?
smiech2
Ja jednak zachęcam do pójścia na wybory. Chyba nikt z was nie chce aby pisowcy ponownie mącili wodę.
Co jak co - wolę wybrać gorsze zło.
A jak nie pójdziesz to można by powiedzieć że \"katolicy\" z podkarpacia wybiorą za Ciebie - jedynie słuszną partyję.


"Bo nawet nie przekroczyli progu wyborczego."
Pytań można zadawać wiele...
np. dlaczego nigdy się nie dostali ??
Od początku istnienia UPR nie opowiada się za tym, kto ma teraz brać pieniądze publiczne na kampanię, ale za tym, żeby nie brał ich nikt. Twardo od początku. Jaka jest PO każdy wie najpierw AWS, potem KLD, UW teraz PO i ciągle niezrealizowane obietnice o liberalizmie i wolnym rynku.

Powiedzcie mi jaki mamy teraz wolny rynek ? Czy jest coś takiego jak wolny rynek w tym systemie, gdzie za każdym przedsiębiorcą stoi jakiś urzędnik i wylicza mu co może a czego nie może. Nadaje na niego pewne akcyzy, podatki instrukcje, zasady, regulaminy, przepisy itp.

UPR od początku chce sprywatyzować np TVP dlatego UPR jest cenzurowane tak często w TVP dzisiaj np. pokazywano jak głosować w wyborach, pan pokazał kartkę gdzie były listę i zgadnijcie od którego miejsca pokazano przykłady - od 2 miejsca. Nawet takie drobne manipulacje i wycinki sprawiają, że UPR nie ma szans. Mówisz, że się nie dostali, ale tylko oni zostali jeżeli chodzi o partie polityczne, co nam zostało ? głosować nadal na kłamców i złodziei ? Którzy mieli okazji tysiąc aby zmienić coś w tym kraju. Nie robią totalnie NIC po za dublowaniem i ustanawianiem ustaw co grozi korupcją i bałaganem. A prawo powinno być jasne, czytelne i nie zmienne. A ja nie wiem czy dzisiaj mogę coś zrobić a jutro już nie, bo akurat wejdzie nowe prawo.

Dla mnie dla młodego przedsiębiorcy najważniejsze są koszty pracy, podatki, prawo ,które dzisiaj jest dziurawe i swoboda działania. te partie które były u władzy są u mnie SPALONE. Proste nic się nie zmieniło więc żegnam i nie głosuję na nich więcej.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 722
Dołączył: 31 Sty 2009r.
Skąd: z II irlandii ;-)
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2009r. 14:30  
Cytuj
Nie glosujcie na PO jedna z kandydatek podczas wywiadu w radiu pin poinformowala ze PO bedac dalej w tej frakcji w której jest aktualnie musi stosowac sie do dyscypliny partyjnej na pytanie dziennikarki czy jezeli bedzie to glosowanie np kluczowe dla polski to co wtedy? niestety tez musimy trzymac sie dyscypliny powiedziała kandydatka PLATFORMY OBYWATELSKIEJ

Chcesz często widzieć w garnku dno głosuj na PO
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2009r. 16:06  
Cytuj
CYTAT"Nie glosujcie na PO jedna z kandydatek podczas wywiadu w radiu pin poinformowala ze PO bedac dalej w tej frakcji w której jest aktualnie musi stosowac sie do dyscypliny partyjnej na pytanie dziennikarki czy jezeli bedzie to glosowanie np kluczowe dla polski to co wtedy? niestety tez musimy trzymac sie dyscypliny powiedziała kandydatka PLATFORMY OBYWATELSKIEJ"


mam pyatnie - jakiego widzisz kontrkandydata? PiSuary?
dzieki pisowi ludzie zaczeli masowo emogrowac z powodu braku pracy i perspektyw zyciowych...
niech sie wreszcie pojawi kompetentna grupa osob, najlepiej mlodych, ktore nie sa zaslepione wladza jak nasze obecne 'elity'rzadzace

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 722
Dołączył: 31 Sty 2009r.
Skąd: z II irlandii ;-)
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2009r. 16:59  
Cytuj
PO opodatkuje młodzież i biedaków
Min. Fin. pracuje na opodatkowaniem za bycie biednym, czyli nad eko-podatkiem od samochodów. Bogaci, których stać na nowy samochód, płaciliby ok. 100-200 zł/rok, natomiast mniej zamożni, głównie młodzież, ludzie starsi na emeryturach oraz biedaków, których stać jedynie na starsze samochody, płaciliby do ok. 3500 zł/rok

PO wprowadza nowy haracz
Min. Zdrowia pracuje nad kolejnym haraczem, czyli czymś w rodzaju zabezpieczenia od niesamodzielności na starość (sprawa nazwy jest otwarta), który dla przeciętnego wynagrodzenia byłby w wysokości ok. 47 zł/mies. Ten nowy haracz ma obowiązywać od 01.01.2010r., czyli już w przyszłym roku. Dla przypomnienia, PiS "ściął" dodatkowe haracze, tzw. "klin podatkowy"!

Nowy Podatek na talerzu i w kaloryferze
Koalicja PO-PSL uchwaliła ustawę (już obowiązuje), która wprowadza akcyzę (podobna jest za alkohol, papierosy itd.) na węgiel i gaz do celów bytowych. Oznacza to, że wzrośnie m.in. centralne ogrzewanie w miastach, ciepła woda, cena gazu i węgla z tego tytułu. Ten Podatek wprowadzono tak sprytnie, że choć zawierająca go ustawa już obowiązuje, to akcyza ma obowiązywać 01.01.2012r., czyli po wszystkich wyborach, gdy kandydaci PO obsadzą odpowiednie koryta.

PO oszczędza na kalekich dzieciach
W trakcie przeprowadzonych na początku 2009r. roku cięć wydatków budżetowych, koalicja PO-PSL "zaoszczędziła" na dzieciach niepełnosprawnych i zabrała im pieniądze przeznaczone na leczenie i rehabilitację. W 2005r. Liberałowie z SLD (Hauzner i spółka) zakazali gminom dożywiania głodnych dzieci z budżetów gminnych. Ludzie się wkurzyli, SLD POległo w tamtych wyborach i od tamtej POry nie mogą odkleić się od progu wyborczego. Z PO i PSL będzie identycznie.

Wczoraj na Onecie w dziale Gospodarka był artykuł o zamiarze POdniesienia przez koalicję PO-PSL PO wyborach stawki Podatku VAT. Wcześniej mówili o zamiarze cofnięcia ścinania klina POdatkowego, a więc na koniec roku bezrobocie będzie w granicach 20-30%.

Chcesz często widzieć w garnku dno głosuj na PO
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2009r. 18:00  
Cytuj
Bojkotujemy te wybory. Mam większe zaufanie do francuskich, brytyjskich czy niemieckich partii niż "naszej" PO.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2009r. 18:17  
Cytuj
Nie wklejaj tych manipulacyjnych sondaży, bo już miał być płemieł z kłakowa i płezydent z Gdańska.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 722
Dołączył: 31 Sty 2009r.
Skąd: z II irlandii ;-)
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2009r. 18:20  
Cytuj
CYTAT




Nie glosujcie na PO jedna z kandydatek podczas wywiadu w radiu pin poinformowala ze PO bedac dalej w tej frakcji w której jest aktualnie musi stosowac sie do dyscypliny partyjnej na pytanie dziennikarki czy jezeli bedzie to glosowanie np kluczowe dla polski to co wtedy? niestety tez musimy trzymac sie dyscypliny powiedziała kandydatka PLATFORMY OBYWATELSKIEJ

Chcesz często widzieć w garnku dno głosuj na PO
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »